Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Medycyna
Finały

Z troski o rodziców i dzieci

2022-02-14 16:32:58

 

Akcja Leczyć z Miłością to inicjatywa zrodzona z troski o rodziców i opiekunów, którzy towarzyszą swoim dzieciom podczas leczenia w szpitalu. W 2017 roku media i internet obiegło świadectwo matki małego pacjenta, która noce musiała spędzać w uwłaczających warunkach - na podłodze, na śpiworze rozłożonym pod łóżeczkiem dziecka. Takich świadectw było bardzo wiele, a rodzice opisywali panujące w szpitalach warunki jako złe i wymagające natychmiastowej poprawy. 

 

Należy pamiętać, jak istotne jest wsparcie okazywane personelowi medycznemu przez przebywających przy dzieciach rodziców, i jak ważna jest bliskość opiekuna, jeżeli chodzi o skuteczne leczenie najmłodszych. Bliskość ukochanych osób, rodziny, opiekunów w znacznym stopniu redukuje stres spowodowany pobytem w szpitalu, co ma pozytywny pływ na tempo powrotu do zdrowia i komfort dziecka. Wiemy, że miłość też leczy. Dlatego też chcieliśmy zadbać o komfortowy wypoczynek opiekunów, którzy towarzyszą małym pacjentom na oddziałach szpitalnych. Ponadto, Fundacja WOŚP podjęła decyzję o zakupie foteli do kangurowania, z których korzystają nowe mamy i tatusiowie - w fotelu można przytulić noworodka, wygodnie karmić piersią i zapewnić tak niezbędny w pierwszych dniach życia kontakt z rodzicem. 

 

 

Od 2017 roku do szpitali, które do Fundacji WOŚP zgłosiły takie zapotrzebowanie, trafiło ponad 5 tysięcy wygodnych leżanek za prawie 10, 9 miliona złotych.  Zakupy foteli i leżanek będą kontynuowane, w zależności od potrzeb szpitalnych. 

 

 

Wygodne leżanki na oddziale dziecięcym. Dar WOŚP. fot. Łukasz Widziszowski

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-04 14:00:46

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Strażaka, więc składamy najlepsze życzenia wszystkim Strażakom. Jednocześnie przypominamy Wam, co udało nam się zrobić dla jednostek OSP!

2022-06-06 16:28:18

Odwiedź wystawę WOŚP!

Zapraszamy Was do odwiedzenia Centrum Praskiego Koneser w Warszawie - do końca czerwca znajdziecie tam wyjątkową wystawę, która przeprowadzi Was przez 30 lat historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2022-06-10 17:05:42

Najdroższe urządzenie w historii WOŚP zaczyna służyć pacjentom

10 czerwca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie urządzenia w pracowni Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie już od poniedziałku badani będą pacjenci z całej Polski.

2022-04-17 10:00:00

Spokojnych świąt!

Kiedy piszemy te słowa, Ukraina ciągle walczy. Od samego początku zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy niesie pomoc humanitarną.