Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Fundacja

Rok temu uruchomiliśmy punkt pomocy

2023-03-22 15:15:00

Fundacja WOŚP jest jedną z tych organizacji, które wsparcie dla Ukrainy rozpoczęły tuż po brutalnym ataku Rosji. Poza zakupem sprzętu, Orkiestra zdecydowała się na utworzenie całodobowego punktu pomocy dla osób z Ukrainy. Uruchomiliśmy go dokładnie rok temu, w obecności prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa Rafała Trzaskowskiego oraz ambasadora Ukrainy Andrija Deszczycy.

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Działający nieopodal dworca Warszawa Wschodnia punkt stanowił schronienie dla osób przybywających z Ukrainy - czekających na relokację lub potrzebujących chwili na decyzję na temat kolejnych działań. Na 3 tys. mkw. z pomocy korzystać mogło jednocześnie nawet 300 osób. 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Miejsce zostało podzielone na strefy, m.in. recepcję ze stanowiskiem rejestracyjnym, punkt Play, w którym można było zarejestrować polski numer telefonu oraz naładować urządzenia, przyciemnioną strefę sypialną, strefę sanitarną z prysznicami i umywalniami oraz punkt medyczny i zamkniętą strefę zewnętrzną. Fundacja WOŚP odpowiadała za działanie i koordynację punktu, Miasto Stołeczne Warszawa zapewniało dowóz niezbędnego zaopatrzeniabezpłatne dostarczenie pojemników i kontenerów na śmieci oraz ich regularne opróżnianie, przyjmowanie ścieków z przenośnych toalet, włączenie do sieci kontaktowej uruchomionej w związku z kryzysem, wsparcie psychologiczne czy obsadę punktu medycznego. W działania zaangażował się też m.in. Caritas, który zorganizował w punkcie miejsce zabaw dla dzieci. Pomocy w punkcie udzielały osoby skupione w Pokojowym Patrolu i warszawskich organizacjach wolontariackich.  

 

fot. Nikola NausDo końca kwietnia 2022 roku, gdy punkt przestał działać, pomocy udzieliliśmy 4 216 osobom.

 

fot. Michał Zielińśki

 

Całkowite dotychczasowe wsparcie od WOŚP dla Ukrainy to ponad 23 miliony złotych. Odpowiadając na prośby placówek, wsparliśmy ukraińskie szpitale oraz wybrane jednostki w Polsce, do których najczęściej trafiali goście z Ukrainy. Kupiliśmy m.in. 90 kardiomonitorów, 33 respiratory, 7 aparatów do znieczulania, 12 koncentratorów tlenu, 61 pulsoksymetrów, 14 aparatów USG, 10 EKG i 3 500 sztuk Indywidualnych Pakietów Medycznych.  

 

 

Sprawdź, co zrobiliśmy w ramach wsparcia dla Ukrainy.

POKAŻ PODOBNE
2023-03-03 15:53:56

Nadstaw ucha! Światowy Dzień Słuchu w Fundacji

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, 3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu. Cel tego projektu jest naszej Fundacji szczególnie bliski. Od ponad 20 lat we wszystkich oddziałach noworodkowych realizujemy ogólnopolski Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków.

2023-03-30 09:00:00

RUR - dwa dni szkoleń na Białołęce za nami!

W dniach 28-29 marca w Szkole Podstawowej nr 356 szkoliliśmy nauczycieli i nauczycielki ze wszystkich 17 szkół podstawowych na warszawskiej Białołęce!

2023-04-07 12:47:46

Światowy Dzień Zdrowia 2023

Dzisiaj, 7 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Dla nas w Fundacji WOŚP zdrowie to temat numer jeden. Od ponad 30 lat działamy w zakresie ochrony zdrowia - kupujemy sprzęt medyczny dla szpitali i prowadzimy programy medyczne. Zachęcamy Was również, żebyście sami dbali o swoje zdrowie każdego dnia!

2023-04-25 14:40:00

WOŚP szkoli w Brukseli!

W dniach 20-23 kwietnia siedmiu instruktorów Pokojowego Patrolu szkoliło wolontariuszy Centrum Pomocy w Belgii. Blisko 40 osób nabyło praktyczną umiejętność udzielania pierwszej pomocy!