Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

2024-04-05 15:30:00

 

 

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej. Ogromnie cieszy nas zapał ambasad, które są przecież symbolem budowania przyjaźni i partnerskich relacji międzykulturowych, do corocznego wsparcia naszej inicjatywy podczas Finałów WOŚP!

 

Licytacje o wyjątkowym znaczeniu

 

Ambasady grają z WOŚP od wielu lat, szczególnie aktywnie uczestnicząc w naszych aukcjach charytatywnych na Allegro. Również w tym roku przed 32. Finałem WOŚP w akcję włączyło się aż 13 ambasadorów w Polsce, wystawiając na licytacje przedmioty prywatnie lub w imieniu instytucji. Zagrali z nami dyplomaci z Francji, Islandii, Irlandii, Danii, Kataru, Niemiec, Azerbejdżanu, Sri Lanki, Hiszpanii, Australii, Chin, Kolumbii oraz Włoch.

 

 

 

Na aukcjach można było znaleźć prawdziwe perełki – od ozdobnej ceramiki, przez książki, po szkatułkę z żetonami do ruletki. Ogromnym powodzeniem wśród licytujących cieszyły się propozycje Ambasady Niemiec – oprócz możliwości zdobycia fotela biurowego Ambasadora Niemiec, była szansa wygrać zaproszenie na obiad z dyplomatą. Zaproszenie na to spotkanie wylicytowano za oszałamiającą kwotę 20 001 zł, która zasiliła nasze finałowe konto!

 

 

 

Łącznie wszystkie aukcje ambasad to aż 78 413 zł, które trafiły do puli 32. Finału WOŚP!

 

Gramy razem – rozumiemy wspólny cel!

 

Pięknym świadectwem tego, że misje świadomie decydują się grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i rozumieją ideę naszych działań jest fakt, że dyplomaci chętnie nas odwiedzają. Przed Finałem w studio Domowej Orkiestry gościliśmy Ambasador Sri Lanki Panią Dhammikę Kumari Semasinghe, która przekazała na aukcję wspaniałą tradycyjną drewnianą maskę ze Sri Lanki, ręcznie wykonane zabawki dziecięce oraz zestaw cejlońskich przypraw i herbat.

 

 

W naszej Fundacji gościliśmy także Pierwszą Sekretarz Ambasady Australii Pani Sonya Richards, z którą wspólnie wspominaliśmy wzruszający moment z rozwinięcia flagi Australii podczas 28. Finału WOŚP. Ambasada przekazała na aukcję niezwykłe dzieło sztuki - obraz „Vaughan Springs Dreaming" autorstwa rdzennej artystki Ursuli Napangardi Hudson.

 

 

 

Swoją obecnością zaszczycił nas także Ambasador Irlandii Pan Patrick Haughey, który przybył na ogłoszenie wyniku 32. Finału WOŚP na PGE Narodowym w Warszawie. Jurek Owsiak korzystając z okazji, osobiście podziękował Panu Haughey za jego zaangażowanie i wsparcie. W tym roku Ambasada Irlandii zaproponowała licytującym możliwość wspólnego celebrowania obchodów Dnia św. Patryka!

 

 

W Ambasadach RP za granicą też wszystko gra!

 

Ujmujące gesty przedstawicieli innych państw w Polsce to jednak nie koniec. Wspominając dyplomatów zaangażowanych w Finały WOŚP, nie można zapomnieć o orkiestrowym graniu Ambasadorów Polski!

 

32. Finał WOŚP w Ottawie to wspaniały przykład tego, jak Ambasada RP potrafi zjednoczyć Polonię i stać się prawdziwym ośrodkiem kultywowania rodzimej kultury i tradycji za granicą! Relacja z finałowych aktywności w Kanadzie rozgrzewa serce – posłuchajcie przemowy Ambasadora Polski Pana Witolda Dzielskiego:

 

 

 

Było naprawdę uroczyście!

 

 

Kolejnym przykładem wspaniałego zaangażowania naszych dyplomatów w budowanie zjednoczonej społeczności jest działalność Ambasadora Polski w Niemczech. Pan Ambasador Dariusz Pawłoś wraz z małżonką Anną Pawłoś wystawili na aukcję kolację w rezydencji Ambasadora. Wkrótce po zakończeniu licytacji zorganizowali przyjęcie na część zwycięzcy. Na spotkanie zaprosili także Szefa Sztabu WOŚP w Berlinie. Spójrzcie, jak pięknie jest pomagać!

 

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wierzą w ideę Orkiestry - w przyjacielskie wsparcie, w budowanie silnego, odpowiedzialnego społeczeństwa, które czerpie radość z pomagania! Gramy razem do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 

 

O 32. Finale WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 28 stycznia – Orkiestra zagrała w Polsce oraz na całym świecie, bo podczas tegorocznej zbiórki działało aż 1 685 Sztabów, w tym aż 100 Sztabów zagranicznych w 23 krajach! Jak co roku, kwestowało aż 120 000 wolontariuszy, których w finałową niedzielę można było spotkać z kolorowymi puszkami i identyfikatorami na szyjach. Celem 32. Finału WOŚP były płuca po pandemii, a dzięki zebranym środkom Fundacja WOŚP planuje kupić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Na finałowe konto, dzięki wolontariuszom, osobom działającym w Sztabach i darczyńcom, wpłynęło aż 281 879 118,07 złotych! 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-13 10:05:00

Czwarte urodziny Domowej Orkiestry!

13 marca świętujemy czwarte urodziny programu Jurka Owsiaka. Za nami już siedem sezonów! Domową Orkiestrę możesz oglądać w każdy wtorek i czwartek o godz. 11:00 na kanale KręciołaTV na YouTube.

2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!

2024-03-20 22:30:00

Honorowy Obywatel Miasta Gdańska!

Prezes Zarządu Fundacji WOŚP otrzymał dziś tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska – miasta, w którym urodził się i spędził część dzieciństwa.