W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Dla rodziców

Dla rodziców

Zgłoszenie do Programu
 • Kto może zgłosić się do Programu?

  Do Programu może przystąpić każda szkoła podstawowa w Polsce. Celem Programu jest nauka pierwszej pomocy dzieci w klasach I-III - stąd wymóg by w szkoleniu brali udział nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Żeby zgłosić się do Programu dyrektor szkoły musi wypełnić Formularz Zgłoszeniowy i wysłać na adres Fundacji WOŚP.

Zajęcia dla dzieci
 • Co otrzymują uczniowie w ramach Programu?

  Fundacja WOŚP każdemu uczniowi biorącemu udział w Programie zapewnia własną książkę dla ucznia. 

  Szkoła biorąca udział w Programie otrzymuje wszystkie materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji z uczniami: 

  • fantomy do ćwiczeń,
  • telefony do nauki wzywania pomocy,
  • książki dla nauczycieli,
  • płyty DVD.
  • tablice edukacyjne. 

   

   

 • Czego uczą się dzieci w trakcie szkolenia?

  Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej. Celem takiego szkolenia jest przede wszystkim wdrażanie wiedzy i wyrabianie nawyków u dzieci młodszych oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielenia pierwszej pomocy. 

    

 • W mojej szkole nie odbywają się zajęcia - co zrobić?
  1. Sprawdź w naszej bazie czy szkoła Twojego dziecka została przez przeszkolona - http://szkoly.wosp.org.pl
  2. Jeśli szkoła jest już w bazie - oznacza to, że otrzymała od nas sprzęt a pracujących w niej nauczycieli przeszkoliliśmy z zasad dydaktyki pierwszej pomocy. 
  3. Jeśli szkoła jest już w bazie - udaj się do dyrekcji szkoły albo nauczyciela swojego dziecka i zapytaj, w jaki sposób można wrócić do realizacji zajęć.  
  4. Jeśli szkoły nie ma jeszcze w bazie - poinformuj dyrekcję lub nauczyciela swojego dziecka, że warto dołączyć do naszego Programu. Wszystkie informacje znajdą w dziale Dla nauczycieli. 
Współpraca z WOŚP przez cały rok
 • Czy informacja o szkoleniu będzie uwzględniona na świadectwie szkolnym mojego dziecka?

  Co roku zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej zachęcamy, żeby na świadectwie szkolnym dzieci, które zostały przeszkolone w ramach naszego Programu - w miejscu przeznaczonym na szczególne osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi wpisać informację:  „Uczeń brał udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Każdej szkole zainteresowanej docenieniem swoich uczniów wysyłamy za darmo hologramy. 

 • Czy WOŚP w ciągu roku organizuje wydarzenia, w których może wziąć moje dziecko?

  Tak, co roku organizujemy takie inicjatywy jak m.in: 

   

  Szkoły, które aktywnie uczestniczą w naszym Programie (wysyłają regularnie Karty Przeprowadzonych Zajęć) - zapraszamy też na dodatkowe wydarzenia, np. ogłoszenie wyniku Finału, spotkanie przy okazji ważnych uroczystości w Waszym mieście. 

Zobacz też