Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Finały

Zostało 90 dni do 32. Finału WOŚP!

2023-10-30 10:22:31

 

Tylko 3 miesiące dzielą nas od startu 32. Finału WOŚP! Prawie wszystkie elementy układanki są już na swoim miejscu, a niesamowita energia i pozytywny odbiór naszego celu zbiórki sprawiają, że mamy pewność: ten Finał będzie wyjątkowy! Sprawdźcie, co już wiemy o zbliżającej się zbiórce.

 

Kiedy zagramy?

Już zaznaczyliście 28 stycznia w kalendarzach? Finał WOŚP ponownie odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w pełnej pozytywnej energii Letniej Zadymie w Środku Zimy!

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

Motto tegorocznego Finału

„Tu wszystko gra OK!” - to motto przyświeca najbliższej akcji. Ogłosiliśmy je w lipcu, przy okazji konferencji prasowej podsumowującej przygotowania do 29. Pol’and’Rock Festival. Hasło to idealnie oddaje ducha Fundacji WOŚP i entuzjazm naszej załogi.

 

 

Rejestracja Sztabów – chcesz zagrać z nami?

16 października rozpoczęła się rejestracja Sztabów. Jeśli chcecie zorganizować Finał w swojej miejscowości, czekamy na Was! Wnioski możecie składać poprzez Bazę Szefa Sztabu do 20 listopada. Rejestracja cieszy się ogromnym zainteresowaniem – na ten moment mamy już prawie 900 zgłoszonych Sztabów. Dziękujemy!

 

Wsparcie akcji – co nas czeka?

Już na początku grudnia ruszają pierwsze formy wsparcia naszej akcji. Będziecie mogli m.in. licytować różne przedmioty na serwisie Allegro. Jednym z najbardziej wyczekiwanych przedmiotów jest koszulka przekazana przez zawodnika NBA, Jeremy’ego Sochana!

 

Zakończenie 31. Finału WOŚP, fot. Basia Krasuska

 

Na co zostaną przeznaczone zebrane środki?

Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii – zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Planujemy zakup urządzeń dla:

  • Diagnostyki obrazowej: m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne.
  • Diagnostyki czynnościowej: takich jak polisomnografy i przenośne spirometry.
  • Diagnostyki endoskopowej: systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej czy bronchoskopy.
  • Rehabilitacji: sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywany w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.
  • Torakochirurgii: w tym systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

 

 

Nowa lokalizacja Finału w Warszawie

Przy okazji ogłoszenia celu zbiórki Jurek Owsiak przedstawił również nową lokalizację Finału na terenie Warszawy – studio główne, z którego Fundacja WOŚP nadawać będzie transmisję telewizyjną i internetową, oraz scena koncertowa, na której wystąpi kilkunastu wykonawców, zlokalizowane zostaną na błoniach PGE Narodowego. Przypomnijmy, że w ostatnich latach główne działania Fundacji WOŚP na terenie Warszawy realizowane były pod Pałacem Kultury i Nauki, a także na Placu Bankowym i Placu Teatralnym.

 

Przygotowania idą pełną parą, a nasze serca biją mocniej z każdym dniem. Razem tworzymy historię, a każdy z Was jest jej nieodłączną częścią. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i zapraszamy do wspólnego tworzenia 32. Finału WOŚP! Tu wszystko gra OK!

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-25 19:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

2023-09-21 14:15:07

WOŚP łączy serca – dosłownie!

WOŚP łączy serca – dosłownie! 16 września Gosia i Kazimierz zrealizowali swoje marzenie wylicytowane podczas 31. Finału WOŚP – wzięli ślub, którego udzielił im Wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka.

2023-10-06 13:31:15

Wszystkiego najlepszego dla Jurka Owsiaka!

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP oraz dyrygent najpiękniejszej orkiestry na świecie, urodził się 6 października 1953 roku. Dzisiaj obchodzi 70. urodziny! Cały nasz zespół Fundacji WOŚP składa Jurkowi najlepsze życzenia!

2023-10-10 16:45:00

Kupiliśmy sprzęt dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu

Fundacja WOŚP zrealizowała dziś kolejne zakupy sprzętu medycznego. Pierwszą część 67. Konkursu Ofert dedykowaliśmy urządzeniu dla placówki z Poznania.