Zebraliśmy
224 376 706 
Medycyna

Wszystkie 211 toreb pediatrycznych już ratuje życia!

2022-09-02 11:00:00

 

Z końcem sierpnia wszystkie 211 toreb pediatrycznych WOŚP dotarło do stacji pogotowia ratowniczego na terenie całej Polski. Kupiliśmy je w styczniu tego roku, tuż przed 30. Finałem WOŚP. Torby pediatryczne, w skład których wchodzi ponad 100 elementów, zostały specjalnie opracowane zgodnie z wytycznymi Fundacji WOŚP. 

 

Torby pediatryczne WOŚP na 30. Finale WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Torby pediatryczne WOŚP zostały stworzone przez firmę Paramedica Polska we współpracy z Fundacją WOŚP i na nasze specjalne zamówienie. Torba pediatryczna ratunkowa jest przeznaczona dla zespołów karetek specjalistycznych i ma konstrukcję wielokomorową, która zapewnia właściwą segregację sprzętu. W skład torby wchodzi ponad 100 specjalistycznych elementów, w których dobieraniu brali udział wysokiej klasy specjaliści.

Przez kilka miesięcy dostawaliśmy zdjęcia od stacji pogotowia ratunkowego, które chętnie dzieliły się w swoich mediach społecznościowych tym, że docierały do nich torby pediatryczne i swoją radością z tego, że taki sprzęt wesprze pracę ratowników medycznych. W końcu, w ostatnich dniach sierpnia, dostaliśmy informację, że wszystkie 211 toreb pediatrycznych dotarło już do stacji pogotowia i ratuje życie najmłodszych pacjentów.

 

 

Jak jeszcze wsparliśmy ratowników medycznych? 

W ramach 59. Konkursu Ofert, który odbył się 17 stycznia 2022 roku, zakupiliśmy 143 aparaty USG typu FAST od firmy Philips i 131 aparatów do mechanicznej kompresji klatki piersiowej of firmy Stryker, czyli łącznie 274 urządzenia za ponad 9 milionów złotych.

 

 

Wsparcie ratowników medycznych w Polsce było także celem naszej tegorocznej zbiórki 1%.

 

Ratownictwo medyczne to pierwszy front pomocy pacjentom, dlatego zwróciliśmy uwagę na ich potrzeby i postanowiliśmy wesprzeć ich działania najważniejszymi zakupami.

POKAŻ PODOBNE
2022-09-17 09:05:00

Wspólnie pokonajmy raka krwi!

Według statystyk Światowej Organizacji Dawców Szpiku, co 27 sekund ktoś na świecie zapada na raka krwi. Tylko razem jesteśmy w stanie coś zdziałać, dlatego zachęcamy do zostania dawcą szpiku!

2022-09-06 12:00:00

Gonitwa, w której wszyscy wygrywają!

W tym roku po raz trzeci wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminister Polska na Torze Służewiec, ścigając się dla wyższych wartości!

2022-08-24 15:58:32

Dołącz do Pokojowego Patrolu i działaj z nami!

Już w połowie października zapraszamy Was na pierwsze w tym sezonie jesienne szkolenie w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn. Spędź z nami weekend, zostań wolontariuszem/wolontariuszką Pokojowego Patrolu i razem z nami twórz Finały WOŚP i Najpiękniejszy Festiwal Świata!

2022-09-05 13:36:56

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Dobroczynności!

Dzisiaj 5 września, a to znaczy, że obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności! Ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ święto jest szczególnie ważne dla nas w Fundacji WOŚP, dlatego, że jego celem jest propagowanie poparcia społecznego dla działań charytatywnych.