Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Patrol

Zakończyliśmy 210. szkolenie PP!

2024-03-18 12:25:00

 

Aż 25 osób w miniony weekend dołączyło do rodziny czerwonych koszulek! Chcesz przeżyć przygodę życia, poznać wspaniałych ludzi i współtworzyć wydarzenia Fundacji WOŚP? Już teraz zapraszamy na kwietniowe szkolenie Pokojowego Patrolu!

 

Dołącz już dziś!

 

Pokojowi Patrolowcy angażują się w całoroczny wolontariat, udzielając wsparcia podczas różnorodnych wydarzeń Fundacji WOŚP, zwłaszcza podczas styczniowego Finału WOŚP oraz letniego Pol’and’Rock Festival. Bez wolontariuszy Pokojowego Patrolu, ich zapału i ciężkiej pracy ciężko wyobrazić sobie działalność naszej Fundacji! Po zrealizowanym w miniony weekend 210. szkoleniu w szeregi Pokojowego Patrolu wstąpiło 25 osób – za kilka miesięcy spotkamy się z nimi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

Uczestnicy 210. szkolenia Pokojowego Patrolu, fot. Ola Rutkowska

 

Najbliższe, 211. spotkanie w Szadowie-Młyn odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia, a zapisy już trwają! W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. Dzięki zaangażowaniu i doskonałemu przygotowaniu ekipy Pokojowego Patrolu, wydarzenia realizowane przez Fundację WOŚP cieszą się wśród profesjonalistów opinią najlepiej zorganizowanych i najbezpieczniejszych imprez masowych w kraju!

 

Zajęcia w ramach 210. szkolenia PP, fot. Ola Rutkowska

 

Szkolenie Pokojowego Patrolu – jak to wygląda?

Każde szkolenie Pokojowego Patrolu to kilkadziesiąt intensywnych godzin, przepełnionych nauką (m.in. resuscytacji, bandażowania, reagowania w sytuacjach nagłych), wykładami na temat działań Fundacji WOŚP i zajęciami praktycznymi w terenie. To też okazja do zawarcia znajomości z osobami, którym chce się działać.

Szkolenie rozpoczyna się w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Na uczestników czekają zajęcia z pierwszej pomocy, aktywności w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskie wykłady na temat bezpieczeństwa imprez masowych i zajęcia dotyczące specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzone m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. Opracowany przez instruktorów scenariusz zakłada nagłą sytuację np. wypadek komunikacyjny, a zadaniem uczestników szkolenia jest właściwe zareagowanie i udzielenie pomocy poszkodowanym.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-21 12:18:05

Złóż ofertę na operatora gastronomii

Złoty Melon sp. z o.o. – Producent wykonawczy Pol’and’Rock Festival, zaprasza do składania ofert na oficjalnych operatorów gastronomii Pol’and’Rock Festival w latach 2024-2025.

2024-04-10 13:55:22

Za nami szkolenie RUR w Szadowie-Młyn!

W zeszłym tygodniu w Ośrodku Szkoleniowym WOŚP Szadowo-Młyn odbyło się szkolenie dla kandydatów na instruktorów WOŚP z uprawnieniami AHA (American Heart Association) w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

2024-03-14 09:25:00

Co zrobiliśmy dla nefrologii?

Światowy Dzień Nerek jest obchodzony w drugi czwartek marca, czyli w 2024 roku dzisiaj – 14 marca. Jak wsparliśmy nefrologię i urologię? Kupiliśmy 1 040 urządzeń za ponad 36,7 milionów złotych!

2024-03-05 12:57:47

Kupiliśmy sprzęt do Zagórza!

Zrealizowaliśmy dziś 70. Konkurs Ofert WOŚP, którego celem był zakup urządzeń do reedukacji chodu i rehabilitacji kończyny górnej dla placówki w Zagórzu koło Warszawy.