Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

Bezpieczeństwo podczas 29. Finału WOŚP

2021-02-04 11:05:00

 

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, Letnia Zadyma w Środku Zimy odbyła się 31 stycznia 2021 roku! Niedzielny poranek rozpoczął się kwotą 42 952 546 zł, a na dwóch scenach w finałowym studiu od rana występowali polscy artyści, którym bliskie są idee Fundacji. 29. Finał WOŚP to jednak przede wszystkim bezpieczeństwo - wolontariuszy, w sztabach oraz w studiu.

 

 Ankieta medyczna do wypełnienia przez każdą osobę będącą w studiu. Fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Bezpieczeństwo w Studiu WOŚP

Tegoroczne studio finałowe po roku przerwy powróciło na Plac Defilad. Do studia wejść mogły wyłącznie osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie treści wykorzystywanej przez nadawców telewizyjnych, radiowych oraz internetowych podczas 29. Finału WOŚP. Każda z osób wchodzących do namiotu (obsługa techniczna wydarzenia, członkowie Pokojowego Patrolu, artyści oraz pracownicy Fundacji WOŚP) musieli wypełnić ankietę medyczną, poddać się pomiarowi temperatury oraz szybkiemu testowi na obecność COVID-19. Testy wykonywał Medyczny Patrol w specjalnym namiocie tuż przy studiu.
 
 
 
 

Bezpieczeństwo wolontariuszy

W tym roku priorytetem było bezpieczeństwo wolontariuszy oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację 29. Finału WOŚP. Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przekazała 250 tys. najwyższej jakości certyfikowanych maseczek ochronnych klasy FFP2, zgodnych ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadających atest Polskiego Zakładu Higieny (wyprodukowane na nowo uruchomionej instalacji w zakładzie CIECH w Bydgoszczy), które zostały rozdysponowane do Sztabów w Polsce i na świecie.
 
 
 
 
Organizację Finału wsparła również firma Mennica Metale, zapewniając Sztabom preparat do dezynfekcji Septilver OXO, który został dostarczony w opakowaniach 100 mililitrów oraz 1, 5, 10 litrów do Sztabów działających na terenie Polski.
 
 
Zasady bezpieczeństwa podczas 29. Finału WOŚP

 

 

O bezpieczeństwo wolontariuszy dbał również PLAY, który zapewnił maseczki dla wolontariuszy oraz darmowy dostęp do aplikacji Bezpieczna Rodzina, dzięki której o dowolnej porze, przez 24/7, można było lokalizować wolontariuszy w trosce o ich bezpieczeństwo.
 
 
 
Strefa Play podczas 29. Finału WOŚP. Fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Kolejnym udogodnieniem dla wolontariuszy była możliwość wcześniejszego umówienia się ze Sztabem, aby zdać puszkę. Z pomocą przychodzi aplikacja Booksy, w której można zarezerwować konkretną godzinę zdania puszki, dzięki czemu wolontariusze nie gromadzili się w kolejkach. 

 

WOŚP Booksy

 

 
Garść porad odnośnie bezpieczeństwa przekazała wolontariuszom również Policja:
 

Z sercem i bezpiecznie!

 

 Medyczny Patrol wykonujący szybkie testy podczas 29. Finału WOŚP. Fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-06-10 17:05:42

Najdroższe urządzenie w historii WOŚP zaczyna służyć pacjentom

10 czerwca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie urządzenia w pracowni Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie już od poniedziałku badani będą pacjenci z całej Polski.

2022-05-30 16:27:13

Szukamy ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz ze Złotym Melonem sp. z o.o., organizatorem Wakacyjnego Zawrotu Głowy w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn, poszukuje ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią w terminie: 12.07 – 23.07.2022.

2022-07-15 16:08:18

Dziękujemy za Finał, zapraszamy na Festiwal!

W podziękowaniu za Waszą pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację Letniej Zadymy w Środku Zimy, Fundacja WOŚP zaprasza Was na 28. Pol’and’Rock Festival, by w naszym festiwalowym gronie dać wyraz sile braterstwa, przyjaźni i miłości!

2022-06-06 16:28:18

Odwiedź wystawę WOŚP!

Zapraszamy Was do odwiedzenia Centrum Praskiego Koneser w Warszawie - do końca czerwca znajdziecie tam wyjątkową wystawę, która przeprowadzi Was przez 30 lat historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!