Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja

W Opolu otworzyliśmy 60. miejsce im. WOŚP!

2023-05-17 17:00:00

 

Dzisiaj otworzyliśmy mostek imienia WOŚP w Opolu! Drewniana konstrukcja jest 60. miejscem w Polsce i Europie, noszącym imię naszej Fundacji!

 

Opole, miasto nad Odrą, znane z pięknej architektury, kulturalnych imprez i serdecznych mieszkańców, zyskało nowy element, który podkreśla jego zaangażowanie w budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

 

Most na Kanale Wińskim na Wyspie Bolko to już 7. most imienia WOŚP w Polsce oraz 60. takie miejsce w Europie!

 

Na uroczystym otwarciu mostu przez Jurka Owsiaka byli z nami Łukasz Sowada — Przewodniczący Rady Miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski — Prezydent Miasta Opola, Dariusz Madera — Dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i, co najważniejsze, mieszkańcy Opola. Nie można było także nie zauważyć grupy wolontariuszy WOŚP — niezawodnych osób, które pracują z nami podczas Finałów WOŚP.

 

Uroczystość otwarcia mostu im. WOŚP w Opolu, fot. Chodor 

 

Po otwarciu mostu im. WOŚP na Kanale Wińskim nastąpiła uroczystość wręczenia Jurkowi Owsiakowi odznaki honorowej "Za Zasługi dla Miasta Opola" przyznanej Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odznakę przekazał Jurkowi Przewodniczący Rady Miasta Opola w obecności Prezydenta Miasta Arkadiusza Wiśniewskiego.

 

Jurek Owsiak z odznaką "Za Zasługi dla Miasta Opola", fot. Chodor

 

W Opolu działa Sztab WOŚP, który podczas 31. Finału składał się z 358 wolontariuszy! Suma zebranych przez Opolan datków wyniosła aż 684 040,68 PLN! Dziękujemy!

 

Za pieniądze zebrane podczas Finałów WOŚP byliśmy w stanie kupić aż 3 235 sztuk sprzętu medycznego dla szpitali w Opolu. Kwota przeznaczona na ten sprzęt to aż 11 876 862,81 zł! 

 

Dla szpitali w Opolu kupiliśmy między innymi:

  • Zestaw do endoskopii
  • Aparaty RTG
  • System mobilny endoskopii giętkiej
  • Aparaty USG
  • Ultrasonografy
  • Inkubatory

 

Jurek Owsiak po uroczystości otwarcia mostu im. WOŚP w Opolu, for. Chodor 

 

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej wspólnoty i obiecujemy, że będziemy kontynuować naszą pracę, aby pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Razem tworzymy coś wyjątkowego. Dziękujemy!

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!

2024-01-23 08:16:00

W piątek podsumujemy przygotowania!

W piątek, 26 stycznia, oficjalnie podsumujemy przygotowania do 32. Finału WOŚP. Zachęcamy do bycia z nami online!

2024-01-22 08:10:00

Wspieraj WOŚP w aplikacji mobilnej!

Ściągnij aplikację i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP. Weź także udział w Tygodniu Życzliwości i wysyłaj WOŚPozdrowienia znajomym!

2024-01-25 15:08:31

Wciąż możecie dołączyć do Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców!

Do 32. Finału WOŚP zostały tylko cztery dni. A to oznacza, że macie dokładnie tyle czasu, aby dołączyć do tegorocznej Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców.