Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już: 36 007 936 PLN
154 606 764 PLN
Fundacja
Finały

Co przygotowują dla Was Sztaby WOŚP?

2023-01-17 15:45:10

 

Kolejna edycja Letniej Zadymy w Środku Zimy zbliża się wielkimi krokami. Na 12 dni przed 31. Finałem WOŚP sprawdzamy, co przygotowały dla Was Sztaby!

 

Aktualnie jest przygotowanych aż 830 wydarzeń organizowanych w Sztabach przez lokalne społeczności. Każdego roku pomysłowość i zapał Sztabów dodają nam sił do działania.

 

Sztab, który przygotował dla Was najwięcej wydarzeń to Stowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy Wolbrom (woj. Małopolskie). Wolontariusze z Wolbromia przygotowali aż 19 wydarzeń, a w ich skład wchodzą m.in.: koncerty, jasełka, zajęcia artystyczne i kiermasze.

 

Wydarzenie Sztabu Wrocław podczas 28. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

W tym roku najpopularniejsze typy wydarzeń to:

 • Zajęcia sportowe (biegi, morsowanie, treningi)
 • Występy artystyczne
 • Strefy Gastro
 • Zajęcia edukacyjne
 • Kiermasze szkolne
 • Warsztaty
 • Koncerty
 • Przedstawienia teatralne

 

Listę wszystkich sztabowych wydarzeń w Waszej okolicy znajdziecie tutaj!

 

 

Wydarzenie Sztabu Wrocław podczas 28. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

Aukcje Allegro

Jednym ze sposobów wsparcia celu 31. Finału są aukcje Allegro dla WOŚP, w których każdy może wystawić przeróżne przedmioty i aktywności!

 

W tym roku Sztaby WOŚP na swoje aukcje Allegro przygotowały na przykład:

 

 

 

Wy też możecie wystawić przedmiot na aukcje Allegro! Oto 3 sposoby, jak to zrobić!

 1. Wystaw przedmiot samodzielnie — korzystając z tego rozwiązania, można samodzielnie decydować o wyglądzie i momencie wystawienia swojej aukcji. Wystarczy posiadać zarejestrowane konto w serwisie Allegro i przejść do zakładki Wyjątkowe Chwile.
 2. Zgłoś się do Sztabu WOŚP — zgłaszając się do Sztabu, można uzyskać pomoc osób doświadczonych w prowadzeniu aukcji oraz możliwość dodatkowej promocji wystawianego przedmiotu.
 3. Przekaż przedmiot Fundacji — wystarczy przekazać wystawiany przedmiot osobiście lub za pomocą kuriera prosto do Fundacji WOŚP!

 

Do tej pory wystartowały 83 543 aukcje, a kwota deklarowana sięga 5 451 869 złotych! 

Wszystkie Aukcje Allegro dla WOŚP znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

 

31. Finał WOŚP — walczymy z sepsą, dla małych i dużych!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.
POKAŻ PODOBNE
2022-12-05 08:40:00

5 tysięcy paczek w drodze do Sztabów

Początek grudnia to tradycyjna wielka wysyłka do Sztabów! W tym roku w proces pakowania puszek i plakatów do ponad 1600 Sztabów na całym świecie zaangażowało się blisko 200 wolontariuszy, przede wszystkim z firmy UPS Polska, który jest partnerem logistycznym Finału.

2022-11-18 11:15:00

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP!

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP! Stań się częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 29 stycznia zagraj razem z nami przeciwko sepsie!

2022-11-16 12:10:00

Już 100 pacjentów przebadanych aparatem PET-CT!

Najdroższe urządzenie zakupione przez Fundację WOŚP - pierwszy w Polsce dedykowany dzieciom cyfrowy aparat PET-CT - zostało użyte do przebadania aż 100 małych pacjentów. Rozpiera nas duma!

2022-11-14 16:05:00

Policz się z cukrzycą! Pobiegniemy 17-ty raz!

Bieg "Policz się z cukrzycą" już po raz 17-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie - zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejcu, tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.