Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

W poniedziałek ruszamy z zakupami!

2024-06-20 17:55:00

 

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów na oddziałach pulmonologicznych - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niespełna 5 miesięcy od zakończenia akcji przeprowadzimy pierwsze zakupy urządzeń! 

 

Jurek Owsiak w trakcie Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski

 

Co planujemy kupić w ramach 71. Konkursu Ofert?

Celem postępowania będzie wyposażenie dla 123 oddziałów dla dorosłych i 22 oddziałów dla dzieci:

 • zestaw do wideobronchoskopii dla oddziałów pulmonologii dorosłych – 13 szt.
 • zestaw do wideobronchoskopii i endobronchosonografii dla oddziałów pulmonologii dorosłych – 15 szt.
 • zestaw do wideobronchoskopii dla oddziałów pulmonologii dziecięcej – 7 szt.
 • szafa endoskopowa – 58 szt.
 • myjnia endoskopowa – 61 szt.
 • urządzenie do kriobiopsji płuc – 17 szt.
 • cyfrowy, przenośny system do drenażu opłucnej – 43 szt.
 • system nawigacji bronchoskopowej z fuzją obrazu i system do planowania nawigacji bronchoskopowej – 10 szt.
 • system nawigacji bronchoskopowej na podstawie rekonstrukcji – 1 szt.
 • cyfrowy aparat RTG stacjonarny – 4 szt.
 • aparat RTG przyłóżkowy – 18 szt.
 • mobilny aparat RTG typu ramię C – 6 szt.
 • tomograf stożkowy – 2 szt.
 • aparat USG klasy premium dla oddziałów pulmonologii dorosłych – 26 szt.
 • aparat USG klasy premium dla oddziałów pulmonologii dziecięcej – 9 szt.
 • mobilny, przyłóżkowy aparat USG dla oddziałów pulmonologii dorosłych – 57 szt.
 • mobilny, przyłóżkowy aparat USG dla oddziałów pulmonologii dziecięcej – 17 szt.

 

W sumie to 364 urządzenia dla 120 placówek w całym kraju! 

Druga tura zakupów w ramach 32. Finału nastąpi jesienią. 

Jak kupujemy sprzęt? 

Wielogodzinne negocjacje, dogłębna analiza ofert, a przede wszystkim wybór jakości, a nie ceny - to cechy charakterystyczne procesu zakupu sprzętu medycznego Fundacji WOŚP, nazywanego Konkursem Ofert. Fundację podczas wyboru urządzeń każdorazowo wspiera Komisja Ekspertów – specjaliści z danej dziedziny medycyny, na co dzień pracujący w placówkach w całym kraju. Oparcie się na doświadczeniach praktyków i nastawienie na jakość daje gwarancję wyboru najlepszych sprzętów.

Orkiestra stworzyła własne zasady zakupów - mocno odbiegające od standardów procesów zakupowych dokonywanych przez wiele podmiotów publicznych. Złożone przez firmy medyczne oferty otwierane są i prezentowane publicznie, ich szczegółowa analiza trwa czasem wiele godzin, a zaproszeni eksperci nie tylko bardzo skrupulatnie dopytują o cechy urządzeń, ale - jeśli jest to możliwe - testują je.

Tradycją Konkursów Ofert WOŚP są doskonale wynegocjowane warunki zakupu urządzeń - ceny są znacząco (czasem w skali kilkudziesięciu procent!) niższe niż średnie wartości rynkowe, dodatkowo płatność następuje dopiero po instalacji sprzętu w placówkach. Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych oraz zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Orkiestra dba więc nie tylko o dostarczenie sprzętu, ale także o zapewnienie jak najlepszych możliwości, by z tego sprzętu intensywnie korzystać dla dobra pacjentów.

POKAŻ PODOBNE
2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-04-22 14:30:32

Przypominamy o 1,5% podatku!

30 kwietnia mija termin złożenia deklaracji PIT za rok 2023. Wszystkich chętnych do wspierania najwyższych standardów leczenia dzieci i całorocznych programów medycznych, zachęcamy do przekazania swojego 1,5% podatku na rzecz naszej Fundacji!

2024-05-29 12:48:58

Otworzyliśmy plac im. WOŚP w Szczecinie!

Słoneczny Szczecin stał się dziś kolejnym miejscem, w którym otworzyliśmy miejsce noszące imię naszej Fundacji! Plac na cyplu szczecińskiej Łasztowni jest 83. miejscem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce i Europie!

2024-05-14 09:35:00

Na koniec świata i jeszcze dalej!

Centrum Badań Kosmicznych PAN w ramach aukcji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiło rzecz niezwykłą – możliwość wysłania swojego nazwiska w kosmos! Chodzi o grawerunek na obudowie fotometru, który stanowić będzie element sondy kosmicznej, biorącej udział w misji 1,5 miliona km od Ziemi.