Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
174923705 PLN
Uczymy Ratować

Blisko 3 miliony przeszkolonych dzieci

 

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

 

Do tej pory Programem zostało objętych:
30 945 nauczycieli z 12 602 szkół.
Stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.
Blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstaw pierwszej pomocy!

 

 

 

Szkoły podstawowe przystępują do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazuje im bezpłatnie ponad fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne (do tej pory przekazaliśmy 70 241 fantomów). Oprócz tego realizujemy szkolenia dla nauczycieli, aby pomóc im w przygotowaniu się do prowadzenia zajęć z dziećmi. Cały czas przekazujemy potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki tej wspólnej inicjatywie blisko 3 miliony dzieci zna zasady pierwszej pomocy! Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej stała się powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci! 

Fundacja przez wiele lat bezskutecznie zwracała się do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wprowadzenie obowiązku nauki pierwszej pomocy. W 2012 roku przedłożyliśmy w Ministerstwie propozycję podstawy programowej. Wnioskowaliśmy o 32 godziny lekcyjne w sumie w trakcie 3 lat nauki w klasach 1-3.

 

Aktualności
2024-02-20 13:35:00

Przekaż 1,5% podatku na rzecz WOŚP!

Przekaż 1,5% podatku na rzecz WOŚP i wspieraj najwyższe standardy leczenia dzieci – wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wskażesz nasz KRS: 0000030897. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli kontynuować prowadzenie programów medycznych i realizować cele statutowe Fundacji!

Zobacz też