Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Fundacja
Finały

Co przygotowują dla Was Sztaby WOŚP?

2023-01-17 15:45:10

 

Kolejna edycja Letniej Zadymy w Środku Zimy zbliża się wielkimi krokami. Na 12 dni przed 31. Finałem WOŚP sprawdzamy, co przygotowały dla Was Sztaby!

 

Aktualnie jest przygotowanych aż 830 wydarzeń organizowanych w Sztabach przez lokalne społeczności. Każdego roku pomysłowość i zapał Sztabów dodają nam sił do działania.

 

Sztab, który przygotował dla Was najwięcej wydarzeń to Stowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy Wolbrom (woj. Małopolskie). Wolontariusze z Wolbromia przygotowali aż 19 wydarzeń, a w ich skład wchodzą m.in.: koncerty, jasełka, zajęcia artystyczne i kiermasze.

 

Wydarzenie Sztabu Wrocław podczas 28. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

W tym roku najpopularniejsze typy wydarzeń to:

 • Zajęcia sportowe (biegi, morsowanie, treningi)
 • Występy artystyczne
 • Strefy Gastro
 • Zajęcia edukacyjne
 • Kiermasze szkolne
 • Warsztaty
 • Koncerty
 • Przedstawienia teatralne

 

Listę wszystkich sztabowych wydarzeń w Waszej okolicy znajdziecie tutaj!

 

 

Wydarzenie Sztabu Wrocław podczas 28. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

Aukcje Allegro

Jednym ze sposobów wsparcia celu 31. Finału są aukcje Allegro dla WOŚP, w których każdy może wystawić przeróżne przedmioty i aktywności!

 

W tym roku Sztaby WOŚP na swoje aukcje Allegro przygotowały na przykład:

 

 

 

Wy też możecie wystawić przedmiot na aukcje Allegro! Oto 3 sposoby, jak to zrobić!

 1. Wystaw przedmiot samodzielnie — korzystając z tego rozwiązania, można samodzielnie decydować o wyglądzie i momencie wystawienia swojej aukcji. Wystarczy posiadać zarejestrowane konto w serwisie Allegro i przejść do zakładki Wyjątkowe Chwile.
 2. Zgłoś się do Sztabu WOŚP — zgłaszając się do Sztabu, można uzyskać pomoc osób doświadczonych w prowadzeniu aukcji oraz możliwość dodatkowej promocji wystawianego przedmiotu.
 3. Przekaż przedmiot Fundacji — wystarczy przekazać wystawiany przedmiot osobiście lub za pomocą kuriera prosto do Fundacji WOŚP!

 

Do tej pory wystartowały 83 543 aukcje, a kwota deklarowana sięga 5 451 869 złotych! 

Wszystkie Aukcje Allegro dla WOŚP znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

 

31. Finał WOŚP — walczymy z sepsą, dla małych i dużych!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.
POKAŻ PODOBNE
2023-04-25 14:40:00

WOŚP szkoli w Brukseli!

W dniach 20-23 kwietnia siedmiu instruktorów Pokojowego Patrolu szkoliło wolontariuszy Centrum Pomocy w Belgii. Blisko 40 osób nabyło praktyczną umiejętność udzielania pierwszej pomocy!

2023-03-14 16:38:22

NFT w NGO – Orkiestra nowych technologii!

Cyfrowe rozwiązania wkradają się powoli we wszystkie dziedziny naszego życia. XXI wiek puka także do drzwi NGOsów. WOŚP po raz kolejny zaprasza do digitalowego świata pomagania. Nasza Fundacja przystąpiła do bezprecedensowej akcji sprzedaży serduszek NFT!

2023-04-08 12:00:00

Alleluja 2023

Wszystkiego dobrego i przede wszystkim zdrowia od całej naszej Fundacji.

2023-04-26 16:38:13

Ostatnie dni na przekazanie 1,5% podatku na WOŚP!

Nie rozliczyliście jeszcze PIT? W tym roku możecie to zrobić najpóźniej do 2 maja, ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę. Zachęcamy Was do przekazania 1,5% podatku na rzecz WOŚP - zebrane środki przeznaczymy na onkologię dziecięcą.