Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Fundacja
Medycyna

WOŚP kupuje sprzęt dla Ukrainy

2022-02-28 17:23:07

 

Włączamy się w pomoc dla Ukrainy, planując przede wszystkim działania, z których nasza Fundacja znana jest od lat, czyli zakup sprzętu medycznego. Zamierzamy kupić, a następnie przetransportować do Ukrainy m.in. kardiomonitory i respiratory. 

 

Flaga Ukrainy na naszym Festiwalu fot. Arek Drygas

 

Od kilku dni pozostajemy w kontakcie z największymi organizacjami pozarządowymi niosącymi pomoc Ukraińcom i analizujemy zgłaszane przez nich potrzeby oraz problemy. Dziś podjęliśmy decyzję o wsparciu Ukrainy poprzez realizację naszego sztandarowego zadania, czyli zakupu sprzętu medycznego, który trafi do Ukrainy, by pomagać medykom ratować życie ofiar wojny. Planujemy kupić kardiomonitory, pulsoksymetry, defibrylatory szpitalne, respiratory, inkubatory, nieinwazyjne wspomaganie oddechu, USG typu fast, USG uniwersalne, pakiety medyczne, pompy infuzyjne, łóżka szpitalne, ssaki mechaniczne, leżanki dla rodziców. 

Ostateczna lista zakupów, a także ich koszt i dokładne przeznaczenie znane będą za kilka dni. Transport nastąpić ma w ciągu kilku najbliższych tygodni. 

 

 

Dzisiaj spotkaliśmy się z przedstawicielami ukraińskiej fundacji Serce do Serca. Kilkanaście lat temu zaprosiliśmy ludzi z Ukrainy do Polski i przekazaliśmy im „know-how”, czyli jak najskuteczniej działać wolontariacko.
 
Tym samym nasz pomysł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przenieśliśmy na grunt Ukrainy. Tak jak wszyscy jej obywatele także i oni próbują jak najbardziej skutecznie działać, aby nieść wszelką pomoc swoim Rodakom.
Obiecali wsparcie w całej logistyce, czyli w bezpiecznym dowiezieniu na miejsce sprzętu medycznego, który chcemy kupić dla szpitali ukraińskich.
 
Fundacja złożyła zamówienie na kardiomonitory, pulsoksymetry, defibrylatory szpitalne, respiratory, inkubatory, nieinwazyjne wspomaganie oddechu, USG typu fast, USG uniwersalne, pakiety medyczne, pompy infuzyjne, łóżka szpitalne, ssaki mechaniczne, leżanki dla rodziców.
 
Ten asortyment został stworzony na podstawie pierwszych próśb, które do nas napłynęły. Ilość urządzeń, które będziemy kupowali, zależy od możliwości firm, ponieważ, jak to bywa w sytuacjach kryzysowych możliwości, takie się kurczą, ale dzięki naszej wieloletniej współpracy przy zakupie sprzętu medycznego po raz kolejny będziemy mogli konkretnie i skutecznie pomóc docierając z odpowiednim sprzętem.
 
Bardzo dziękujemy wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za spontaniczne wspieranie wszystkich działań pomocowych. Płynie ona ze wszystkich stron i z naszych obserwacji widać, że każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granicę i znalazł się w Polsce, może liczyć na bardzo skuteczne wsparcie.
 
Dlatego nasze działania skoncentrowały się na szpitalach ukraińskich i zakupie dla nich sprzętu medycznego. Nadal także wspomagamy akcję związaną z wprowadzaniem dzieci ze szpitali ukraińskich do Polski i dalszego prowadzenia ich leczenia. Sława Ukrainie!
 

~ Jurek Owsiak

 

Wciąż analizujemy sytuację w Ukrainie, aktualnie nie prowadzimy zbiórki rzeczy ani środków finansowych z przeznaczeniem na działania w tym regionie. 

 

Jak pomóc Ukrainie? 


Rekomendujemy udzielenie pomocy Ukraińcom, poprzez skorzystanie z możliwości wsparcia organizacji zaangażowanych w działania w regionie. 

 

Zobacz listę zbiórek pieniężnych zorganizowanych przez organizacje pozarządowe

 

Informacje o trwających zbiórkach i akcjach na rzecz ofiar wojny w Ukrainie znajdziecie również na stronach https://publicystyka.ngo.pl/badzmy-solidarni-z-ukraina, https://pomagamukrainie.gov.pl/ i https://demagog.org.pl/analizy_i_raporty/pomoc-dla-ukrainy-lista-wiarygodnych-zbiorek-i-akcji/

POKAŻ PODOBNE
2023-04-28 14:30:00

Otwarcie Ronda im. WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim!

Zobaczcie, jak było na otwarciu ronda im. WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim! To już 59. miejsce noszące imię naszej Fundacji!

2023-03-13 14:58:21

3 lata Domowej Orkiestry

13 marca 2020 roku opublikowaliśmy 1. odcinek Domowej Orkiestry. Aż trudno nam uwierzyć, że minęły już aż 3 lata! Łącznie wyemitowaliśmy 815 odcinków Domowej Orkiestry w 6 sezonach - to ponad tysiąc godzin razem z Wami!

2023-04-08 12:00:00

Alleluja 2023

Wszystkiego dobrego i przede wszystkim zdrowia od całej naszej Fundacji.

2023-04-28 12:50:00

Ostatnie miejsca na szkolenie Patrolu!

Już 12 maja wystartuje kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu! Jeśli chcesz dołączyć do tzw. czerwonych koszulek jeszcze przed najbliższym Pol'and'Rock Festival, nie czekaj!