Na cel 29. Finału zebraliśmy już
21 613 039 PLN
Finały

Atende po raz 6 z WOŚP

2017-01-12 16:13:28

Z roku na rok Finał WOŚP angażuje miliony osób, które decydują się na wsparcie ratowania życia i zdrowia dzieci i zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów. Dzięki upowszechnianiu się nowoczesnych technologii, darczyńcy co raz częściej wspierają fundację przekazując darowiznę przez internet czy biorąc udział w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców (w której nagrodami są Złote Serduszka i Złote Karty), a według najnowszych danych, już połowa z nich wykorzystuje w tym celu urządzenia mobilne, czyli tablety i smartphony. Dzięki temu Orkiestra gra bez ograniczeń, jak wynika ze statystyk– z ok. 80 krajów świata!

Firma Atende S.A,  wiodący integrator zaawansowanych rozwiązań IT w Polsce, już 6. rok z rzędu pełni rolę koordynatora prac IT związanych z Finałem WOŚP. Na potrzeby Finału Atende po raz kolejny dostarczy w pełni zwirtualizowane środowisko serwerowe (chmurę hybrydową) oraz środowisko sieciowe, dzięki czemu organizatorzy nie będą musieli martwić się o zapewnienie infrastruktury do obsługi ogromnego ruchu internetowego.

Zadaniem Atende jako koordynatora akcji jest odpowiednie dostosowanie infrastruktury sieciowej do ruchu. Trzeba przy tym podkreślić, że Finał WOŚP to jedno z największych jednodniowych wydarzeń o takiej skali zainteresowania i natężenia ruchu sieciowego w Polsce. Co ciekawe, wolumen ruchu w sieci zwiększa się z roku na rok średnio aż o 60%! Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku serwery obsłużyły 99 mln zapytań (HIT), co daje średnio ok. 1141 zapytań na sekundę, zaś w pikach nawet 6000 HIT/s. Cała infrastruktura została przygotowana do obsłużenia nawet 3000 zapytań, realizowanych przez pojedynczy serwer.

W pełni redundantna infrastruktura sieciowa z zabezpieczonym brzegiem sieci wysokowydajnymi urządzeniami NGF (Next Generation Firewall) oraz dedykowane systemy Anty-DDoS i IPS gwarantują bezpieczeństwo i Finał bez zakłóceń.

W poprzednich edycjach Finału zaproponowana i zaprojektowana przez inżynierów Atende architektura systemów serwerowych pozwoliła na obsługę 99,9% zapytań z pamięci cache, co znacząco usprawniło szybkość ładowania strony www.wosp.org.pl. Komplet usług dopełnia ciągły monitoring dostarczonego rozwiązania w trybie 24/7 przez tzw. Network Operation Center oraz wykwalifikowanych inżynierów wsparcia II i III linii.

W 2017 roku Atende zapewni 10-krotnie większą niż dotychczas przepustowość sieci szkieletowej w studio TV 10Gbps (dotychczas 1Gbps). Odpowie również za dostarczenie i podłączenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu telefonii IP (Voice-over-IP).

Atende S.A. jest jedną z wiodących polskich firm informatycznych, notowaną na GPW od 2012 r.,  posiadającą 25 lat doświadczenia w realizacji zaawansowanych technologicznie projektów IT. Specjalizuje się w dostarczaniu usług z zakresu infrastruktury informatycznej, integracji sieciowej, outsourcingu IT, cloud computingu i cyberbezpieczeństwa. Jako Grupa Kapitałowa, kierujemy dedykowaną ofertę m.in. do telekomunikacji, jednostek administracji publicznej, sektora medycznego, branży energetycznej i rynku multimedialnego.

(amm)

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-11-23 17:11:20

Vavamuffin rozbuja Finał WOŚP w Warszawie

Co powstanie, gdy zasiejesz ziarna optymistycznego jamajskiego brzmienia reggae na żyznym warszawskim gruncie? Odpowiedzią na to pytanie jest zespół Vavamuffin, który rozbuja publiczność ze studia Finału WOŚP w Warszawie.

2020-11-23 17:20:32

Dr Misio w finałowym studio w Warszawie

Bezkompromisowy punk, godna pozazdroszczenia energia sceniczna i mocne, zaangażowane społecznie teksty, które trafiają w samo sedno targających naszym światem problemów, to esencja muzycznej działalności jednej z najbardziej kontrowersyjnych kapel na polskiej scenie muzycznej. Dr Misio zagra na scenie warszawskiego studia Finału WOŚP w 2021 roku.


2020-11-30 16:19:18

Muzyczny spacer z Kraków Street Band

Kraków Street Band mają patent na niezwykle nastrojowe, bezpretensjonalne granie z pogranicza bluesa, folku i jazzu. Dajcie się zaprosić na spacer po Krakowie, a waszym przewodnikiem będzie muzyka tej świetnej kapeli.

2020-11-23 17:16:11

Legendy polskiej muzyki na warszawskim Finale WOŚP

Dżem to legenda polskiej muzyki, kapela, która zdefiniowała rockowe granie dla pokoleń wielbicieli gitarowych brzmień. Prekursorzy polskiego rocka, określani mianem „polskich Rolling Stonesów” zagrają podczas przyszłorocznego Finału WOŚP w Warszawie.


Zobacz też