Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały
Uczymy ratować

Przeszkoliliśmy nauczycieli w Wołominie!

2024-03-19 14:09:41

Przeszkoliliśmy wczoraj ponad 30 nauczycielek i nauczycieli z 15 szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego w ramach naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

 

Otwarcie szkolenia w Wołominie, fot. Łukasz Widziszowski

 

Szkolenie odbyło się w Centrum Aktywności Wołomin "Stara Elektrownia". Nauczycielki i nauczycieli szkoliły 4 instruktorki Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" – Gosia, Ania, Lula i Ola. Szkolenie obejmowało między innymi takie zagadnienia jak łańcuch przeżycia, pozycja boczna ustalona, czy resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Nauczyciele i nauczycielki brali udział w wykładach, a następnie mogli poszerzać swoją wiedzę podczas praktycznych ćwiczeń. Każda ze szkół biorących udział w szkoleniu, otrzymała bezpłatnie zestaw materiałów dydaktycznych m.in.: fantomy, podręczniki dla nauczyciela, podręczniki dla uczniów, tablice edukacyjne oraz telefony tekturowe.

 

Lula – instruktorka Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować – podczas wykładu dla nauczycieli, fot. Łukasz Widziszowski

 

Lista szkół biorących udział w szkoleniu:

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Praxis”
 • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wołominie
 • SP im. Fryderyka Chopina w Starym Grabiu
 • SP im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Czarnej
 • SP im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
 • SP im. Jana Kielaka w Postoliskach
 • SP im. Jana Pawła II w Duczkach
 • SP im. Janusza Korczaka w Urlach
 • SP im. Ks. Ignacego Skorupki w Ossowie
 • SP im. Marii Kownackiej w Skułach
 • SP nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Wołominie
 • SP nr 3 im. M.J Piłsudskiego w Wołominie
 • SP nr 4 z oddziałami integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie
 • SP nr 7 z oddziałami integracyjnymi im. Królowej Jadwigi w Wołominie
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Leśniakowiźnie

 

Szkolenie dla nauczycieli w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", fot. Łukasz Widziszowski

 

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" w kwietniu 2024 roku skończy 18 lat! Dzięki naszym działaniom już blisko 3 miliony dzieci z klas I-III szkoły podstawowej nauczyły się podstaw pierwszej pomocy. Do tej pory programem zostało objętych blisko 13 tysięcy szkół oraz ponad 30 tysięcy nauczycieli – stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.

Dzięki wsparciu Ministry Edukacji Barbary Nowackiej od początku najbliższego roku szkolnego tj. od września 2024 roku nauka podstawowych czynności ratujących życie wchodzi na stałe do programu nauczania w edukacji wczesnoszkolnej! Chęć udziału w szkoleniu zgłosiło do nas obecnie już ponad 1 500 szkół podstawowych! W związku z tym postanowiliśmy wznowić dużą częstotliwość przeprowadzania szkoleń w ramach Programu RUR – szkolenie w Wołominie było pierwsze, a kolejne już wkrótce! 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!

2024-01-26 18:00:00

Finałowe miasteczko rusza już jutro!

Sprawdźcie, co będzie działo się na błoniach PGE Narodowego już w ten weekend podczas 32. Finału WOŚP! Miasteczko partnerskie czeka na Was już od soboty!

2024-01-25 14:50:06

Sprawdźcie, jak Fundacja wydaje Wasze pieniądze

Już teraz możecie sprawdzić, na co wydaliśmy pieniądze, które wrzuciliście do Puszek podczas poprzednich Finałów WOŚP.

2024-01-21 15:14:00

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.