Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Patrol

Ostatnie miejsca na szkolenie Patrolu!

2023-04-28 12:50:00

To będzie już 203. szkolenie Pokojowego Patrolu, czyli niezwykła okazja, by w trakcie jednego weekendu zdobyć masę nowych umiejętności (m.in. z zakresu pierwszej pomocy i pracy w grupie) oraz poznać niesamowitych ludzi. Zapraszamy do naszego ośrodka szkoleniowego w Szadowie-Młyn! To właśnie tutaj każdego roku kilkaset osób szkoli się, by później działać z nami na Najpiękniejszym Festiwalu Świata czy Finale WOŚP, a także podczas wielu śródrocznych akcji. Tylko 2022 rok to 9 szkoleń Pokojowego Patrolu, w ramach których nowe umiejętności zdobyło 216 osób. 


Jedna z grup Pokojowego Patrolu podczas 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Małgorzata Telega


Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla i czym Patrol zajmuje się w trakcie wydarzeń - sprawdź w naszym newsie!


Sprawdź, jak przebiegało kwietniowe szkolenie!Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu?

Podstawowym krokiem jest udział w szkoleniu w ośrodku w Szadowie-Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

Lubisz wyzwania? Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl!

W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat
. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 12-14 maja. 


POKAŻ PODOBNE
2023-09-18 16:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-09-04 12:35:00

Jedyna taka metoda leczenia w Polsce - dzięki WOŚP

Jeszcze w tym miesiącu w Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" działać zacznie angiograf dwupłaszczyznowy - sprzęt za prawie 8,7 miliona złotych, który został zakupiony przez WOŚP w kwietniu tego roku. To milowy krok w dziedzinie leczenia siatkówczaka!

2023-09-05 12:50:00

7. sezon Domowej Orkiestry już wkrótce!

To ten moment - prosimy nie regulować odbiorników! Już w październiku ruszamy z Waszym ulubionym programem! Domowa Orkiestra zagra już po raz siódmy! Tęskniliście?