Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Wielkie granie na Placu Bankowym!

2019-11-22 11:55:00

 

 

Ten piękny, kolorowy dzień zbliża się już wielkimi krokami. Dołącz do wolontariuszy i obejrzyj pełne pozytywnych emocji występy. 12 stycznia przygotowaliśmy moc muzycznych wrażeń, które rozgrzeją finałową atmosferę.

Poznaj listę koncertów 28. Finału WOŚP w Warszawie!


15:30 MAJKA JEŻOWSKA BAND
16:00 CYRK DERIGLASOFF
16:35 PABLOPAVO & LUDZIKI
17:10 SIDNEY POLAK
17:45 JAZZ BAND MŁYNARSKI- MASECKI
18:20 DARIA ZAWIAŁOW
18:55 RENATA PRZEMYK
19:30 AGNIESZKA CHYLIŃSKA
20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA
20:10 ŁYDKA GRUBASA
20:40 KWIAT JABŁONI
21:10 RALPH KAMINSKI
21:40 TULIA 

 

 

Majka Jeżowska Band

Majka Jeżowska – wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorka, autorka wielu przebojów („Najpiękniejsza w klasie”, „Od rana mam dobry humor”, ”Margarita”) i widowisk muzycznych („Majkowe studio nagrań” , ”Kochaj czworonogi”), producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music. Ma na swoim koncie Platynową i kilka Złotych Płyt, wielokrotna laureatka KFPP w Opolu, zdobywczyni I nagrody Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlsham, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda, wielka przyjaciółka dzieci i showmenka.  Od wielu lat przyciąga na swoje familijne koncerty bardzo szeroką publiczność a na jej przebojach „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. Jako jedyna piosenkarka i autor muzyki ma swój Festiwal Piosenki „Rytm i melodia”, który odbywa się w Radomiu od 2006 roku.

Jej imię noszą przedszkola w Jaworznie i w Zabrzu. 

Repertuar Majki jest bardzo zróżnicowany – od piosenek familijnych poprzez występy na Piknikach Country w Mrągowie, w Telewizyjnych Biesiadach, Sylwestrowych Galach, Koncertach Wakacyjnych Przebojów, w nagraniach muzyki do filmów „King Size”, „Deja vu”, „Królestwo Zielonej Polany”, „W pustyni i w puszczy” i „Karolcia”.

Majka ze swoją kolorową osobowością, wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do zabawy każdego widza, a jej koncert to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny! 

 

 

fot. Dominik Malik 

 

 

Cyrk Deriglasoff 

Cyrk Deriglasoff to nowy projekt Olafa Deriglasoffa - wokalisty i instrumentalisty, który od ponad trzech dekad jest związany ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Po latach poszukiwań w obrębie mocniejszych, rockowych brzmień, Olaf powrócił do korzeni i grania melodyjnej, energetycznej muzyki z dowcipnym, czy wręcz kpiarskim tekstem, które były znakiem firmowym jego pierwszego zespołu - Dzieci Kapitana Klossa, który reprezentował butne teksty, przesycone specyficzny humorem - mieszanką goryczy, protestu, niezgody. 

Projekt muzyczny, Cyrk Deriglasoff to prawdziwa banda musica, grająca przedpunka - z elementami urbanfolka, będąca czołowym przedstawicielem stworzonego przez siebie stylu wodewil punk, czyli źli chłopcy śpiewają słodkie melodie.

Czym jest wodewil? To lekki muzyczny utwór sceniczny o cechach farsy, ze śpiewami i pantomimą. Wywodzi się z tradycyjnej operetki, w Niemczech adaptowany jako singspiel, a w Stanach Zjednoczonych, często łączył cechy kabaretu i burleski. Czym jest zatem wodewil punk w wykonaniu Cyrku Deriglasoff'a? Muzyczną makabreską, sceniczną groteską? O tym przekonamy się podczas tegorocznego Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

"Zespół Cyrk Deriglasoff nie wyważa otwartych drzwi i nie odkrywa Ameryki, to projekt zorientowany na dobrą, bezpretensjonalną rozrywkę i wspólną zabawę." - mówi Olaf Deriglasoff

Grupa występuje w efektownym sześcioosobowym składzie, złożonym z tuzów rodzimej sceny jazzowej i rozrywkowej, gdzie rockowe brzmienia przeplatają się z punk-folkowymi aranżacjami, okraszone potężną sekcją dętą.

 

Skład zespołu:

Olaf Deriglasoff – śpiew, banjo basowe, konferansjerka,
Tomek Kasiuk – puzon, flugelhorn, akordeon, zaśpiewy i okrzyki,
Grzegorz Pastuszka – helikon, zaśpiewy i okrzyki,
Robert Kamalski – saksofon barytonowy, tenorowy, zaśpiewy i okrzyki,
Grzegorz Wiencek – gitary, zaśpiewy i okrzyki,
Robert Rasz – perkusja, zaśpiewy i okrzyki. 

