Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Dziękujemy, nauczyciele!

2023-10-14 12:00:00

 

14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela – jest to wyjątkowa okazja, aby podziękować nieocenionym bohaterom naszej codzienności za ich trud, pasję i poświęcenie. Dzisiaj skupiamy się na niezwykłych rezultatach współpracy Fundacji WOŚP z nauczycielami.

 

Program "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Współpraca z nauczycielami to dla Fundacji WOŚP nie tylko misja, ale i przyjemność. Jest to bowiem grupa ludzi, która każdego dnia oddaje się pracy z młodzieżą, przekazując im wiedzę, wartości, a także umiejętności ratujące życie. Takie jak te, które nauczyciele przekazują swoim uczniom w ramach Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować". Jego celem jest edukacja dzieci z klas I-III w zakresie działań ratowniczych. Do tej pory, dzięki współpracy z nauczycielami, 30 763 pedagogów z 12 593 szkół podstawowych zostało przeszkolonych, co stanowi 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce! Efektem tego jest prawie 3 miliony dzieci, które poznały podstawy pierwszej pomocy. W trakcie szkoleń RUR nauczyciele rozwijają swoje umiejętności, ucząc się, jak skutecznie przekazać wiedzę o pierwszej pomocy najmłodszym. To dzięki nim tak wiele młodych ludzi wie, jak postępować w sytuacji zagrożenia życia.

 

Kurs w ramach Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować", fot. Łukasz Widziszowski

 

 

System RESQL

Nie zapominamy o tym, że edukacja to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też tworzenie odpowiedniego klimatu w szkole, w którym uczniowie czują się bezpieczni i dobrze się rozwijają. Dlatego dzięki współpracy WOŚP z Uniwersytetem SWPS, wprowadzony został do polskich szkół System RESQL. Narzędzie to, służące przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej, daje uczniom możliwość anonimowego zgłaszania incydentów przemocy. To systemowe podejście do problemu przemocy rówieśniczej, w którego realizację zaangażowani są nauczyciele, pokazuje, jak ważna jest ich rola w procesie edukacji i jak bardzo można na nich polegać. Zakupiony przez Fundację WOŚP system w ciągu najbliższych miesięcy trafi w sumie do 50 placówek w całej Polsce.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wielokrotnie już podejmowała temat stanu psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej - m.in. przeznaczyła 4,3 mln zł na pomoc specjalistycznym ośrodkom (zakup 1744 urządzeń dla 37 oddziałów w całym kraju), czy uczestniczyła w debacie realizowanej w Senacie RP.

 

Konferencja prasowa w USWPS, fot. Łukasz Widziszowski

 

Nauczyciele to fundament edukacji. To oni są tymi, którzy na co dzień wpływają na rozwój młodego pokolenia, ucząc je nie tylko wiedzy z podręcznika, ale też tego, jak być odpowiedzialnym, empatycznym i gotowym do działania w sytuacjach trudnych. Fundacja WOŚP jest dumna z możliwości współpracy z takimi ludźmi i chcemy podziękować im za wszystko, co robią.

Dziękujemy Wam, nauczyciele, za Waszą pracę, zaangażowanie i serce, które wkładacie w to, co robicie. Dzięki Wam wspólnie możemy czynić dobro, dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych oraz tworzyć społeczność, w której każdy czuje się ważny i doceniany.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-21 09:00:00

Trwają procesy akredytacji na 32. Finał WOŚP!

Zapraszamy do uczestnictwa w procesach akredytacyjnych na wydarzenia organizowane w ramach 32. Finału WOŚP w Warszawie - studio główne i koncert na błoniach PGE Narodowego.

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.

2024-01-23 09:30:00

Jak moja firma może włączyć się w Finał?

To już ostatnia prosta! Jeśli prowadzisz firmę i chcesz się włączyć w 32. Finał, wciąż masz kilka możliwości!

2024-01-25 14:50:06

Sprawdźcie, jak Fundacja wydaje Wasze pieniądze

Już teraz możecie sprawdzić, na co wydaliśmy pieniądze, które wrzuciliście do Puszek podczas poprzednich Finałów WOŚP.