Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Jak firmy mogą wspierać 31. Finał WOŚP?

2023-01-21 15:30:00

 

Małe, średnie i duże firmy mogą włączyć się w zbliżający się coraz większymi krokami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wiele sposobów! Zachęcamy do wsparcia lokalnego Sztabu, założenia firmowej eSkarbonki lub wystawienia przedmiotów na aukcje! Zobaczcie, jak możecie grać razem z nami!

Dziękujemy wszystkim przedsiębiorstwom, które decydują się wspierać naszą Letnią Zadymę w Środku Zimy!

 

Bardzo dziękujemy wszystkim firmom, które już wspierają nasze działania! fot. Łukasz Widziszowski

 

Jak wspierać finansowo?

Najprostszym rozwiązaniem jest założenie własnej zbiórki w Internecie i zachęcenie do wspólnego wspierania 31. Finału WOŚP Waszych klientów, partnerów biznesowych i pracowników. To najłatwiejszy sposób, żeby pokazać, że wspieracie Orkiestrę. Wykorzystując poniższe narzędzia i możliwości, które one dają, a także gotowe grafiki, które przygotowaliśmy — nie musisz się z nami kontaktować ani nie musimy wspólnie podpisywać żadnej umowy. 

Załóż eSkarbonkę (czyli wirtualną  puszkę), udostępnij link do niej na stronach swojej firmy i ciesz się wspólnym graniem online wraz ze swoim zespołem. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu. Niech jak najwięcej osób dowie się o Twojej zbiórce. Jak założyć taką eSkarbonkę? Sprawdźcie TUTAJ.

Pozostałe opcje wspierania online to założenie zbiórki na Facebooku oraz portalu Siepomaga.pl. Więcej informacji o tych zbiórkach znajdziecie TU.

Nie zapominajmy o charytatywnych aukcjach WOŚP na Allegro! Jako firma możecie wystawiać własne aukcje albo wziąć udział w aukcjach już wystawionych. Wszystkie informacje dotyczące wystawiania aukcji dostępne są TU.  

Jako Firma możecie również wziąć udział w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, która jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w czasie Finału WOŚP. Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne stały się najbardziej prestiżowymi symbolami społecznego zaangażowania osób i firm w dotychczasowej historii Fundacji WOŚP. Cała kwota uzyskana z licytacji każdorazowo wspiera cel Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 

Jak wspierać lokalnie?

W zależności od tego, w jaki sposób chcecie się zaangażować, oferujemy Wam następujące możliwości:

  •  Wsparcie Sztabów — jeśli macie środki finansowe lub produkty, które chcielibyście przekazać na rzecz Sztabu bądź chcecie jako firma zaoferować usługę, by usprawnić działanie Sztabu — skorzystajcie z naszej wyszukiwarki i skontaktujcie się z Szefem Sztabu. To właśnie oni, jako osoby odpowiedzialne będą w stanie najlepiej stwierdzić jakiego wsparcia potrzebują (np. artykuły spożywcze (napoje, słodycze, posiłki), transport, materiały biurowe (papier, drukarki), usługi ochroniarskie, technika sceniczna, gadżety, wytwory artystyczne (muzyka, malarstwo, rzeźba, rękodzieło), usługi informatyczne (hosting www, projektowanie grafiki, komunikacja). Często do lepszego działania Sztabu bardziej potrzebna jest konkretna pomoc (np.: materiały biurowe, żywność lub gorące napoje dla wolontariuszy), niż wkład finansowy.

Pamiętajcie! Zgodnie z Regulaminem działania Sztabów, który określa wszystkie zasady dotyczące ich funkcjonowania, Sztab działa w swoim imieniu na rzecz Fundacji i 31. Finału WOŚP. Oznacza to, że My jako Fundacja, nie wystawiamy potwierdzenia przekazania darowizny Sztabowi, nie przyjmujemy faktur na zamówienia złożone przez Sztab, nie wystawiamy zaświadczeń za świadczenia sponsorskie dotyczące Sztabu.

Więcej informacji o współpracy ze Sztabami znajdziecie TU.

 

Wolontariusze 31. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Jak wspierać wolontariuszy?

Sztabom lub bezpośrednio wolontariuszom firmy przekazują najczęściej: 

  • ciepłe napoje (kawa, herbata)
  • napoje chłodzące (przydadzą się Sztabom, które organizują wydarzenia) 
  • ciepłe posiłki (obiady, pizze, zapiekanki) 
  • drożdżówki i kanapki 

Masz dwie możliwości:

  • Możesz swoją ofertę zgłosić bezpośrednio Sztabowi — listę Sztabów w Twojej okolicy znajdziesz na tej stronie. Wtedy też ze Sztabem możesz uzgodnić system dystrybucji takich posiłków. Sztab za pomocą Bazy Szefa Sztabu ma możliwość dodania Twojej oferty na liście, którą publikujemy na dedykowanej stronie internetowej. Po dodaniu przez niego w Bazie — informacja o ofercie pojawi się automatycznie. 
  • Możesz swoją ofertę umieścić za pomocą specjalnego formularza na naszej stronie — po akceptacji przez moderatora Twoja oferta znajdzie się na liście. 

Uwaga! Na naszej stronie pokazujemy jedynie darmowe oferty. Oferty, w których mowa jest o sprzedaży, rabatach czy promocjach, nie są pokazywane na naszej stronie. Podobnie jak w przypadku sprzedaży produktów — w takiej sytuacji nie można posługiwać się nazwą, logiem WOŚP oraz innymi podobnymi oznaczeniami, a jedynie specjalnie przygotowanym logiem — BAZA GRAFIK

Jeśli masz pomysł, jak jeszcze możesz wesprzeć wolontariuszy, skontaktuj się ze Sztabem w swojej okolicy. Jego członkowie najlepiej będą wiedzieć, jakiej pomocy potrzebują i co przyda się wolontariuszom.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim firmom, które już wspierają nasze działania!

Dowiedz się więcej o tym, jak firmy mogą wspierać 31. Finał WOŚP!

 

POKAŻ PODOBNE
2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-03-06 15:04:56

Otwarcie ronda imienia WOŚP w Gnieźnie!

Uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystości otwarcia kolejnego miejsca imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo w pierwszej stolicy Polski to już 67. takie miejsce w Polsce i na świecie!

2024-03-05 12:57:47

Kupiliśmy sprzęt do Zagórza!

Zrealizowaliśmy dziś 70. Konkurs Ofert WOŚP, którego celem był zakup urządzeń do reedukacji chodu i rehabilitacji kończyny górnej dla placówki w Zagórzu koło Warszawy.

2024-03-13 10:05:00

Czwarte urodziny Domowej Orkiestry!

13 marca świętujemy czwarte urodziny programu Jurka Owsiaka. Za nami już siedem sezonów! Domową Orkiestrę możesz oglądać w każdy wtorek i czwartek o godz. 11:00 na kanale KręciołaTV na YouTube.