Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja
Uczymy ratować

Dziękujemy, nauczyciele!

2023-10-14 12:00:00

 

14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela – jest to wyjątkowa okazja, aby podziękować nieocenionym bohaterom naszej codzienności za ich trud, pasję i poświęcenie. Dzisiaj skupiamy się na niezwykłych rezultatach współpracy Fundacji WOŚP z nauczycielami.

 

Program "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Współpraca z nauczycielami to dla Fundacji WOŚP nie tylko misja, ale i przyjemność. Jest to bowiem grupa ludzi, która każdego dnia oddaje się pracy z młodzieżą, przekazując im wiedzę, wartości, a także umiejętności ratujące życie. Takie jak te, które nauczyciele przekazują swoim uczniom w ramach Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować". Jego celem jest edukacja dzieci z klas I-III w zakresie działań ratowniczych. Do tej pory, dzięki współpracy z nauczycielami, 30 763 pedagogów z 12 593 szkół podstawowych zostało przeszkolonych, co stanowi 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce! Efektem tego jest prawie 3 miliony dzieci, które poznały podstawy pierwszej pomocy. W trakcie szkoleń RUR nauczyciele rozwijają swoje umiejętności, ucząc się, jak skutecznie przekazać wiedzę o pierwszej pomocy najmłodszym. To dzięki nim tak wiele młodych ludzi wie, jak postępować w sytuacji zagrożenia życia.

 

Kurs w ramach Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować", fot. Łukasz Widziszowski

 

 

System RESQL

Nie zapominamy o tym, że edukacja to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też tworzenie odpowiedniego klimatu w szkole, w którym uczniowie czują się bezpieczni i dobrze się rozwijają. Dlatego dzięki współpracy WOŚP z Uniwersytetem SWPS, wprowadzony został do polskich szkół System RESQL. Narzędzie to, służące przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej, daje uczniom możliwość anonimowego zgłaszania incydentów przemocy. To systemowe podejście do problemu przemocy rówieśniczej, w którego realizację zaangażowani są nauczyciele, pokazuje, jak ważna jest ich rola w procesie edukacji i jak bardzo można na nich polegać. Zakupiony przez Fundację WOŚP system w ciągu najbliższych miesięcy trafi w sumie do 50 placówek w całej Polsce.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wielokrotnie już podejmowała temat stanu psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej - m.in. przeznaczyła 4,3 mln zł na pomoc specjalistycznym ośrodkom (zakup 1744 urządzeń dla 37 oddziałów w całym kraju), czy uczestniczyła w debacie realizowanej w Senacie RP.

 

Konferencja prasowa w USWPS, fot. Łukasz Widziszowski

 

Nauczyciele to fundament edukacji. To oni są tymi, którzy na co dzień wpływają na rozwój młodego pokolenia, ucząc je nie tylko wiedzy z podręcznika, ale też tego, jak być odpowiedzialnym, empatycznym i gotowym do działania w sytuacjach trudnych. Fundacja WOŚP jest dumna z możliwości współpracy z takimi ludźmi i chcemy podziękować im za wszystko, co robią.

Dziękujemy Wam, nauczyciele, za Waszą pracę, zaangażowanie i serce, które wkładacie w to, co robicie. Dzięki Wam wspólnie możemy czynić dobro, dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych oraz tworzyć społeczność, w której każdy czuje się ważny i doceniany.

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-18 18:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-10-02 19:00:00

Jak dbamy o zdrowie psychiczne najmłodszych?

Jurek Owsiak uczestniczył dzisiaj w konferencji „Zrozumieć, żeby pomóc”, podczas której mówił o współpracy z Uniwersytetem SWPS, Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej i RESQL, w ramach której sfinansowaliśmy aplikację przeciwdziałającą przemocy rówieśniczej dla 50 placówek.

2023-09-28 17:15:55

Światowy Dzień Serca dniem pięknych wspomnień!

Z okazji Światowego Dnia Serca, cofamy się w czasie, by przypomnieć pierwsze dźwięki naszej Wielkiej Orkiestry. To historia o wielkich sercach najmłodszych, które zainspirowały narodziny Fundacji WOŚP.

2023-10-11 17:15:00

Szpital Bródnowski ze sprzętem do walki z sepsą

Zrealizowane w maju zakupy sprzętu medycznego – prawie 480 urządzeń za blisko 194,5 miliona złotych – to realna pomoc w temacie walki z sepsą. Urządzenia stopniowo docierają do placówek, a jedną z tych, w których już zaczynają działać, jest Mazowiecki Szpital Bródnowski.