 

 

 

 

Pablopavo i Ludziki 

Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys, jest wokalistą, kompozytorem, pisarzem i autorów tekstów, jednym z pionierów reggae i raggamuffin w Polsce. Publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata może być znany jako członek zespołu Vavamuffin, który gościł na Dużej Scenie w 2006 i 2012 roku. Artysta od kilku lat, z niemałym zresztą powodzeniem, realizuje się w ramach projektu Pablopavo i Ludziki. Debiutancki krążek tej formacji – „Telehon” - pojawił się w 2009 roku.

Od tamtej pory wydane zostały jeszcze cztery albumy – „10 piosenek”; „Polor”, „Ladinola” oraz „Marginal”.  Pablopavo jest laureatem wielu nagród, m.in. Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Popularna oraz Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego. „Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić, albo zbudować (…) Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa." muzycy o płycie "Marginal"  

 

Sidney Polak 

Jego artystyczna produkcja to połączenie muzycznego eklektyzmu, podbarwionego współczesnym folklorem z trafnymi komentarzami na temat otaczającej rzeczywistości, przedstawionymi w przystępny sposób, często podanymi z przymrużeniem oka.

Kiedyś był jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka, w wieku 18 lat został perkusistą T.Love, dzisiaj powraca z trzecią solową płytą. Człowiek Orkiestra – socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. 

Warszawiak, piewca stolicy, wychowany na osiedlu Chomiczówka, o której stało się głośno w całej Polsce 15 lat temu, dzięki singlowi z jego debiutanckiej płyty. Kolejny singiel „Otwieram wino” spektakularnie powtórzył sukces pierwszego. Nie było rozgłośni radiowej, z której nie można było usłyszeć „Nigdy nie przeminął, nigdy nie przeminął” – podobnie jak jego talent, który przełożył się na śmiałe teksty, z którymi nie sposób się nie zgodzić czy nie identyfikować.

W roku 2004 rozpoczął karierę solową albumem pt.: "Sidney Polak" za który otrzymał 3 Fryderyki w kategoriach: autor, kompozytor i album roku - muzyka alternatywna. W swojej twórczości łączy gatunki takie jak reggae, hip-hop i miejski folk. 

Artysta niedawno wydał swoją trzecią solową płytę którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie. Album pt.; "3" wyraźnie nawiązuje do płyty debiutanckiej. Sidney ze swadą opowiada o wielkim mieście, próbuje sformułować pozytywny "przekaz" swojego pokolenia, nie tylko bawi ale dotyka też spraw poważnych, miłości, niepowodzeń życiowych, tęsknoty. Jest błyskotliwym obserwatorem codziennego życia. Rok 2019 to rok intensywnej promocji najnowszego albumu. Będzie wypełniony premierami pięciu nowych videoklipów i kilkudziesięcioma koncertami w Polsce i za granicą. 

 

 

fot. Damian Jędrzejewski

 

 

Jazz Band Młynarski- Masecki

Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Pojawiły się też wyjątkowe tanga, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. 

 

Liderzy Jazz Bandu niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować, osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń. 

 

fot. Basia Lutzner

 

 

Daria Zawiałow 

Koncert Darii Zawiałow na Najpiękniejszym Festiwalu Świata był kwestią czasu. Od wielu lat uważnie przyglądaliśmy się jej muzycznemu rozwojowi i coraz większej rzeszy wiernych fanów. Jesteśmy pewni, że wbrew jednemu z jej ostatnich hitów nie będzie musiała się do Was dobijać. Jej wyjątkowy głos i żywiołowość sprawią, że jej występ na Małej Scenie spotka się z Waszym uznaniem. 

Daria Zawiałow to wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zadebiutowała w Opolu, gdzie zaprezentowała swój singiel „Malinowy Chruśniak” i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę. 

 W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „A Kysz!”, nad którym pracowała wraz z przyjacielem i producentem Michałem Kuszem. Płyta okazała się dużym sukcesem – w rok po premierze osiągnęła status Złotej Płyty, promujące ją single zdobyły szczyty list przebojów, a teledyski osiągnęły wielomilionowe liczby wyświetleń. Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach (m.in. na Open’erze, Orange Warsaw Festivalu, Męskim Graniu, Kraków Live Festival), a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy! Daria Zawiałow wraz z producentem Michałem Kushem stworzyli również autorską wersję utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”, który w styczniu 2018 roku wspiął się na 1 miejsce „Listy przebojów Programu Trzeciego”. 

Daria Zawiałow otrzymała 2 nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach "Fonograficzny debiut roku" oraz "Album roku alternatywa".

