Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
52. Konkurs Ofert

52. Konkurs Ofert

Pojawił się nowy wpis. Odśwież stronę aby go zobaczyć

czwartek, 9 maja 2019
17:44

Po trzech dniach trudnych negocjacji, decydujących o ogromnych pieniądzach, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała w zaufaniu od wszystkich, którzy wsparli 27 Finał WOŚP - zakończył się 52. Konkurs Ofert WOŚP na zakup sprzętu medycznego.

Na hipernowoczesny sprzęt dla specjalistycznych oddziałów dziecięcych w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydała – uwaga! – ponad 106 mln złotych, czyli blisko 25 mln Euro.

20:01

KONIEC!!! 52. Konkurs Ofert WOŚP, po trzech dniach intensywnej pracy i bardzo trudnych negocjacji, został zakończony. Zapadło ostatnie rozstrzygnięcie. Zakup aparatów do tomografii komputerowej w klasie premium również został podzielony – ponownie zwyciężyły oferty firm Siemens (2 szt. urządzeń) oraz TMS oferujących aparaty Canon (2 szt. urządzeń). Urządzenia te pracować będą w Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

To jeszcze nie koniec relacji…

20:00

Zakończyły się arcytrudne negocjacje dotyczące zaawansowanych aparatów do tomografii komputerowej w kasie wyższej. Takich aparatów w sumie Orkiestra kupiła 9 sztuk, a pracować mają w Częstochowie, Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Ostrowie Wielkopolskim, Szczecinie, Łomiankach i w Warszawie.

Po przeanalizowaniu ofert Fundacja, przy wsparciu ekspertów, zdecydowała o podziale zakupu. Wygrały ofert firm Siemens (5 urządzeń), oraz firmy TMS oferującej aparaty Canon (4 urządzenia). Decyzje Komisji Ekspertów i Fundacji zapadły jednogłośnie. Dosłownie minuty dzielą nas od rozstrzygnięcia tych najdroższych tomografów, klasy premium.

11:54

Ostatni dzień 52. Konkursu Ofert WOŚP przeznaczony jest na zakup w sumie 13 aparatów do badań tomografii komputerowej. Zakup podzielony jest na dwie kategorie urządzeń – Orkiestra planuje kupić 4 sztuki urządzeń klasy premium, oraz 9 sztuk urządzeń tzw. klasy wyższej. Różnica między kategoriami to oczywiście kwestia zaawansowania technologicznego – aparaty klasy premium to sprzęt praktycznie najnowszej myśli technicznej, z zastosowaniem całej wiedzy dostępnej dziś w tej dziedzinie medycyny. Są to, oczywiście, najdroższe tego rodzaju urządzenia. Klasa wyższa to również technologiczne cacko, choć z mniejszą ilością nowinek niż aparat tzw. premium.

środa, 8 maja 2019
21:52

Za nami trzeci dzień rekordowego Konkursu Ofert WOŚP. Ostatnim rozstrzygnięciem, jakie dziś zapadło, był zakup 9 sztuk aparatów do znieczulania przeznaczonych do pracy w środowisku MRI. Zwyciężyła oferta firmy VIRIDIAN.

Największym sukcesem całego pracy był zakup 9 hipernowoczesnych rezonansów magnetycznych. Dziś także kupionych zostało 9 kardiomonitorów, również do pracy z rezonansem. Słowem – za nami bardzo efektywny, choć pracowity i niełatwy dzień.

Jutro cały dzień na zmagania z ofertami na tomografy komputerowe!

21:06

I mamy kolejne rozstrzygnięcie! Fundacja kupiła kardiomonitory przeznaczone do działania w środowisku rezonansu magnetycznego. Zwycięską ofertę na zakup 9 sztuk urządzeń marki PHILIPS złożyła firma VIRIDIAN. Gratulujemy!
Trwa właśnie ostatnie dzisiaj postępowanie na zakup 9 aparatów do znieczulenia – także przeznaczonych do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego!

20:55
To największy kontakt w historii WOŚP - Fundacja kupiła 9 rezonansów magnetycznych!!! 
  
18:56

Od rana do teraz trwały niełatwe rozmowy o ofertach na zakup 9 aparatów do badań w rezonansie magnetycznym. I jeszcze do tematu wrócimy, decyzje dopiero przed nami. Czekając na ostateczne oferty i przede wszystkim ostateczne ceny – rozpoczęliśmy postępowanie konkursowe na zakup kardiomonitorów do pracy w środowisku MRI (czyli właśnie w rezonansie magnetycznym). Tym razem już zgodnie z tradycją – urządzenia pojawiły się na sali, gdzie prowadzone są negocjacje. Eksperci pytają, oglądają, wymieniają uwagi, badają szczegółowo cechy urządzeń. Cały czas, po pierwsze – liczy się jakość!

13:35

Cały czas trwają rozmowy ekspertów z firmami oferującymi rezonanse magnetyczne. Tradycją konkursów ofert jest, że oferowane urządzenia są przywożone i prezentowane przed Komisją Ekspertów. W przypadku jednak takich urządzeń jak rezonanse magnetyczne czy tomografy komputerowe (będą rozpatrywane jutro) – nie jest to możliwe. Urządzenia te są zbyt duże i ciężkie, w szpitalach wymagają dedykowanego pomieszczenia. Dlatego oferenci wspierają się folderami, zdjęciami, prezentacjami, filmami pokazującymi, jak działa urządzenie. Zdarzyła się nawet... makieta rezonansu.

