W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
59 741 wolontariuszy
Fundacja
Medycyna
Finały

Z troski o rodziców i dzieci

2022-02-14 16:32:58

 

Akcja Leczyć z Miłością to inicjatywa zrodzona z troski o rodziców i opiekunów, którzy towarzyszą swoim dzieciom podczas leczenia w szpitalu. W 2017 roku media i internet obiegło świadectwo matki małego pacjenta, która noce musiała spędzać w uwłaczających warunkach - na podłodze, na śpiworze rozłożonym pod łóżeczkiem dziecka. Takich świadectw było bardzo wiele, a rodzice opisywali panujące w szpitalach warunki jako złe i wymagające natychmiastowej poprawy. 

 

Należy pamiętać, jak istotne jest wsparcie okazywane personelowi medycznemu przez przebywających przy dzieciach rodziców, i jak ważna jest bliskość opiekuna, jeżeli chodzi o skuteczne leczenie najmłodszych. Bliskość ukochanych osób, rodziny, opiekunów w znacznym stopniu redukuje stres spowodowany pobytem w szpitalu, co ma pozytywny pływ na tempo powrotu do zdrowia i komfort dziecka. Wiemy, że miłość też leczy. Dlatego też chcieliśmy zadbać o komfortowy wypoczynek opiekunów, którzy towarzyszą małym pacjentom na oddziałach szpitalnych. Ponadto, Fundacja WOŚP podjęła decyzję o zakupie foteli do kangurowania, z których korzystają nowe mamy i tatusiowie - w fotelu można przytulić noworodka, wygodnie karmić piersią i zapewnić tak niezbędny w pierwszych dniach życia kontakt z rodzicem. 

 

 

Od 2017 roku do szpitali, które do Fundacji WOŚP zgłosiły takie zapotrzebowanie, trafiło ponad 5 tysięcy wygodnych leżanek za prawie 10, 9 miliona złotych.  Zakupy foteli i leżanek będą kontynuowane, w zależności od potrzeb szpitalnych. 

 

 

Wygodne leżanki na oddziale dziecięcym. Dar WOŚP. fot. Łukasz Widziszowski

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-09-22 12:00:00

Otwarcie ulicy im. WOŚP w Mińsku Mazowieckim!

Wczoraj, 21 września w Mińsku Mazowieckim została symbolicznie otwarta ulica im. WOŚP. Jesteśmy zaszczyceni!

2022-10-04 15:05:00

Otwarcie skweru im. WOŚP w Poznaniu!

Zobaczcie, jak było na otwarciu skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu. Dziękujemy za to wyróżnienie!

2022-10-27 11:59:34

Ratownictwo obywatelskie według Fundacji WOŚP!

W dniach 25-26 października w Łomnicy odbyło się Safe Tech Forum – spotkanie ekspertów w dziedzinie ratownictwa. W tym roku tematem przewodnim było „Ratownictwo Obywatelskie – Ratownictwem Przyszłości”. W rozmowach o edukacji z zakresu pierwszej pomocy nie mogło zabraknąć Fundacji WOŚP!

2022-10-10 10:00:00

Przed nami ogłoszenie tematu 31. Finału WOŚP

Wkrótce poznamy główny cel naszego styczniowego wydarzenia. Już 12 października o godz. 12:00 zostanie ogłoszony temat 31. Finału WOŚP!