 

 

 fot. Dominik Malik

 

 

Renata Przemyk 

Renata Przemyk jest obecna na polskiej scenie muzycznej od 1989 roku. W jej twórczości inspirowała ją awangarda, scena punkowa i zimna fala lat osiemdziesiątych. Jej sukcesy na festiwalach studenckich i współpraca z zespołem Ya Hozna były początkiem kariery, która trwa do dzisiaj zaskarbiając serca i lojalność fanów. Po rozstaniu z Ya Hozną w 1990 r. rozpoczęła karierę solową.

 
Jest znana z piosenek, które już przez dziesięciolecia są rozpoznawalnymi przebojami: „Babę zesłał Bóg”, „Zero”. „Kochaj mnie jak wariat”, „Kłamiesz” i wiele innych. Większość jej płyt uzyskało status złotych za sprzedaż ponad 50.000 każdego tytułu, wielokrotnie były nominowane i nagradzane, przeważnie za indywidualność artystyczną. Pomimo niezbyt komercyjnego zacięcia artystki, zyskały pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego (Fryderyk). Współpracowała z wieloma artystami m.in.: Habakuk, Fiolka, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Katarzyną Nosowską, Anią Rusowicz, Kayah. W 2003 roku ukazuje się kompilacja najciekawszych piosenek zatytułowana "The best of" zawierająca zaśpiewany w duecie z Kasią Nosowską utwór "Kochana", który szturmem zdobył szczyty list przebojów. Zawsze jednak pozostaje producentem własnych przedsięwzięć i decyduje o ich charakterze. Renata poza pisaniem piosenek dla siebie komponuje też muzykę do spektakli teatralnych i często bierze też udział w wielu muzycznych projektach teatralnych.

Trudno jednoznacznie określić twórczość muzyczną Renaty – jest tam rock, poruszające teksty, elementy etniczne, czasem mocna sekcja rytmiczna, czasem dynamiczny głos z samym basem, ale też ironia i głos biały - wszystko co w danym momencie może być potrzebne do wyrażenia aktualnych emocji. W muzyce nie ma granic. Sama artystka nazywa to co robi wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych. Stąd pewnie każda kolejna płyta różni się diametralnie od poprzedniej, choć na każdej nieodmiennie pojawia się akordeon, instrument do którego ma ewidentną słabość, bez względu na mody i jej charakterystyczny głos.

Wychodząc w swej muzyce od surowego, post punkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentem własnych płyt. W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku.

   

fot. Lucyna Lewandowska 

 

 

Agnieszka Chylińska 

W świadomości Polaków zaistniała w połowie lat 90. jako zbuntowana nastolatka - wokalistka rockowego zespołu O.N.A., z którym wykreowała słynne "Kiedy powiem sobie dość" i "Drzwi". W 2003 roku, gdy z uwagi na rozbieżności artystyczne O.N.A. zakończyła działalność, Chylińska utworzyła nowy skład, z którym występowała pod własnym nazwiskiem. Rok później wydała pierwszą płytę "Winna".

 
 
Kolejny krążek Agnieszki Chylińskiej, „Modern Rocking”, na który kazała czekać aż do 2009 roku, był prawdziwą rewolucją – zaskakującą, szeroko komentowaną, przełamującą muzyczne tabu i przekonania fanów wizją artystki względem muzyki dance. Zabieg zmiany stylistyki, choć ryzykowny, okazał się strzałem w dziesiątkę – album już w pierwszym tygodniu uzyskał status złotej płyty.  Na Pol’and’Rock Chylińska zaprezentuje m.in. materiał z ostatniej płyty „Pink Punk”, która ukazała się w październiku ubiegłego roku.  

Agnieszka Chylińska była wielokrotnie nagradzana – ma na swoim koncie m.in. Nagrodę Telewizji Polskiej w kategorii Muzyczna Indywidualność, tytuł Wokalisty Roku i Nadziei Roku od magazynu „Teraz rock”, Paszport Polityki oraz Bursztynowego Słowika festiwalu Top Trendy 2014.

 

 fot. Bartek Muracki

 

 

 

Łydka Grubasa 

Łydka Grubasa to zespół, który kocha grać koncerty i jednocześnie dobrze się przy tym bawić. Podczas ich występów nie brakuje dowcipów, psikusów, czy jak sami piszą „robienia sobie tzw. „jaj””. Zespół zbudowany z dystansu, przymrużonego oka, grają pół żartem, pół serio. Jednak wyłącznie na serio kocha ich publiczność, która zna teksty na pamięć i urządza niezłe „wesele” pod sceną, uprawiając nogą samoczynne potupywanie. Są różnorodni, wielogatunkowi, czerpią dźwięki pełnymi garściami dorzucając do tego rockową duszę, improwizację i abstrakcyjny humor. Pol’and”Rock Festival to ich drugi dom! 

