Do 32. Finału WOŚP pozostało
60 dni
Fundacja

W Opolu otworzyliśmy 60. miejsce im. WOŚP!

2023-05-17 15:00:00

 

Dzisiaj otworzyliśmy mostek imienia WOŚP w Opolu! Drewniana konstrukcja jest 60. miejscem w Polsce i Europie, noszącym imię naszej Fundacji!

 

Opole, miasto nad Odrą, znane z pięknej architektury, kulturalnych imprez i serdecznych mieszkańców, zyskało nowy element, który podkreśla jego zaangażowanie w budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

 

Most na Kanale Wińskim na Wyspie Bolko to już 7. most imienia WOŚP w Polsce oraz 60. takie miejsce w Europie!

 

Na uroczystym otwarciu mostu przez Jurka Owsiaka byli z nami Łukasz Sowada — Przewodniczący Rady Miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski — Prezydent Miasta Opola, Dariusz Madera — Dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i, co najważniejsze, mieszkańcy Opola. Nie można było także nie zauważyć grupy wolontariuszy WOŚP — niezawodnych osób, które pracują z nami podczas Finałów WOŚP.

 

Uroczystość otwarcia mostu im. WOŚP w Opolu, fot. Chodor 

 

Po otwarciu mostu im. WOŚP na Kanale Wińskim nastąpiła uroczystość wręczenia Jurkowi Owsiakowi odznaki honorowej "Za Zasługi dla Miasta Opola" przyznanej Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odznakę przekazał Jurkowi Przewodniczący Rady Miasta Opola w obecności Prezydenta Miasta Arkadiusza Wiśniewskiego.

 

Jurek Owsiak z odznaką "Za Zasługi dla Miasta Opola", fot. Chodor

 

W Opolu działa Sztab WOŚP, który podczas 31. Finału składał się z 358 wolontariuszy! Suma zebranych przez Opolan datków wyniosła aż 684 040,68 PLN! Dziękujemy!

 

Za pieniądze zebrane podczas Finałów WOŚP byliśmy w stanie kupić aż 3 235 sztuk sprzętu medycznego dla szpitali w Opolu. Kwota przeznaczona na ten sprzęt to aż 11 876 862,81 zł! 

 

Dla szpitali w Opolu kupiliśmy między innymi:

  • Zestaw do endoskopii
  • Aparaty RTG
  • System mobilny endoskopii giętkiej
  • Aparaty USG
  • Ultrasonografy
  • Inkubatory

 

Jurek Owsiak po uroczystości otwarcia mostu im. WOŚP w Opolu, for. Chodor 

 

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej wspólnoty i obiecujemy, że będziemy kontynuować naszą pracę, aby pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Razem tworzymy coś wyjątkowego. Dziękujemy!

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-08-30 15:02:00

Dziękujemy za Festiwal, zapraszamy na kolejny!

Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszy Festiwal Świata, jest podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w nasze finałowe granie – dla wolontariuszy i wolontariuszek, osób działających w Sztabach oraz darczyńców i wspierających. Za nami 29 edycja – już teraz zapraszamy Was na 30. Pol'and'Rock Festival!

2023-10-05 17:35:00

Dołącz do Patrolu w tym sezonie!

Bez wolontariuszy Pokojowego Patrolu ciężko wyobrazić sobie wydarzenia organizowane przez Fundację WOŚP - Finały, Pol'and'Rock Festival i wiele akcji realizowanych pomiędzy nimi. Zapraszamy na kolejny sezon szkoleń Pokojowego Patrolu! Dołącz do naszej ekipy!

2023-09-21 12:15:07

WOŚP łączy serca – dosłownie!

WOŚP łączy serca – dosłownie! 16 września Gosia i Kazimierz zrealizowali swoje marzenie wylicytowane podczas 31. Finału WOŚP – wzięli ślub, którego udzielił im Wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka.