Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Festiwal
Uczymy ratować

Zakończyliśmy rok pełen wrażeń!

2019-12-28 16:41:38

 

 

Główne wartości Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miłość, przyjaźń i muzyka – zdecydowanie tak również możemy określić rok 2019. Rok 2019 przyniósł nam: piękny gest zbiórki Prezydenta Adamowicza, kolorowe, muzyczne uniesienie, atmosfera miłości i akceptacji na Pol’and’Rock Festival, dar karetki podczas wrześniowego pełnego gorących serc meczu i wiele innych inspirujących wydarzeń przyniósł nam rok 2019.

 

Po styczniowych tragicznych wydarzeniach w Gdańsku pokazaliście wsparcie i moc jaką ma Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ostatnia puszka Prezydenta Adamowicza zapełniła się w takiej ilości, w jakiej nawet sobie nie wyobrażaliśmy. To wydarzenie przywraca wiarę w ludzką życzliwość! Dziękujemy!

 

 

Hejt mi nie gra!

To kolejna aktywność Fundacji, która powstała w tym roku. W ramach akcji odbyły się dwie debaty. Pierwsza debata rozpoczęła się w marcu w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Rozmawialiśmy o tym, jak przeciwdziałać temu zjawisku. Panelistami tej dyskusji byli: socjolog kultury i politolog Rafał Pankowski, dyrektorka Zespołu do spraw Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich Anna Błaszczak-Banasiak oraz działaczka społeczna ze Stowarzyszenia Projekt Polska Joanna Grabarczyk. Debata Hejt mi nie gra to rozmowa o zmianach w prawie, zmianach dotyczących funkcjonowania mediów, akcjach edukacyjnych i innych sposobach na walkę z mową nienawiści. Było to pouczające, pełne merytoryki i inspirujące spotkanie, które było sporym krokiem w stronę budowania otwartego i pozytywnie nastawionego społeczeństwa.

 

Kolejną debatą, jaka odbyła się w ramach akcji była debata w trakcie festiwalu Pol’and’Rock. Rozmowę poprowadził Janusz Schwertner – redaktor Onet.pl. Poza chętnie uczestniczącą w debacie widownią częścią tej dyskusji był Jurek Owsiak i Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Mówili o swoich doświadczeniach z hejtem, jak ważne jest wsparcie od innych i, że warto jest nie być obojętnym i reagować na hejt w sieci. Zwrócili również uwagę na to, że korzystanie z internetu przez dzieci bez wsparcia osoby dorosłej jest realnym zagrożeniem.

 

 

 

Mały bohater

W sierpniu media obiegła wieść na temat niecodziennego wyczynu 10-letniego Mateusza Jarantowskiego z Poznania. Chłopiec został przeszkolony z pierwszej pomocy w ramach prowadzonego przez Fundację WOŚP Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować’. Jak się okazało, zatrzymanie krążenia u wujka Mateusza spowodowała arytmia, ale dzięki zimnej krwi i umiejętnościom Mateusz uratował życie wujkowi. Ta sytuacja po raz kolejny pokazała sens prowadzonych przez Fundację działań i napędza nas do szkolenia kolejnych osób w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować.

 

Pierwsza pomoc

Gra planszowa „Pierwsza pomoc” została nagrodzona przez Jury XVII edycji Konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Nagrodę główną za grę planszową „Pierwsza Pomoc”, którą doceniła kapituła konkursu i wyłoniono ją pośród ponad 300 produktów z 65 firm. Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu naszych projektów, szczególnie tych edukacyjnych.

 

Jubileusz Pol’and’Rock Festival

Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia nie mogło zabraknąć jednego z symboli Festiwalu, czyli słoneczników, które w Żarach rosły na polu festiwalowym i stały się jego charakterystycznym elementem. Rozdano 10 000 sztuk Festiwalowiczom podczas otwarcia, co stworzyło wspaniały klimat i pięknie otworzyło to wyjątkowe wydarzenie. Przeżyliśmy naprawdę porywające koncerty, tańczyliśmy jakby jutra nie miało być i rozmawialiśmy na ważne tematy.

