Na cel 29. Finału zebraliśmy już
19 007 282 PLN
Fundacja
Finały

Dziś ostatni dzień rejestracji Sztabów

2020-11-16 13:00:00

 

Od lat grasz z WOŚP albo miałeś w planach zagrać po raz pierwszy w tym roku, ale pandemia pokrzyżowała Twoje plany? Jeszcze nic straconego.

Jeszcze dziś do końca dnia możesz zarejestrować Sztab, który już 10 stycznia 2021 roku zagra z Tobą w Twojej okolicy. Pamiętaj, że o rejestracji decyduje data złożenia wniosku o utworzenie Sztabu. Wniosek ten musi wpłynąć do Fundacji dziś do pólnocy - w tym roku wnioski przyjmowane są na 2 sposoby:

 1. jako skan oryginalnego, podpisanego dokumentu, wysłany mailowo na adres Fundacji [email protected]
 2. lub w formie papierowej dokumentu, wysłanej korespondencyjnie - tu liczy się dzisiejsza data stempla pocztowego (16 listopad)

 

Chcesz zarejestrować Sztab, ale nie wiesz jak to zrobić lub nie lubisz wypełniać formularzy i zastanawiasz się jak się do tego zabrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych rad.

 

 

Wolontariuszki 28. Finału WOŚP, fot. Dominik Malik

 

 

I. Nie jesteś pewien/a czy rejestrować Sztab?

W tym roku tradycyjna kwesta może być nico utrudniona. Nie jest to jednoznaczne z tym, że kwesta nie może się odbyć - najważnejsze jest jednak Wasze bezpieczeństwo, więc zwracamy uwagę jak grać w czasie Finału, by było bezpiecznie. Pamiętaj też, że rejestrując Sztab możesz wspierać cel 29. Finału na wiele sposobów. Otrzymujemy od Was mnóstwo pomysłów, jak Wy planujecie kwestować w trakcie 29. Finału, poniżej wrzucamy kilka z nich:

 • Można tydzień, dzień czy w samym dniu Finału jeździć autem (lub chodzić pieszo) z megafonem zapowiadając, gdzie znajdą wolontariusza z puchą.

 • Światełko do nieba, w ty roku również można przeprowadzić inaczej, by zaangażować całą społeczność, można zachęcić do zapalenia lampek/świeczek w oknach o godz. 20:00.

 • Światełko do nieba to może być także przejazd motocyklistów i aut z zapalonymi lampkami.

 • Można także zachęcić lokalnych artystów i znane osoby do nagrania krótkich filmików, w których namawiałby mieszkańców do wzięcia udziału w zbiórce WOŚP. Filmiki te można emitować już od grudnia.

 • Współpracuj z lokalnymi przedsiębiorcami - pamiętaj, że Sztabową Puszkę Stacjonarną możesz także postawić w łatwo dostępnych dla mieszkańców miejscach, np. w lokalnym sklepie. 

 • Poza kwestą tradycyjną z tekturową puchą, pamiętaj, że zarówno Sztab, jak i każdy z wolontariuszy, może założyć swoją eSkarbonę (zbiórkę online), więc także możecie kwestować w Internecie - udostepniając eSkarbonkę w swoich social mediach lub na stronie sztabowych stronach nadal będziesz kwestować z rodziną, przyjaciółmi, czy mieszkańcami. 

 

 

II. Którą formę Sztabu wybrać?

W zależności o tego, w jaki sposób chcesz wspierać cel 29. Finału, masz możliwość rejestracji aż 4 form Sztabu. Nim rozpoczniesz rejestrację swojej zbiórki, sprawdź, którą formę rejestracji sztabu powinieneś wybrać. Pamiętaj, aby przed rejestracją zapoznać się z odpowiednim regulaminem zbiórki. 

 

Sprawdź, którą formę Sztabu wybrać

 

 

III. Jak zarejestrować Sztab krok po kroku?

To nie takie trudne jak Ci się wydaje:

 

 1. Wejdź na stronę sztaby.wosp.org.pl i wybierz "Zarejestruj się" 

 2. Podaj dane Szefa Sztabu
  Na samym początku uzupełnij dane w celu założenia konta w bazie (e-mail, imię, nazwisko, pesel, hasło).

 3. Potwierdź rejestrację - kliknij w link aktywacyjny
  Pierwszy etap za Tobą! Żeby utworzyć konto w bazie, musisz jeszcze tylko kliknąć w link aktywacyjny, przesłany na adres e-mail, który podałeś w formularzu rejestracyjnym. Po kliknięciu przeniesiesz się ponownie na stronę sztaby.wosp.org.pl. Na górze zobaczysz zielony pasek, który poinformuje Cię o poprawnej aktywacji. Zaloguj się i idzialamy dalej!

 4. Zaloguj się, kliknij "Utwórz Sztab" i wypełnij formularz

  Wniosek o utworzenie Sztabu wypełnisz w 8 krokach: 
 • Szef Sztabu
 • Kontakt (do Szefa Sztabu i do Sztabu)
 • Adresy (siedziby Sztabu oraz adres korespondencyjny)
 • Typ Sztabu (tu wybieramy formę zbiórki - patrz pkt.II powyżej)
 • Szczegóły
 • Współorganizatorzy (opcjonalnie)
 • RODO (odpowiedz na 6 pytań)
 • Zakończenie

Po wypełnieniu każdego z kroków system przeniesie Cię do kolejnego. W kroku 8 - Zakończenie - to już prawie wszystko. Pamiętaj, że Twój wniosek na tym etapie został zgłoszony w Bazie, ale do pełnego ukończenia procesu rejestracji, dokument w oryginale musi trafić jeszcze dziś do Fundacji. Na tym etapie wydrukuj wniosek, podpisz i wyślij skanem na adres [email protected] lub wyślij go pocztą tradycyjną na adres siedziby Fundacji (koniecznie z dzisiejszą datą stempla pocztowego):

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19c,
02-738 Warszawa.

 

 

 

IV. Chcesz zarejestrować sztab za granicą?

Procedura rejestracji sztabów zarówno dla sztabów w Polsce, jak i za granicą jest ta sama. Wybierz formę rejestracji, dopasowaną do planowanych działań Twojego sztabu. Zapoznaj się z odpowiednim regulaminem i zarejestruj się. Jeśli zrobisz to jeszcze dziś, to zdążysz. Pamiętaj, że o decyzji dotyczącej rejestracji Sztabu decyduje dzisiejsza data.

 

Więcej informacji dla organizatorów

 

Do Wielkiego Finału zostało już tylko 55 dni. Temat 29. Finału WOŚP, czyli cel zbiórki, ogłoszony zostanie w ciągu kilku najbliższych dni. Śledźcie nasze aktualności i sprawdźcie, co już wiemy o 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-11-23 17:11:20

Vavamuffin rozbuja Finał WOŚP w Warszawie

Co powstanie, gdy zasiejesz ziarna optymistycznego jamajskiego brzmienia reggae na żyznym warszawskim gruncie? Odpowiedzią na to pytanie jest zespół Vavamuffin, który rozbuja publiczność ze studia Finału WOŚP w Warszawie.

2020-11-16 13:00:00

Dziś ostatni dzień rejestracji Sztabów

16 listopada to już ostatni dzień rejestracji Sztabów 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeszcze dziś do końca dnia możesz zarejestrować Sztab, który już 10 stycznia 2021 roku zagra z Tobą w Twojej okolicy. O rejestracji decyduje data złożenia wniosku o utworzenie Sztabu.

2020-11-23 17:16:11

Legendy polskiej muzyki na warszawskim Finale WOŚP

Dżem to legenda polskiej muzyki, kapela, która zdefiniowała rockowe granie dla pokoleń wielbicieli gitarowych brzmień. Prekursorzy polskiego rocka, określani mianem „polskich Rolling Stonesów” zagrają podczas przyszłorocznego Finału WOŚP w Warszawie.


2020-11-18 10:05:00

Wieści ze sztabów #4

Ponad 1200 Sztabów przeszło pozytywnie już proces rejestracji w naszej bazie i w drugą niedzielę stycznia zagra razem z nami na 29. Finale WOŚP. Czas rejestracji Sztabów dobiegł już końca, tymczasem w większości Sztabów wystartował proces rejestracji wolontariuszy. Co więcej?

Zobacz też