Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Fundacja

Rok temu uruchomiliśmy punkt pomocy

2023-03-22 15:15:00

Fundacja WOŚP jest jedną z tych organizacji, które wsparcie dla Ukrainy rozpoczęły tuż po brutalnym ataku Rosji. Poza zakupem sprzętu, Orkiestra zdecydowała się na utworzenie całodobowego punktu pomocy dla osób z Ukrainy. Uruchomiliśmy go dokładnie rok temu, w obecności prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa Rafała Trzaskowskiego oraz ambasadora Ukrainy Andrija Deszczycy.

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Działający nieopodal dworca Warszawa Wschodnia punkt stanowił schronienie dla osób przybywających z Ukrainy - czekających na relokację lub potrzebujących chwili na decyzję na temat kolejnych działań. Na 3 tys. mkw. z pomocy korzystać mogło jednocześnie nawet 300 osób. 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Miejsce zostało podzielone na strefy, m.in. recepcję ze stanowiskiem rejestracyjnym, punkt Play, w którym można było zarejestrować polski numer telefonu oraz naładować urządzenia, przyciemnioną strefę sypialną, strefę sanitarną z prysznicami i umywalniami oraz punkt medyczny i zamkniętą strefę zewnętrzną. Fundacja WOŚP odpowiadała za działanie i koordynację punktu, Miasto Stołeczne Warszawa zapewniało dowóz niezbędnego zaopatrzeniabezpłatne dostarczenie pojemników i kontenerów na śmieci oraz ich regularne opróżnianie, przyjmowanie ścieków z przenośnych toalet, włączenie do sieci kontaktowej uruchomionej w związku z kryzysem, wsparcie psychologiczne czy obsadę punktu medycznego. W działania zaangażował się też m.in. Caritas, który zorganizował w punkcie miejsce zabaw dla dzieci. Pomocy w punkcie udzielały osoby skupione w Pokojowym Patrolu i warszawskich organizacjach wolontariackich.  

 

fot. Nikola NausDo końca kwietnia 2022 roku, gdy punkt przestał działać, pomocy udzieliliśmy 4 216 osobom.

 

fot. Michał Zielińśki

 

Całkowite dotychczasowe wsparcie od WOŚP dla Ukrainy to ponad 23 miliony złotych. Odpowiadając na prośby placówek, wsparliśmy ukraińskie szpitale oraz wybrane jednostki w Polsce, do których najczęściej trafiali goście z Ukrainy. Kupiliśmy m.in. 90 kardiomonitorów, 33 respiratory, 7 aparatów do znieczulania, 12 koncentratorów tlenu, 61 pulsoksymetrów, 14 aparatów USG, 10 EKG i 3 500 sztuk Indywidualnych Pakietów Medycznych.  

 

 

Sprawdź, co zrobiliśmy w ramach wsparcia dla Ukrainy.

POKAŻ PODOBNE
2023-07-04 14:00:00

4 lipca - wspominamy akcję Stop Powodziom!

4 lipca 2010 roku Orkiestra zagrała wyjątkowo latem, by wesprzeć jednostki Straży Pożarnej w walce ze skutkami powodzi. Tego dnia serca w całym kraju zabiły na niebiesko. Ale niech Was nie zmyli zimowy kolor - serca Polaków były tak samo gorące, jak podczas zimowych Finałów!

2023-09-18 16:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!

2023-09-16 09:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.