Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Medycyna
Finały

Z troski o rodziców i dzieci

2022-02-14 16:32:58

 

Akcja Leczyć z Miłością to inicjatywa zrodzona z troski o rodziców i opiekunów, którzy towarzyszą swoim dzieciom podczas leczenia w szpitalu. W 2017 roku media i internet obiegło świadectwo matki małego pacjenta, która noce musiała spędzać w uwłaczających warunkach - na podłodze, na śpiworze rozłożonym pod łóżeczkiem dziecka. Takich świadectw było bardzo wiele, a rodzice opisywali panujące w szpitalach warunki jako złe i wymagające natychmiastowej poprawy. 

 

Należy pamiętać, jak istotne jest wsparcie okazywane personelowi medycznemu przez przebywających przy dzieciach rodziców, i jak ważna jest bliskość opiekuna, jeżeli chodzi o skuteczne leczenie najmłodszych. Bliskość ukochanych osób, rodziny, opiekunów w znacznym stopniu redukuje stres spowodowany pobytem w szpitalu, co ma pozytywny pływ na tempo powrotu do zdrowia i komfort dziecka. Wiemy, że miłość też leczy. Dlatego też chcieliśmy zadbać o komfortowy wypoczynek opiekunów, którzy towarzyszą małym pacjentom na oddziałach szpitalnych. Ponadto, Fundacja WOŚP podjęła decyzję o zakupie foteli do kangurowania, z których korzystają nowe mamy i tatusiowie - w fotelu można przytulić noworodka, wygodnie karmić piersią i zapewnić tak niezbędny w pierwszych dniach życia kontakt z rodzicem. 

 

 

Od 2017 roku do szpitali, które do Fundacji WOŚP zgłosiły takie zapotrzebowanie, trafiło ponad 5 tysięcy wygodnych leżanek za prawie 10, 9 miliona złotych.  Zakupy foteli i leżanek będą kontynuowane, w zależności od potrzeb szpitalnych. 

 

 

Wygodne leżanki na oddziale dziecięcym. Dar WOŚP. fot. Łukasz Widziszowski

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-03-14 15:10:50

Sprzęt dla ukraińskich szpitali już na miejscu

35 milionów złotych - to wartość wyposażenia, sprzętu i jednorazowych środków medycznych, jakie Fundacja WOŚP chce przekazać ukraińskim szpitalom oraz placówkom w naszym kraju, które niosą pomoc obywatelom Ukrainy. Pierwsze urządzenia już dotarły na miejsce. Zakupy finansowane są ze zbiórki 1% za rok 2020 oraz środków z 30. Finału WOŚP. W związku z licznymi zapytaniami i apelami, Fundacja uruchomiła również konto, na które można dokonać wpłaty z przeznaczeniem na wsparcie Ukrainy.

2022-04-17 10:00:00

Spokojnych świąt!

Kiedy piszemy te słowa, Ukraina ciągle walczy. Od samego początku zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy niesie pomoc humanitarną.

2022-04-01 13:22:33

Karetka już w Przemyślu

Od początku wojny w Ukrainie poza transportami kupujemy sprzęt do szpitali, które zgłaszają potrzeby w związku z pomocą medyczną na granicy. Dlatego dzisiaj Jurek Owsiak osobiście przekazał w ręce Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu ambulans typu B na bazie pojazdu VW Crafter z wyposażeniem.

2022-03-22 10:00:00

Ogłaszamy 60. Konkurs Ofert

FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ogłasza 60. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji.