Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

Ruszyliśmy z finałowymi aukcjami Allegro!

2022-12-02 17:40:00

 

Allegro od 23 lat gra z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Jak co roku, dzięki Allegro, można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!

 

Do tej pory wystartowały 1053 aukcje, a kwota deklarowana sięga 25 176 złotych! 

 

Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał WOŚP. Tym razem będziemy grali dla małych i dużych, po to, by wygrać z sepsą. Jednym ze sposobów wsparcia celu 31. Finału są aukcje Allegro dla WOŚP, w których wystawiane są przeróżne przedmioty i aktywności. Na aukcjach w trakcie zeszłorocznego, jubileuszowego 30. Finału WOŚP zostały wystawione unikatowe przedmioty, takie jak: rakieta Igi Świątek, kultowe sofy z „Kuba Wojewódzki Show”, czy gitara z podpisami członków zespołu Rolling Stones!

 

Przypominamy — Sztaby WOŚP również mogą wystawiać swoje aukcje Allegro!

 

Jurek Owsiak z ekipą Allegro w studio telewizyjnym 28. Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń

 

Oto krótkie, liczbowe podsumowanie Aukcji Allegro na 30. Finale WOŚP:

  • 273 875 – tylu uczestników wzięło udział w aukcjach WOŚP w 2022 roku
  • 193 878 – tyle aukcji zostało wystawionych przez użytkowników Allegro
  • 18 887 – tyle osób wystawiło przedmioty na aukcje
  • 7 644 422 – tylu uczestników weszło na stronę aukcje.wosp.org.pl
  • 8 sek. – z taką częstotliwością wystawiane były aukcje dla WOŚP w dniu 30. Finału

 

Klienci mogą również wesprzeć Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas swoich codziennych zakupów na Allegro. Wystarczy dodać do swojego koszyka cegiełkę, a jej wartość trafia wtedy do Wirtualnej Puszki sztabu Allegro i zostanie w całości przekazane Fundacji.

 

Wystaw przedmiot na aukcje Allegro! Oto 3 sposoby, jak to zrobić!

  1. Wystaw przedmiot samodzielnie — korzystając z tego rozwiązania, można samodzielnie decydować o wyglądzie i momencie wystawienia swojej aukcji. Wystarczy posiadać zarejestrowane konto w serwisie Allegro i przejść do zakładki Wyjątkowe Chwilę.
  2. Zgłoś się do Sztabu WOŚP — zgłaszając się do Sztabu, można uzyskać pomoc osób doświadczonych w prowadzeniu aukcji oraz możliwość dodatkowej promocji wystawianego przedmiotu.
  3. Przekaż przedmiot Fundacji — wystarczy przekazać wystawiany przedmiot osobiście lub za pomocą kuriera prosto do Fundacji WOŚP!

 

 

Zeszłoroczne aukcje Allegro na rzecz 30. Finału WOŚP zakończyły się kwotą 37 414 104 zł! Było ich aż 193 878!

 

Skórzana, finałowa kurtka

W trakcie 30. Finału WOŚP Jurek Owsiak zaprezentował skórzaną kurtkę wykonaną przez „naczelnego szewca WOŚP” – pana Piotra Świątka z Łodzi. Pan Piotr od 2017 roku tworzy dla Jurka finałowe buty, ale na jubileuszowy, 30. Finał przygotował również dwa egzemplarze skórzanej kurtki – jeden z nich został dostarczony do Jurka, drugi wisi w gablocie w pracowni pana Piotra i czeka na wystawienie na aukcji Allegro.

Kurtka została uszyta na wzór ulubionej kurtki Jurka Owsiaka. Znajdują się  na niej okolicznościowe hafty — z przodu czerwone serduszko WOŚP, a na plecach logotyp zeszłorocznego finału z białym podpisem „30 lat razem!". Co więcej, kurtka ma podpinkę, nadaje się więc zarówno na zimę, jak i na lato.

Kurtka jest pierwszym przedmiotem wystawionym na aukcje 31. Finału WOŚP!

Jurek Owsiak w skórzanej kurtce Piotra Świątka podczas 30. Finału WOŚP, fot. Lucyna Lewandowska

 

Od 23 lat Allegro gra z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 23 lata współpracy przełożyło się na niemal 148 mln złotych przekazanych na konto Fundacji WOŚP z przeznaczeniem na realizację celów Finałów.

 

Przedmioty wystawione na aukcji Allegro, fot. Dominik Malik

 

Motoorkiestra i Rajd Barbórka

Jak co roku, do orkiestrowych aukcji internetowych zaprosiliśmy znane osoby. Na nasz apel, jako jedni z pierwszych odpowiedzieli organizatorzy 60. Rajdu Barbórka, razem z Krzysztofem Hołowczycem — zdobywcą tytułu Mistrza Europy. Na trasie tegorocznej edycji będzie można ujrzeć czołówkę nazwisk polskiego motosportu, a największą atrakcją będzie przejazd Krzysztofa "Hołka" Hołowczyca po legendarnym odcinku specjalnym na ulicy Karowej. Na fotelu pasażera zasiądzie zwycięzca licytacji Allegro dla WOŚP!

Realizacja aukcji odbędzie się już 3 grudnia

Sprawdź aukcję przejazdu Karową

 

31. Finał WOŚP. Walczymy z sepsą — dla małych i dużych!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.


Podczas 30. Finału WOŚP zebrała 224 376 706,35 złotych.

Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld PLN i kupiła blisko 70 tys. urządzeń.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-23 18:03:48

Pokojowy Patrol czeka na Ciebie!

Dołącz do Pokojowego Patrolu i działaj z nami na 30. Pol’and’Rock Festival! Pierwsze w tym roku szkolenie odbędzie się już w dniach 16-18 lutego!

2024-01-28 12:00:00

Radosna pomarańczowa fala pięciu tysięcy biegaczy wystartowała z miasteczka WOŚP

Już po raz osiemnasty Jurek Owsiak, tym razem z finałowej sceny na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, otworzył bieg gorących serc pod niezmiennym hasłem „Policz się z cukrzycą”. Tłumy entuzjastów biegania, po przebiegnięciu pięciokilometrowej trasy ulicami Warszawy, dotrze do mety zlokalizowanej w tym samym miejscu.

2024-01-25 15:15:00

Odwiedź finałowe miasteczko!

Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Warszawie odbędzie się na błoniach PGE Narodowego – zapraszamy Was tam oczywiście w finałową niedzielę – od rana do naszego studia telewizyjnego, a od 14:00 na koncert, ale również w sobotę w strefie partnerów wiele się będzie działo!

2024-01-27 12:32:27

Po czym poznasz wolontariusza WOŚP?

Wolontariusze WOŚP znani są ze swojej energii, zapału i szerokiego uśmiechu. Jednak w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak wygląda cała Polska. Zobacz, po czym poznasz wolontariusza.