Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Finał

Letnia zadyma w środku zimy


32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku pod hasłem: "Tu wszystko gra OK!". 
 

31. Finał WOŚP zagrał 29 stycznia 2023 roku pod hasłem:
Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich — małych i dużych!

Wynik 31. Finału WOŚP to 243 259 387,25 PLN!

 

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.  

 

Chcemy być blisko Was, więc w finałową niedzielę zawsze zapraszamy Was przed ekrany telewizorów i komputerów, ponieważ przez cały dzień opowiadamy o efektach naszych działań w transmisji telewizyjnej i internetowej.   

 

Równocześnie w całej Polsce odbyła się największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w 1 633 Sztabach zebrało pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na naszą rzecz. Zbieraliśmy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.  

 

 

O godzinie 20:00 w finałową niedzielę zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni. W tym roku zobaczycie nowe oblicze naszej starej tradycji. Na Światełku nie będzie huków ani fajerwerków. Zamiast tego zapraszamy na powalający pokaz świateł muzyki i ognia!

 

Przez cały dzień w finałowym studiu trwała Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której główną nagrodą było Złote Serduszko nr 1. Wynik tej nagrody to 777 777,00 zł.

 

 

 

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych, za które kupiła dotąd ponad 70 400 urządzeń.

 

 

Wolontariusze WOŚP, Fot. Marcin Zieliński

Aktualności
2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

Zobacz też