Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Patrol

Dołącz do Pokojowego Patrolu jeszcze w kwietniu!

2023-04-04 16:00:00

Marzy Ci się weekend pełen przygód, zdobywanie nowych umiejętności i znajomości? Zapraszamy do naszego ośrodka szkoleniowego w Szadowie-Młyn! Za nieco ponad tydzień wystartuje tam kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu. To jedna z ostatnich okazji, by dołączyć do Patrolu przed 29. Najpiękniejszym Festiwalem Świata

 

Zajęcia w terenie podczas 201. szkolenia Pokojowego Patrolu 

 

Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl

 

Kojarzysz wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w charakterystycznych czerwonych koszulkach? To właśnie członkowie Pokojowego Patrolu, czyli osoby, które przeszły nasze trzydniowe szkolenie, m.in. z pierwszej pomocy czy bezpieczeństwa imprez masowych, i działają z nami na różnego rodzaju wydarzeniach, przede wszystkim Finale WOŚP w Warszawie oraz na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W szeregach PP jest już blisko 12 tysięcy osób, możesz do nich dołączyć!

 

Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla i czym Patrol zajmuje się w trakcie wydarzeń - sprawdź w naszym newsie!Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu?
Podstawowym krokiem jest udział w weekendowym szkoleniu w ośrodku w Szadowie-Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

Z czym to się je w praktyce? Obejrzyj relację z marcowego szkolenia!

 

 

 
 
 
W szkoleniu PP może wziąć udział każdy kto ukończył 18 lat. Koszt w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 
 

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia. Kolejne szkolenia w tym sezonie realizowane będą przynajmniej raz w miesiącu do końca czerwca. 

Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl

POKAŻ PODOBNE
2024-01-27 12:32:27

Po czym poznasz wolontariusza WOŚP?

Wolontariusze WOŚP znani są ze swojej energii, zapału i szerokiego uśmiechu. Jednak w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak wygląda cała Polska. Zobacz, po czym poznasz wolontariusza.

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.

2024-01-25 15:15:00

Odwiedź finałowe miasteczko!

Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Warszawie odbędzie się na błoniach PGE Narodowego – zapraszamy Was tam oczywiście w finałową niedzielę – od rana do naszego studia telewizyjnego, a od 14:00 na koncert, ale również w sobotę w strefie partnerów wiele się będzie działo!

2024-01-28 13:00:00

Pokojowy Patrol na pokładzie 32. Finału WOŚP

Napędzeni dobrą energią i kawą, co roku ochoczo angażują się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale nie tylko! Pomiędzy pomaganiem przy Finale i Pol’and’Rocku szkolą się, by być jeszcze bardziej efektywni!