 

 

fot. Stanisław Wadas

 

 

Kwiat Jabłoni 

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

 

Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. "Niemożliwe" to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel "Dziś późno pójdę spać" został odtworzony ponad 5 milionów razy w serwisie YouTube. 

 

fot. Dominik Malik

 

 

Ralph Kaminski  

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Ralph jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Artystycznie związany także z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu CARPATHIA 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013. W 2014 roku został również nominowany do prestiżowej nagrody artNoble w kategorii muzyka.

W 2016 roku został wydany debiutancki album Ralpha Kaminskiego „Morze”. Znajdujące się na płycie utwory to spójny, bardzo osobisty materiał, stworzony w całości przez Kaminskiego. Jego muzyka jest dojrzała, głęboka i poruszająca, głównie dzięki różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty. Po świetnie przyjętym debiucie czas zmienić kierunek i rozpocząć nowy rozdział. Ralph wraz z My Best Band In The World niebawem ponownie porwą publiczność, ale tym razem statek będzie kosmiczny.  

 

 

fot. Paweł Krupka

 

 

Tulia 

 

Obrzędowe, ludowe, pełne kolorytu. Białe głosy, które płyną prosto z serca. Maksymalne wykorzystanie naturalnych rezonatorów ciała. Pełna kontrola barwą i artykulacją. Natężenie dźwięku i przenikliwość. Ciarki przeszywają całe ciało, kiedy słychać ich majestatyczny śpiew.

Ich aranżacja „Nothing Else Matters” zespołu Metallica, rozpoczęła nagranie czterech debiutanckich klipów, które pokazały, że muzyka ludowa ma wiele „twarzy” i doskonale odnajdzie się także w połączeniu z brzmieniem nowoczesnym. Całość uzupełniają unikatowe, tradycyjne instrumenty o tak ekscentrycznych nazwach jak suka biłgorajska, lira korbowa czy piszczałka wielkanocna.

Dawid Podsiadło skomentował swój utwór „Nieznajomy” w wykonaniu artystek: Efekt jest wspaniały, bardzo poruszający i po prostu pięknie. Tulia rozpoczęła mocnym wejściem. Podbiła serca słuchaczy na całym świecie. Jedni zamarzyli o ich głosach do soundtracku do filmu „Wiedźmin”, inni o kolejnych interpretacjach światowych utworów. Wokalistki poszły o krok dalej, tworząc poruszające autorskie arcydzieła. 

Wszystko, co tworzą, daje klimat niepowtarzalnego, natychmiast rozpoznawalnego charakterystycznego "tuliowego" brzmienia. W ich produkcji muzycznej można doszukać się korzeni, które nawiązują do albumów takich artystów, jak Nick Cave, Dead Can Dance, Bon Iver, Davidd Sylvian czy Jan Garbarek. Wokalistki kochają muzykę, która wzrusza, od Kate Bush i Singur Ros, po utwory polskiej muzyki z lat 80. XX wieku.

 

Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak tworzą jeden z najbardziej oryginalnych polskich (i nie tylko!), a przede wszystkim rozpoznawalnych zespołów ostatnich lat. I na pewno nie powiedziały jeszcze ostatniego zdania na scenie. W tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata opowiedzą na pewno wyjątkową muzyczną historię. 

 

 fot. Basia Lutzner

 

 

Jeżeli chcesz być na bieżąco, dołącz do naszego
wydarzenia na Facebook'u.

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-02-07 15:42:38

Zadbaliśmy o zdrowie na Finale!

Finałowy weekend na błoniach PGE Narodowego był czasem pełnym przyjaźni, miłości i solidarności. Wśród najbardziej popularnych aktywności w finałowym miasteczku były te związane z profilaktyką medyczną i zdrowiem!

2024-01-27 15:42:24

Jak wesprzeć 32. Finał WOŚP bez wychodzenia z domu?

W tych czasach możecie pomagać na wiele sposobów, a większość z nich nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Dlatego, jeśli zimowa aura nie zachęca Was do opuszczania swoich mieszkań, to podpowiadamy, jak inaczej możecie wspierać 32. Finał WOŚP.

2024-01-28 20:47:53

Wysyłamy Światełko do Nieba!

W tym roku Światełko do Nieba rozbłysło w zachwycającej i nowoczesnej formie! To kontynuacja tradycji w zupełnie nowej odsłonie, podczas której Sztaby w całej Polsce oraz na świecie przesyłają symbolicznie moc pozytywnej energii i dobra do nieba!

2024-01-28 23:58:23

Znów graliśmy razem!

Po raz 32. nasza Orkiestra zagrała swój Wielki Finał! Atmosfera całego wydarzenia była niepowtarzalna. A wynik, jaki udało nam się wspólnie osiągnąć, przewyższył nasze najśmielsze oczekiwania!