Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Medycyna
Finały

30 milionów na kolejne urządzenia medyczne!

2023-10-24 19:08:00

 

Dobiegł końca 67. Konkurs Ofert, czyli zakupy sprzętu medycznego Fundacji WOŚP, które poświęcono wyborowi m.in. rezonansu magnetycznego, urządzeń do oznaczania lekowrażliwości i aparatury do przesiewowego badania słuchu. W ciągu trzech dni postępowania Orkiestra wydała ponad 30 milionów złotych.

 

67. Konkurs Ofert podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich nastąpiła 10 października, gdy Zarząd Fundacji, przy wsparciu ekspertów, dokonywał zakupu systemu do diagnostyki i treningu chodu Motek Grail dla szpitala ortopedycznego w Poznaniurealizując tym samym założenia Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u DzieciKilka godzin negocjacji przyniosło rozstrzygnięcie w postaci decyzji o zakupie urządzenia od firmy Meden-Inmed, za 5 670 000 złotych.

 

W dniach 23-24 października Fundacja kontynuowała zakupy, skupiając się tym razem na wyborze rezonansu magnetycznego (17. już rezonansu w historii WOŚP), urządzeń do oznaczania lekowrażliwości (i ewentualnie identyfikacji) bezpośrednio z dodatniej próbki krwi oraz urządzeń AABR do przesiewowego badania słuchu (w ramach rozszerzania Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków).

 

Co kupiła Fundacja:

 • 20 urządzeń do oznaczania lekowrażliwości (i ewentualnie identyfikacji) bezpośrednio z dodatniej próbki krwi - od firmy Argenta
 • 54 urządzenia AABR do przesiewowego badania słuchu - od firmy MEDICUS
 • rezonans magnetyczny dla Szpitala Klinicznego im. Jonschera w Poznaniu - od firmy Siemens Healthcare

 

Prezentacja urządzenia do oznaczania lekowrażliwości, fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Na zakupiony podczas 67. Konkursu Ofert sprzęt Orkiestra wydała 30 394 180 złotych, w tym wczoraj i dzisiaj – 24 724 180 złotych. 

 

Była to druga, a zarazem ostatnia, tura zakupów dla placówek, które ubiegały się o sprzęt do walki z sepsą. Przypomnijmy, że realizacji celu 31. Finału WOŚP poświęcono także 66. Konkurs Ofert w maju br., w wyniku którego Fundacja zakupiła 478 urządzeń za ponad 194 miliony złotych. Łącznie, w ramach walki z sepsą, Fundacja zakupiła 498 urządzeń za 206 549 819,60 zł. Sprzęt ten działać będzie w 208 laboratoriach w 151 miastach, do niektórych placówek, jak np. Mazowiecki Szpital Bródnowski, już trafił i zaczyna służyć pacjentom.

 

W wyborze sprzętu medycznego, jak zawsze, Fundację wspierali eksperci. W dniach 23-24 października byli to: 

 • dr hab. n. med. Bonita Durnaś (Kielce)
 • dr n. biol. Katarzyna Semczuk (Warszawa)
 • mgr Anna Wojcieszek (Warszawa)
 • mgr Agnieszka Byś (Biała Podlaska)
 • dr hab. med. Michał Karlik (Poznań)
 • dr hab. med. Józef Mierzwiński (Bydgoszcz)
 • dr hab. med. Jarosław Szydłowski  (Poznań)
 • mgr inż. Marcin Gostyński (Warszawa)
 • dr hab. n. med. Elżbieta Jurkiewicz (Warszawa)
 • dr hab. n.med. Katarzyna Jończyk-Potoczna (Poznań)

 

 

 

67. Konkurs Ofert WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

To właśnie zaangażowanie ekspertów, czyli praktyków działających w placówkach w całej Polsce, daje Fundacji możliwość wyboru najlepszych możliwych urządzeń. Ideą Konkursu Ofert jest właśnie wybór jakości, a nie kierowanie się kryterium ceny. To daje podstawę do zakupu urządzeń, które będą świetnie sprawdzać się w szpitalnych realiach, a jednocześnie dostarczą jak najdokładniejszych danych medycznych, pozwalając jak najlepiej dbać o zdrowie pacjentów. 

 

W przypadku każdego kupowanego urządzenia Komisja Ekspertów i Zarząd Fundacji WOŚP trzykrotnie analizują każdą ofertę. Pierwsze wejście to wstępna prezentacja oferty, wejście drugie ma na celu uszczegółowienie przedmiotu zamówienia, w wejściu trzecim prowadzone są rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.

 

Na początku grudnia br. Fundacja WOŚP zrealizuje kolejny Konkurs Ofert, tym razem dedykowany okulistyce dziecięcej. 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-25 19:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

2023-09-24 12:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-09-18 18:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-10-11 17:15:00

Szpital Bródnowski ze sprzętem do walki z sepsą

Zrealizowane w maju zakupy sprzętu medycznego – prawie 480 urządzeń za blisko 194,5 miliona złotych – to realna pomoc w temacie walki z sepsą. Urządzenia stopniowo docierają do placówek, a jedną z tych, w których już zaczynają działać, jest Mazowiecki Szpital Bródnowski.