Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Atende po raz 6 z WOŚP

2017-01-12 17:13:28

Z roku na rok Finał WOŚP angażuje miliony osób, które decydują się na wsparcie ratowania życia i zdrowia dzieci i zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów. Dzięki upowszechnianiu się nowoczesnych technologii, darczyńcy co raz częściej wspierają fundację przekazując darowiznę przez internet czy biorąc udział w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców (w której nagrodami są Złote Serduszka i Złote Karty), a według najnowszych danych, już połowa z nich wykorzystuje w tym celu urządzenia mobilne, czyli tablety i smartphony. Dzięki temu Orkiestra gra bez ograniczeń, jak wynika ze statystyk– z ok. 80 krajów świata!

Firma Atende S.A,  wiodący integrator zaawansowanych rozwiązań IT w Polsce, już 6. rok z rzędu pełni rolę koordynatora prac IT związanych z Finałem WOŚP. Na potrzeby Finału Atende po raz kolejny dostarczy w pełni zwirtualizowane środowisko serwerowe (chmurę hybrydową) oraz środowisko sieciowe, dzięki czemu organizatorzy nie będą musieli martwić się o zapewnienie infrastruktury do obsługi ogromnego ruchu internetowego.

Zadaniem Atende jako koordynatora akcji jest odpowiednie dostosowanie infrastruktury sieciowej do ruchu. Trzeba przy tym podkreślić, że Finał WOŚP to jedno z największych jednodniowych wydarzeń o takiej skali zainteresowania i natężenia ruchu sieciowego w Polsce. Co ciekawe, wolumen ruchu w sieci zwiększa się z roku na rok średnio aż o 60%! Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku serwery obsłużyły 99 mln zapytań (HIT), co daje średnio ok. 1141 zapytań na sekundę, zaś w pikach nawet 6000 HIT/s. Cała infrastruktura została przygotowana do obsłużenia nawet 3000 zapytań, realizowanych przez pojedynczy serwer.

W pełni redundantna infrastruktura sieciowa z zabezpieczonym brzegiem sieci wysokowydajnymi urządzeniami NGF (Next Generation Firewall) oraz dedykowane systemy Anty-DDoS i IPS gwarantują bezpieczeństwo i Finał bez zakłóceń.

W poprzednich edycjach Finału zaproponowana i zaprojektowana przez inżynierów Atende architektura systemów serwerowych pozwoliła na obsługę 99,9% zapytań z pamięci cache, co znacząco usprawniło szybkość ładowania strony www.wosp.org.pl. Komplet usług dopełnia ciągły monitoring dostarczonego rozwiązania w trybie 24/7 przez tzw. Network Operation Center oraz wykwalifikowanych inżynierów wsparcia II i III linii.

W 2017 roku Atende zapewni 10-krotnie większą niż dotychczas przepustowość sieci szkieletowej w studio TV 10Gbps (dotychczas 1Gbps). Odpowie również za dostarczenie i podłączenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu telefonii IP (Voice-over-IP).

Atende S.A. jest jedną z wiodących polskich firm informatycznych, notowaną na GPW od 2012 r.,  posiadającą 25 lat doświadczenia w realizacji zaawansowanych technologicznie projektów IT. Specjalizuje się w dostarczaniu usług z zakresu infrastruktury informatycznej, integracji sieciowej, outsourcingu IT, cloud computingu i cyberbezpieczeństwa. Jako Grupa Kapitałowa, kierujemy dedykowaną ofertę m.in. do telekomunikacji, jednostek administracji publicznej, sektora medycznego, branży energetycznej i rynku multimedialnego.

(amm)

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-08 15:41:06

Szkolenia RUR w woj. śląskim!

W dniach 7 i 8 maja przeprowadziliśmy kolejne szkolenia RUR, tym razem dla nauczycieli w województwie śląskim. W zajęciach w Bielsku-Białej oraz Częstochowie uczestniczyło łącznie 76 nauczycieli z 40 szkół podstawowych!

2024-04-19 14:45:00

Pierwsze takie symulatory na świecie!

Celem 30. Finału WOŚP, który zagrał w 2022 roku, był zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej. W ramach realizacji celu zbiórki w środę, 17 kwietnia, podpisaliśmy kontrakt na zakup 4 symulatorów do nauki badania dzieci w kierunku retinopatii wcześniaków za blisko 1,8 miliona złotych!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-03-21 16:00:00

Dołączcie do nas 27 marca!

Za 6 dni, w środę 27 marca ogłosimy ostateczny wynik 32. Finału WOŚP! Celem zbiórki był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.