Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Finały

31. Finał WOŚP - wszystko, co musisz wiedzieć

2023-01-26 16:35:00

 

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami, dlatego też przygotowaliśmy Wam przewodnich po najważniejszych zagadnieniach dotyczących tego wydarzenia.

 

O Finale słów kilka...

31. Finał WOŚP zagra w niedzielę, 29 stycznia 2023 roku. W tym dniu wolontariusze będą kwestować na ulicach miast. Szukasz puszki stacjonarnej? Sprawdź naszą mapę puszek! Oczywiście sposobów na wsparcie celu Finału jest więcej! Zbiórki internetowe, sklepy stacjonarne, piekarnie. Wszystkie formy wsparcia znajdziesz TU

 

Hasłem tegorocznego Finału jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych dużych”, a cel to wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy. Szybsza diagnostyka to lepsza terapia sepsy poprzez sprawne wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Po raz pierwszy w historii sprzęt kupiony przez WOŚP posłuży pacjentom z różnych grup wiekowych. Sepsa jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, w jej diagnostyce każda minuta jest ważna, dlatego też chcemy wesprzeć laboratoria w maksymalnym skróceniu czasu oczekiwania na wyniki badań. Więcej informacji o sepsie i sprzęcie, który chcemy kupić, znajdziesz TU.

 

25. Finał WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Przy okazji Finału, Sztaby na całym świecie organizują różne wydarzenia, koncerty, aktywności sportowe. Aby ułatwić Ci poszukiwania, stworzyliśmy specjalną wyszukiwarkę, w której znajdziesz wszystkie zatwierdzone przez nas wydarzenia. Chcesz wesprzeć któryś Sztab w działaniu lub masz pytania o lokalne wydarzenia? Zajrzyj do wyszukiwarki Sztabów.

 

Jednym z największych przedsięwzięć sportowych związanych z Finałem WOŚP jest organizowany już po raz 17. Bieg „Policz się z cukrzycą". To z jednej strony promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, z drugiej — zwrócenie uwagi na poważny problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Każdy kupiony pakiet to wkład w zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W latach 2014-2022 kupiliśmy 272 pompy. Bieg posiada dwie formy: stacjonarną w Warszawie oraz wirtualną — możesz wziąć w nim udział w dowolnym miejscu na świecie! Wciąż można się rejestrować — więcej informacji o znajdziesz TU.

 

23. Bieg "Policz się z cukrzycą", fot. Szymon Aksienionek

 

Poszukujesz wrażeń muzycznych? Zapraszamy na koncerty organizowane w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i sprawdź, co Sztaby przygotowały lokalnie.

Finałowy koncert w Warszawie startuje 29 stycznia o godzinie 13:40 na Placu Bankowym. Zapraszamy wszystkich! Nie ma konieczności zapisywania się na wejściówki, wstęp jest wolny. Rozpiskę koncertów znajdziesz TU. A może chcesz nas odwiedzić w Studio na Placu Defilad? Zapraszamy od 8:30, wstęp wolny. Przygotuj się jednak na chwilę oczekiwania w kolejce, Studio zawsze cieszy się ogromną popularnością. Uwaga! Polecamy przyjazd komunikacją miejską, nie zapewniamy miejsc parkingowych.

Pamiętaj — zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli zauważysz coś niepokojącego lub poczujesz się źle, zgłoś się do wolontariuszy Pokojowego, którzy w charakterystycznych, czerwonych i żółtych koszulkach przez cały czas będą czuwać nad bezpieczeństwem.

 

27. Finał WOŚP, fot. Paweł Krupka 

 

Nie możesz z nami być w Warszawie? Zostań w domu i śledź transmisje online. Będą one dostępne na wielu platformach, takich jak Youtube, Twitch, na naszych kanałach na Facebooku, w TVN, TVN24, Player.pl, TTV, Onet.pl oraz na antenie Antyradia. 

 

Szukasz gadżetów? Zapraszamy do sieci sklepów Lidl, Biedronka oraz do SiemaShopu! SiemaShop tradycyjnie już od soboty 28 stycznia będzie na Was czekać również stacjonarnie na Placu Defilad. 

Nie zapominajmy również o naszych aukcjach charytatywnych — dzięki Allegro możesz wesprzeć cel 31. Finału WOŚP, jednocześnie licytując prawdziwe perełki! Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Dołącz do nas i zróbmy razem piękną, Letnią Zadymę w Środku Zimy!

 

 

 

(Broski)
POKAŻ PODOBNE
2023-01-13 14:05:52

Amsterdam - Finał w Bibliotece Polskiej w Amsteredamie

W niedzielę 29 stycznia zapraszamy Was na Finał do Biblioteki Polskiej w Amsterdamie.

2023-01-11 15:39:54

Najciekawsze aukcje muzyczne

W związku ze zbliżającym się 31. Finałem postanowiliśmy sprawdzić najciekawsze muzyczne perełki, które możecie wylicytować podczas aukcji WOŚP na Allegro.

2023-01-15 21:15:20

Tarnowo Podgórne - Bijemy Rekord Polski w grupowym tańczeniu makareny dla WOŚP

W naszym programie już kilkanaście wydarzeń towarzyszących 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy też coś dla fanów zimowego karnawału! Będziemy tańczyć makarenę.

2023-01-09 16:35:17

Jedlnia-Letnisko - Co się będzie działo?

Zapraszamy do zapoznania się z zaplanowanymi przez nas wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi, które odbędą się w Jedlni Letnisko już 29 stycznia 2023 roku.