Deklarowana kwota 29. Finału: 127 495 626 PLN
Na koncie mamy już:
127 495 626 
Finały

Bezpieczeństwo podczas 29. Finału WOŚP

2021-02-04 11:05:00

 

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, Letnia Zadyma w Środku Zimy odbyła się 31 stycznia 2021 roku! Niedzielny poranek rozpoczął się kwotą 42 952 546 zł, a na dwóch scenach w finałowym studiu od rana występowali polscy artyści, którym bliskie są idee Fundacji. 29. Finał WOŚP to jednak przede wszystkim bezpieczeństwo - wolontariuszy, w sztabach oraz w studiu.

 

 Ankieta medyczna do wypełnienia przez każdą osobę będącą w studiu. Fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Bezpieczeństwo w Studiu WOŚP

Tegoroczne studio finałowe po roku przerwy powróciło na Plac Defilad. Do studia wejść mogły wyłącznie osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie treści wykorzystywanej przez nadawców telewizyjnych, radiowych oraz internetowych podczas 29. Finału WOŚP. Każda z osób wchodzących do namiotu (obsługa techniczna wydarzenia, członkowie Pokojowego Patrolu, artyści oraz pracownicy Fundacji WOŚP) musieli wypełnić ankietę medyczną, poddać się pomiarowi temperatury oraz szybkiemu testowi na obecność COVID-19. Testy wykonywał Medyczny Patrol w specjalnym namiocie tuż przy studiu.
 
 
 
 

Bezpieczeństwo wolontariuszy

W tym roku priorytetem było bezpieczeństwo wolontariuszy oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację 29. Finału WOŚP. Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przekazała 250 tys. najwyższej jakości certyfikowanych maseczek ochronnych klasy FFP2, zgodnych ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadających atest Polskiego Zakładu Higieny (wyprodukowane na nowo uruchomionej instalacji w zakładzie CIECH w Bydgoszczy), które zostały rozdysponowane do Sztabów w Polsce i na świecie.
 
 
 
 
Organizację Finału wsparła również firma Mennica Metale, zapewniając Sztabom preparat do dezynfekcji Septilver OXO, który został dostarczony w opakowaniach 100 mililitrów oraz 1, 5, 10 litrów do Sztabów działających na terenie Polski.
 
 
Zasady bezpieczeństwa podczas 29. Finału WOŚP

 

 

O bezpieczeństwo wolontariuszy dbał również PLAY, który zapewnił maseczki dla wolontariuszy oraz darmowy dostęp do aplikacji Bezpieczna Rodzina, dzięki której o dowolnej porze, przez 24/7, można było lokalizować wolontariuszy w trosce o ich bezpieczeństwo.
 
 
 
Strefa Play podczas 29. Finału WOŚP. Fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Kolejnym udogodnieniem dla wolontariuszy była możliwość wcześniejszego umówienia się ze Sztabem, aby zdać puszkę. Z pomocą przychodzi aplikacja Booksy, w której można zarezerwować konkretną godzinę zdania puszki, dzięki czemu wolontariusze nie gromadzili się w kolejkach. 

 

WOŚP Booksy

 

 
Garść porad odnośnie bezpieczeństwa przekazała wolontariuszom również Policja:
 

Z sercem i bezpiecznie!

 

 Medyczny Patrol wykonujący szybkie testy podczas 29. Finału WOŚP. Fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-12-07 17:32:19

Kapela z Żyrardowa na Finale w stolicy!

Punkowcy z żyrardowskiej kapeli Pull The Wire zaprezentują się w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Czy jesteście gotowi na szalone pogo?

2020-12-14 15:09:33

mBank wspiera 29. Finał WOŚP

Z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mBank – główny partner Fundacji – jak zwykle przygotował atrakcje. Można już zamawiać okolicznościowe karty płatnicze, zaprojektowane przez Jurka Owsiaka. A tuż przed Wigilią wystartuje akcja, w ramach której bank dokładać się będzie do wpłat klientów na rzecz WOŚP.

2020-12-15 19:00:00

eSkarbonka dla firm

Twoja firma chce kwestować na rzecz 29. Finału WOŚP? Nic prostrzego! Od tego roku również firmy mogą zakładać swoje eSkarbonki. Załóż eSkarbonkę dla swojej firmy i kwestuj online na rzecz WOŚP, wspierając cel 29. Finału. Zobacz jak najłatwiej i najskuteczniej możesz zagrać ze swoją firmą na 29. Finale WOŚP, bez zbędnych formalności.

2020-12-09 17:05:00

Załóż swoją eSkarbonkę 29. Finału WOŚP

Teraz także Ty możesz zostać iWolontariuszem WOŚP zakładając swoją eSkarbonkę. Co to znaczy? Możesz wygenerować i udostępniać znajomym swój unikalny link, za pomocą którego darczyńcy mogą dorzucić się do Twojej „wirtualnej puszki” za pomocą bezgotówkowych płatności online.

Zobacz też