Negocjacje są bardzo szczegółowe, żmudne i prowadzone są na bardzo specjalistycznym poziomie. Wartość kontraktu, o który toczy się walka, może sięgać kilkudziesięciu milionów złotych. Decyzja nie będzie łatwa. 

09:32

Rozpoczęliśmy drugi dzień 52. Konkursu Ofert. Przypominamy – Orkiestra kupuje sprzęt medyczny za pieniądze zebrane w 27. Finale WOŚP. Wczoraj dla polskich szpitali Fundacja nabyła 15 nowoczesnych rentgenów stacjonarnych. Trafią one do:

 • Bydgoszczy,
 • Gorzowa Wielkopolskiego,
 • Grudziądza,
 • Krakowa,
 • Łodzi,
 • Olsztyna,
 • Ostrowa Wielkopolskiego,
 • Przemyśla,
 • Szczecina,
 • Torunia,
 • Łomianek,
 • Warszawy,
 • Wrocławia,
 • Zielonej Góry.

Dziś chcemy kupić kolejnych 27 urządzeń. Przede wszystkim 9 nowoczesnych rezonansów magnetycznych, ale także 9 aparatów do znieczulenia w środowisku MRI oraz 9 kardiomonitorów do pracy w środowisku MRI.

wtorek, 7 maja 2019
22:49

Po caaaaałym dniu zapadły pierwsze rozstrzygnięcia w 52. Konkursie Ofert WOŚP. Orkiestra kupiła 15 aparatów rentgenowskich, stacjonarnych. Zwyciężyły firmy SIEMENS (10 aparatów RTG telekomando) oraz AGFA (5 aparatów RTG kostno-płucnych).Negocjacje były bardzo trudne, bo wartość kupowanych 15 urządzeń – gigantyczna. Mówimy o milionach złotych!

Na dziś tyle. Jutro m.in. kupować będziemy 9 rezonansów magnetycznych.

21:01

W tej kolejności odbywa się postępowanie konkursowe – najpierw badana jest jakość, a dopiero potem następują negocjacje cenowe. Eksperci to uznani lekarze, ale i praktycy, na co dzień pracujący w szpitalach – nie dadzą się wywieźć w pole żadnym marketingowym sztuczkom oferentów.

W skład Komisji 52. Konkursu Ofert WOŚP wchodzą:

 • Dr n.med. Michał Brzewski (Warszawa)
 • Dr n.med. Andrzej Byszewski (Warszawa)
 • Mgr Inż. Marcin Gostyński (Warszawa)
 • Dr n.med. Katarzyna Jończyk-Potoczna (Poznań)
 • Dr n.med. Aldona Jarosz (Kraków)
 • Prof. nadzw. dr hab. n. med. Elżbieta Jurkiewicz (Warszawa)
 • Lek. med. Andrzej Kościesza (Warszawa)
 • Tech. elektroradiologii Grzegorz Pędich (Warszawa)       
 • Prof. dr hab. n.med. Andrzej Piotrowski (Warszawa)
 • Dr n.med. Dominik Świętoń (Gdańsk)
 • Dr hab. Marzena Zielińska (Wrocław)

20:38

Oceny wszystkich oferowanych urządzeń dokonuje Komisja Ekspertów, której zadaniem jest zweryfikowanie każdej z ofert i wskazanie najlepszych jakościowo urządzeń. Celem każdego konkursu ofert WOŚP jest pozyskanie najlepszego urządzenia za jak najniższą cenę.

18:25

Negocjacje są żmudne i bardzo szczegółowe. Dziś rozpatrywany jest zakup 15 stacjonarnych aparatów rentgenowskich. Komisja ekspertów zadaje każdemu z oferentów mnóstwo pytań, precyzując punkt po punkcie opisy proponowanych urządzeń. Wartość rynkowa tylko dziś rozpatrywanego sprzętu sięga kilkudziesięciu milionów złotych. Decyzja nie będzie łatwa.

09:35

Rozpoczęliśmy Konkurs Ofert! Na początku tradycyjne przywitanie i krótkie przypomnienie najważniejszych zasad, na jakich oparty jest Konkurs – w każdym postępowaniu są trzy wejścia. Pierwsze to prezentacja urządzeń i odpowiedzi na pytania ekspertów, drugie to wspólne dla wszystkich firm ustalenie spójnego pakietu zamówienia i trzecie – negocjacje cenowe.

Ale to za chwilę. Na początku, zgodnie z regulaminem i także tradycją naszych zakupów, nastąpiło publiczne otwarcie kopert z ofertami i odczytanie zawartych w nich warunków początkowych sprzedaży każdego urządzenia. Dzieje się to w obecności Ekspertów, Fundacji i wszystkich Oferentów. Po odczytaniu ofert Eksperci zaczynają ich analizowanie i przygotowanie do wysłuchania prezentacji. Potrwa to kilka godzin.

 

poniedziałek, 6 maja 2019
10:38

10:27

Przed nami pierwsze zakupy za pieniądze zebrane w czasie 27. Finału WOŚP. 

 

Planujemy kupić: 

 • aparat do badań w rezonansie magnetycznym 1,5 T o średnicy gantry 70cm - 9 szt.
 • aparat do badań tomografii komputerowej 64 rzędowy – 9 szt.
 • aparat do badań tomografii komputerowej klasy premium – 4 szt.
 • aparat rentgenowski stacjonarny typu telekomando - 10 szt.
 • aparat rentgenowski stacjonarny typu kostno-płucny – 5 szt.
 • aparat do znieczulania dzieci w środowisku MRI – 9 szt.
 • kardiomonitor do pracy w środowisku MRI – 9 szt.