Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Bezpieczeństwo podczas 29. Finału WOŚP

2021-02-04 12:05:00

 

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, Letnia Zadyma w Środku Zimy odbyła się 31 stycznia 2021 roku! Niedzielny poranek rozpoczął się kwotą 42 952 546 zł, a na dwóch scenach w finałowym studiu od rana występowali polscy artyści, którym bliskie są idee Fundacji. 29. Finał WOŚP to jednak przede wszystkim bezpieczeństwo - wolontariuszy, w sztabach oraz w studiu.

 

 Ankieta medyczna do wypełnienia przez każdą osobę będącą w studiu. Fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Bezpieczeństwo w Studiu WOŚP

Tegoroczne studio finałowe po roku przerwy powróciło na Plac Defilad. Do studia wejść mogły wyłącznie osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie treści wykorzystywanej przez nadawców telewizyjnych, radiowych oraz internetowych podczas 29. Finału WOŚP. Każda z osób wchodzących do namiotu (obsługa techniczna wydarzenia, członkowie Pokojowego Patrolu, artyści oraz pracownicy Fundacji WOŚP) musieli wypełnić ankietę medyczną, poddać się pomiarowi temperatury oraz szybkiemu testowi na obecność COVID-19. Testy wykonywał Medyczny Patrol w specjalnym namiocie tuż przy studiu.
 
 
 
 

Bezpieczeństwo wolontariuszy

W tym roku priorytetem było bezpieczeństwo wolontariuszy oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację 29. Finału WOŚP. Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przekazała 250 tys. najwyższej jakości certyfikowanych maseczek ochronnych klasy FFP2, zgodnych ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadających atest Polskiego Zakładu Higieny (wyprodukowane na nowo uruchomionej instalacji w zakładzie CIECH w Bydgoszczy), które zostały rozdysponowane do Sztabów w Polsce i na świecie.
 
 
 
 
Organizację Finału wsparła również firma Mennica Metale, zapewniając Sztabom preparat do dezynfekcji Septilver OXO, który został dostarczony w opakowaniach 100 mililitrów oraz 1, 5, 10 litrów do Sztabów działających na terenie Polski.
 
 
Zasady bezpieczeństwa podczas 29. Finału WOŚP

 

 

O bezpieczeństwo wolontariuszy dbał również PLAY, który zapewnił maseczki dla wolontariuszy oraz darmowy dostęp do aplikacji Bezpieczna Rodzina, dzięki której o dowolnej porze, przez 24/7, można było lokalizować wolontariuszy w trosce o ich bezpieczeństwo.
 
 
 
Strefa Play podczas 29. Finału WOŚP. Fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Kolejnym udogodnieniem dla wolontariuszy była możliwość wcześniejszego umówienia się ze Sztabem, aby zdać puszkę. Z pomocą przychodzi aplikacja Booksy, w której można zarezerwować konkretną godzinę zdania puszki, dzięki czemu wolontariusze nie gromadzili się w kolejkach. 

 

WOŚP Booksy

 

 
Garść porad odnośnie bezpieczeństwa przekazała wolontariuszom również Policja:
 

Z sercem i bezpiecznie!

 

 Medyczny Patrol wykonujący szybkie testy podczas 29. Finału WOŚP. Fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-26 18:00:00

Finałowe miasteczko rusza już jutro!

Sprawdźcie, co będzie działo się na błoniach PGE Narodowego już w ten weekend podczas 32. Finału WOŚP! Miasteczko partnerskie czeka na Was już od soboty!

2024-01-22 08:10:00

Wspieraj WOŚP w aplikacji mobilnej!

Ściągnij aplikację i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP. Weź także udział w Tygodniu Życzliwości i wysyłaj WOŚPozdrowienia znajomym!

2024-01-20 15:21:00

Tak buduje się 32. Finał!

Już tylko 8 dni do Finału! Będziecie z nami na błoniach PGE Narodowego? Sprawdźcie, jak teraz wygląda nowa lokalizacja Finału WOŚP w Warszawie!

2024-01-23 16:13:46

Otworzyliśmy Pracownię Symulacji Okulistycznej

Na 5 dni przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziliśmy Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i uroczyście otworzyliśmy pierwszą w Europie Pracownię Symulacji Okulistycznej dedykowaną wyłącznie problemom okulistyki wieku rozwojowego.