Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja
Patrol

Dołącz do Pokojowego Patrolu jeszcze w kwietniu!

2023-04-04 14:00:00

Marzy Ci się weekend pełen przygód, zdobywanie nowych umiejętności i znajomości? Zapraszamy do naszego ośrodka szkoleniowego w Szadowie-Młyn! Za nieco ponad tydzień wystartuje tam kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu. To jedna z ostatnich okazji, by dołączyć do Patrolu przed 29. Najpiękniejszym Festiwalem Świata

 

Zajęcia w terenie podczas 201. szkolenia Pokojowego Patrolu 

 

Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl

 

Kojarzysz wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w charakterystycznych czerwonych koszulkach? To właśnie członkowie Pokojowego Patrolu, czyli osoby, które przeszły nasze trzydniowe szkolenie, m.in. z pierwszej pomocy czy bezpieczeństwa imprez masowych, i działają z nami na różnego rodzaju wydarzeniach, przede wszystkim Finale WOŚP w Warszawie oraz na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W szeregach PP jest już blisko 12 tysięcy osób, możesz do nich dołączyć!

 

Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla i czym Patrol zajmuje się w trakcie wydarzeń - sprawdź w naszym newsie!Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu?
Podstawowym krokiem jest udział w weekendowym szkoleniu w ośrodku w Szadowie-Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

Z czym to się je w praktyce? Obejrzyj relację z marcowego szkolenia!

 

 

 
 
 
W szkoleniu PP może wziąć udział każdy kto ukończył 18 lat. Koszt w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 
 

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia. Kolejne szkolenia w tym sezonie realizowane będą przynajmniej raz w miesiącu do końca czerwca. 

Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl

POKAŻ PODOBNE
2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

2023-09-28 15:15:55

Światowy Dzień Serca dniem pięknych wspomnień!

Z okazji Światowego Dnia Serca, cofamy się w czasie, by przypomnieć pierwsze dźwięki naszej Wielkiej Orkiestry. To historia o wielkich sercach najmłodszych, które zainspirowały narodziny Fundacji WOŚP.

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-08-30 15:02:00

Dziękujemy za Festiwal, zapraszamy na kolejny!

Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszy Festiwal Świata, jest podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w nasze finałowe granie – dla wolontariuszy i wolontariuszek, osób działających w Sztabach oraz darczyńców i wspierających. Za nami 29 edycja – już teraz zapraszamy Was na 30. Pol'and'Rock Festival!