Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Fundacja

W Opolu otworzyliśmy 60. miejsce im. WOŚP!

2023-05-17 15:00:00

 

Dzisiaj otworzyliśmy mostek imienia WOŚP w Opolu! Drewniana konstrukcja jest 60. miejscem w Polsce i Europie, noszącym imię naszej Fundacji!

 

Opole, miasto nad Odrą, znane z pięknej architektury, kulturalnych imprez i serdecznych mieszkańców, zyskało nowy element, który podkreśla jego zaangażowanie w budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

 

Most na Kanale Wińskim na Wyspie Bolko to już 7. most imienia WOŚP w Polsce oraz 60. takie miejsce w Europie!

 

Na uroczystym otwarciu mostu przez Jurka Owsiaka byli z nami Łukasz Sowada — Przewodniczący Rady Miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski — Prezydent Miasta Opola, Dariusz Madera — Dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i, co najważniejsze, mieszkańcy Opola. Nie można było także nie zauważyć grupy wolontariuszy WOŚP — niezawodnych osób, które pracują z nami podczas Finałów WOŚP.

 

Uroczystość otwarcia mostu im. WOŚP w Opolu, fot. Chodor 

 

Po otwarciu mostu im. WOŚP na Kanale Wińskim nastąpiła uroczystość wręczenia Jurkowi Owsiakowi odznaki honorowej "Za Zasługi dla Miasta Opola" przyznanej Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odznakę przekazał Jurkowi Przewodniczący Rady Miasta Opola w obecności Prezydenta Miasta Arkadiusza Wiśniewskiego.

 

Jurek Owsiak z odznaką "Za Zasługi dla Miasta Opola", fot. Chodor

 

W Opolu działa Sztab WOŚP, który podczas 31. Finału składał się z 358 wolontariuszy! Suma zebranych przez Opolan datków wyniosła aż 684 040,68 PLN! Dziękujemy!

 

Za pieniądze zebrane podczas Finałów WOŚP byliśmy w stanie kupić aż 3 235 sztuk sprzętu medycznego dla szpitali w Opolu. Kwota przeznaczona na ten sprzęt to aż 11 876 862,81 zł! 

 

Dla szpitali w Opolu kupiliśmy między innymi:

  • Zestaw do endoskopii
  • Aparaty RTG
  • System mobilny endoskopii giętkiej
  • Aparaty USG
  • Ultrasonografy
  • Inkubatory

 

Jurek Owsiak po uroczystości otwarcia mostu im. WOŚP w Opolu, for. Chodor 

 

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej wspólnoty i obiecujemy, że będziemy kontynuować naszą pracę, aby pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Razem tworzymy coś wyjątkowego. Dziękujemy!

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-04-26 16:38:13

Ostatnie dni na przekazanie 1,5% podatku na WOŚP!

Nie rozliczyliście jeszcze PIT? W tym roku możecie to zrobić najpóźniej do 2 maja, ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę. Zachęcamy Was do przekazania 1,5% podatku na rzecz WOŚP - zebrane środki przeznaczymy na onkologię dziecięcą.

2023-04-04 14:00:00

Dołącz do Pokojowego Patrolu jeszcze w kwietniu!

Przed nami 202. szkolenie Pokojowego Patrolu! Wszystkich tych, którzy chcą dołączyć do grupy wolontariuszy Fundacji WOŚP, zapraszamy na szkolenie w dniach 14-16 kwietnia.

2023-04-28 14:30:00

Otwarcie Ronda im. WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim!

Zobaczcie, jak było na otwarciu ronda im. WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim! To już 59. miejsce noszące imię naszej Fundacji!

2023-03-14 16:38:22

NFT w NGO – Orkiestra nowych technologii!

Cyfrowe rozwiązania wkradają się powoli we wszystkie dziedziny naszego życia. XXI wiek puka także do drzwi NGOsów. WOŚP po raz kolejny zaprasza do digitalowego świata pomagania. Nasza Fundacja przystąpiła do bezprecedensowej akcji sprzedaży serduszek NFT!