 

 

fot. Marcin Michoń

 

 

 

Zaraz będzie czysto na Pol’and’Rock

Podczas tegorocznego festiwalu przygotowaliśmy dla was kilkadziesiąt tysięcy worków, a śmieci mogliście wyrzucać w 157 punktach na terenie Festiwalu Pol’and’Rock. Zebraliśmy już ponad 40,5 tony odpadów, które zostały wywiezione z Festiwalu. W tym roku do Miasteczka Leszka można było przynieść wszystkie surowce wtórne (aluminiowe puszki, plastik i inne odpady), Leszek docenił 10 najbardziej zaangażowanych osób, które przyniosą najwięcej odpadów nadających się do przetworzenia i nagrodził je – elektryczną hulajnogą! Oprócz tego, Lech był  sprzedawany w kubkach RPET (w 100% z recyklingu i w 100% nadające się do ponownego przetworzenia). Dodatkowo w strefie marek premium będą dostępne kubki wielorazowego użytku. W tym roku Allegro promowało życie #LessWaste, w odjechanym Eko Labiryncie można było zobaczyć, co grozi naszej planecie i co możesz zrobić, by temu zapobiec. Kolejną atrakcją były warsztaty jak zrobić m.in. ekologiczne kosmetyki i środki czystości. W strefie PreZero Chill&Eko z uczestnikami festiwalu o ekologii rozmawiała będzie Reni Jusis, a znany wszystkim fanom street artu Franek Mysza, który ze swoją ekipą poprowadził warsztaty z eko graffiti i stworzył festiwalowe malowidło!

 

 

  

 

Rekord Ratujemy i Uczymy Ratować pobity

W październiku w całej Polsce w Rekordzie w Pierwszej Pomocy wzięło udział aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach! To dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu po raz siódmy pobiliśmy rekord w ramach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Na wydarzenie zaprosiliśmy wszystkie szkoły biorące udział w naszym Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować", ale także zaprzyjaźnione instytucje, firmy, drużyny OSP, aby w tym samym czasie dokonać resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Jesteśmy dumni i cieszymy się, że tak wiele osób łączy się z nami, aby szerzyć wiedzę na temat tak istotnego tematu, jakim jest Pierwsza Pomoc.

 

fot. Dominik Malik

 

 

Kolejny Spinacz trafia do Fundacji WOŚP

Miesiąc temu, brąz w kategorii PR Produktu odebrała Anna Orzech- Manager Sekcji Digital Marketingu i Social Media Fundacji za kampanię „Dziękujemy”. Osią kampanii było przygotowanie i automatyczne rozsyłanie personalizowanych podziękowań dla wszystkich, którzy wspierali WOŚP na wpłacam.wosp.org.pl, w aplikacji finałowej Fundacji WOŚP, a także zbiórkach zrealizowanych przez Onet.pl, Wspieram.to i PayU. Celem kampanii „Dziękujemy” była promocja alternatywnych sposobów dotowania Fundacji – zwłaszcza za pośrednictwem narzędzi online.

 

 

 fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Tomograf o wartości 7,5 mln PLN dla Poznania

Szpital Kliniczny im. K. Jonschera UM w Poznaniu otrzymał wyjątkowy dar zakupiony dzięki zbiórce 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W środę 18 grudnia uruchomiona została odnowiona pracownia tomografii komputerowej, wyposażona przez WOŚP w najnowszej klasy tomograf komputerowy Siemens Healthineers SOMATOM Force. Tomograf pozwala na bardzo szybkie wykonanie badania, dzięki czemu pacjent otrzymuje jak najmniejszą dawkę szkodliwego promieniowania. Oprócz tego, aby umilić dzieciom to trudne badanie zarówno tomograf, jak i cała pracownia ozdobione są kolorowymi grafikami z motywem pirackim i wyspy skarbów. Wraz z pozostałymi darami wartość aparatury zakupionej dla poznańskiej placówki za środki z 27. Finału osiągnęła poziom aż 10,6 mln złotych.

 

Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku będziemy wspólnie cieszyć się tak wspaniałymi wydarzeniami.

Pomyślności w Nowym Roku!

POKAŻ PODOBNE
2024-03-14 09:25:00

Co zrobiliśmy dla nefrologii?

Światowy Dzień Nerek jest obchodzony w drugi czwartek marca, czyli w 2024 roku dzisiaj – 14 marca. Jak wsparliśmy nefrologię i urologię? Kupiliśmy 1 040 urządzeń za ponad 36,7 milionów złotych!

2024-04-19 10:26:48

Szkolimy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim!

Nasze szkolenia w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie zwalniają tempa! Wczoraj nasi instruktorzy przeprowadzili zajęcia w Łodzi, a dzisiaj szkolimy nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim! Łącznie przeszkolimy nauczycieli i nauczycielki z 40 szkół!

2024-04-19 14:45:00

Pierwsze takie symulatory na świecie!

Celem 30. Finału WOŚP, który zagrał w 2022 roku, był zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej. W ramach realizacji celu zbiórki w środę, 17 kwietnia, podpisaliśmy kontrakt na zakup 4 symulatorów do nauki badania dzieci w kierunku retinopatii wcześniaków za blisko 1,8 miliona złotych!

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!