Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Patrol

Rozpoczęło się 142 szkolenie Pokojowego Patrolu

2015-05-22 11:53:29
Dziś (22 maja) punktualnie o godz. 9:00 rozpoczęło się 142 szkolenie I stopnia dla wolontariuszy Pokojowego Patrolu. Do naszego Ośrodka Szkoleniowego w Szadowie-Młyn przyjechały 34 osoby, które już za kilka miesięcy bedą działały razem z pozostałymi wolontariuszami podczas 21. Przystanku Woodstock.

Pierwszym etapem szklolenia jest gra miejska rozgrywana na terenie Malborka. Następnie rozpoczniemy trasę terenową wiodącą w pobliżu Uniwersytetu WOŚP. Dzisiejszy
dzień zakończą wykłady z pierwszej pomocy. Sobota bedzie poświęcona rownież zagadnieniom medycznym, ale nie tylko. Bardzo ważnymi elementami będą wykłady z zakresu bezpieczeństwa imprez masowych oraz elementy integracyjne. Na koniec - wszystkich uczestników czeka egzamin, który sprawdzi umiejętności oraz zdobytą wiedzę.

Osoby, które właśnie rozpoczeły szkolenie, za kilkadziesiąt godzin bedą bardzo zgraną ekipą, która na przełomie lipca i sierpnia spotka się w Kostrzynie nad Odrą aby nieść pomoc uczestnikom Najpiękniejszego Festwialu Świata.

Jeśli chcecie dołączyć do naszych wolontariuszy i zobaczyć jak wygląda organizacja największego festiwalu muzycznego w tej części Europy - zapras
zamy na naszą stronę (link)! Znajdują sie tam wszelkie informacje, które pomogą w zgłoszeniu się na szkolenie. Terminy najbliższych szkoleń to 12-14 czerwca oraz 24-28 czerwca. Służymy także dodatkowymi informacjami - cżekamy na pytania pod adresem: [email protected].

Do zobaczenia w Szadowie-Młyn!

(Strażacki)
 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też