Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Fundacja
Finały

Zostało 50 dni do 31. Finału WOŚP!

2022-12-10 10:00:00

 

Wszystkie orkiestrowe instrumenty prawie nastrojone. Na 50 dni przed 31. Finałem WOŚP podsumowujemy status naszych przygotowań!

 

Najbliższy, 31. Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia 2023 roku pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Jak co roku zaangażowanie i inicjatywa Sztabów roznieciła ogień w naszych sercach. Dziękujemy za aktywność i każdy miły gest oraz głos przychylny naszej sprawie.

Temat 31. Finału ogłosiliśmy w październiku. W 2023 roku będziemy zbierać fundusze na walkę z sepsą, a dokładniej na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Pierwszy raz w historii, urządzenia, które kupimy, są dedykowane nie do konkretnej grupy wiekowej, tylko dla wszystkich, którzy będą ich potrzebować! Zakupiony sprzęt trafi do około 80 laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski.

 

Wykaz sprzętu, który planujemy kupić w ramach 31. Finału WOŚP

 

Światełko do Nieba, fot. Łukasz Widziszowski

 

Sztaby

18 listopada zakończyliśmy rejestrację Sztabów. Ze wszystkich zgłoszeń zaakceptowane zostały aż 1 652 Sztaby. Dziękujemy!

Tak jak w latach poprzednich, możemy liczyć na Sztaby zza granicy. Szefowie Sztabów z krajów całego świata zarejestrowali łącznie 87 Sztabów, które znajdują się na terenie 25 krajów:

 • Australii
 • Austrii
 • Irlandii
 • Niemiec
 • Wielkiej Brytanii
 • Stanów Zjednoczonych
 • Belgii
 • Cypru
 • Holandii
 • Norwegii
 • Chorwacji
 • Hiszpanii
 • Szwecji
 • Szwajcarii
 • Luksemburgu
 • Danii
 • Kanady
 • Czech
 • Islandii
 • Singapuru
 • Japonii
 • Francji
 • Włoch
 • Indonezji
 • Nowej Zelandii

 

Listę wszystkich zaakceptowanych Sztabów na 31. Finał WOŚP można znaleźć TUTAJ!

 

Wolontariusze

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to przede wszystkim wolontariusze.

 

W listopadzie wystartowaliśmy z rejestracją wolontariuszy. Każdego roku staramy się ułatwiać proces rekrutacji tak, by kwestowanie było jak najbardziej przystępne i stanowiło super zabawę dla każdego!

Rejestracja wolontariuszy odbywa się na dwa proste sposoby:

 1. Online, poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl
 2. Tradycyjnie, w Sztabie znajdującym się w okolicy miejsca zamieszkania

 

Szczegółowa instrukcja jak zostać wolontariuszem znajduje się tutaj!

  

Wolontariusze WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Aukcje Allegro

Pierwszą formą wsparcia 31. Finału WOŚP są aukcje na Allegro, z którym Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 23 lat! Jak co roku, dzięki Allegro, można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!

 

Przypominamy — Sztaby WOŚP również mogą wystawiać swoje aukcje Allegro!

 

Klienci mogą również wesprzeć Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas swoich codziennych zakupów na Allegro. Wystarczy dodać do swojego koszyka cegiełkę, a jej wartość trafia wtedy do Wirtualnej Puszki sztabu Allegro i zostanie w całości przekazana Fundacji.

Oto 3 sposoby, jak wystawić Aukcję WOŚP na portalu Allegro:

 1. Wystawienie przedmiotu samodzielnie — korzystając z tego rozwiązania, można samodzielnie decydować o wyglądzie i momencie wystawienia swojej aukcji. Wystarczy posiadać zarejestrowane konto w serwisie Allegro i przejść do zakładki Wyjątkowe Chwilę.
 2. Zgłosić się do Sztabu WOŚP — zgłaszając się do Sztabu, można uzyskać pomoc osób doświadczonych w prowadzeniu aukcji oraz możliwość dodatkowej promocji wystawianego przedmiotu.
 3. Przekazać przedmiot Fundacji — wystarczy przekazać wystawiany przedmiot osobiście lub za pomocą kuriera prosto do Fundacji WOŚP!

  

Do tej pory wystartowało 7 435 aukcji, a kwota deklarowana sięga 188 892 złotych!

 

30. Finał WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

31. Finał WOŚP w Warszawie

Jak w zeszłych latach Finał w Warszawie będzie obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Nasze studio będzie się znajdywało na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki, skąd nadawać będziemy przez cały dzień Finału. Działania i aktywności będziemy prowadzić już od soboty 28 stycznia - wtedy startują strefy naszych partnerów, którzy przygotowują kilka niespodzianek.

 

Koncerty w ramach 31. Finału WOŚP odbędą się na Placu Bankowym, 29 stycznia. Pozytywne brzmienia rozgrzeją publiczność i napędzą do działania na rzecz walki z sepsą!

 

Do tej pory Jurek Owsiak w swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno, na antenie Antyradia ogłosił 8 zespołów:

Czekajcie na kolejne ogłoszenia, bo to jeszcze nie koniec listy gwiazd, które zagrają dla was w Warszawie!

 

Bieg "Policz się z cukrzycą", fot. Artur Rawicz

 

Bieg "Policz się z cukrzycą"

Bieg "Policz się z cukrzycą" już po raz 17. towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie — zarówno na stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu, tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy. Zgłoszenia trwają do końca stycznia lub do wykorzystania limitu miejsc.

Organizacja biegu to wsparcie realizowanego przez WOŚP od 2004 roku Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Środki z pakietów startowych przeznaczane są właśnie na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę. 

 

Zapisz się bieg wirtualny (bieg w dniach 23-29 stycznia)

Zapisz się na bieg ulicami Warszawy (bieg 29 stycznia)

 

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na cukrzycę choruje ponad 440 milionów ludzi na całym świecie. Dzięki biegom organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2021 zakupionych zostało 195 pomp insulinowych, bieg podczas 30. Finału WOŚP to kolejne 77 pomp.

 

 

Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld PLN i kupiła blisko 70 tys. urządzeń.

 

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2023-01-03 16:25:37

Więcej ruchu w nowym roku? Zapisz się na Bieg!

Nadszedł nowy rok a wraz z nim czas podsumowań, zmian i postanowień - to idealny moment, by zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Jednym punktów wartych dopisania do listy jest aktywność fizyczna, do której gorąco zachęcamy i mamy dla Was propozycję.

2023-01-09 20:40:00

Mrozu nową gwiazdą 31. Finału WOŚP

Warszawski koncert 31. Finału WOŚP zalśni jak miliony monet. Mrozu dołącza do line-upu koncertu na Placu Bankowym!

2022-12-30 16:15:00

Co to był za rok dla WOŚP!

Rok 2022 utwierdził nas w przekonaniu, że otwartość i solidarność to wartości, przy których warto stać. W trakcie mijającego roku m.in. zorganizowaliśmy jubileuszowy, 30. Finał WOŚP, wystartowaliśmy z akcją pomocy dla Ukrainy oraz wspólnie przeżyliśmy 28. Pol'and'Rock Festival.

2023-01-03 15:37:13

Wesprzyj cel 31. Finału WOŚP SMS-em!

Do 31. Finału WOŚP jeszcze niespełna miesiąc, ale możecie z nami grać już dzisiaj! Jednym ze sposobów wsparcia celu finałowej zbiórki jest wysłanie SMS-a o treści SERCE na numer 75 565. Zaproście do wspólnego SMS-owania w ramach walki z sepsą swoich bliskich i przyjaciół!