Do udziału w 15. Biegu "Policz się z cukrzycą" zgłosiło się już
2 320 osób
Fundacja
Finały

Dziś ostatni dzień rejestracji Sztabów

2020-11-16 13:00:00

 

Od lat grasz z WOŚP albo miałeś w planach zagrać po raz pierwszy w tym roku, ale pandemia pokrzyżowała Twoje plany? Jeszcze nic straconego.

Jeszcze dziś do końca dnia możesz zarejestrować Sztab, który już 10 stycznia 2021 roku zagra z Tobą w Twojej okolicy. Pamiętaj, że o rejestracji decyduje data złożenia wniosku o utworzenie Sztabu. Wniosek ten musi wpłynąć do Fundacji dziś do pólnocy - w tym roku wnioski przyjmowane są na 2 sposoby:

 1. jako skan oryginalnego, podpisanego dokumentu, wysłany mailowo na adres Fundacji [email protected]
 2. lub w formie papierowej dokumentu, wysłanej korespondencyjnie - tu liczy się dzisiejsza data stempla pocztowego (16 listopad)

 

Chcesz zarejestrować Sztab, ale nie wiesz jak to zrobić lub nie lubisz wypełniać formularzy i zastanawiasz się jak się do tego zabrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych rad.

 

 

Wolontariuszki 28. Finału WOŚP, fot. Dominik Malik

 

 

I. Nie jesteś pewien/a czy rejestrować Sztab?

W tym roku tradycyjna kwesta może być nico utrudniona. Nie jest to jednoznaczne z tym, że kwesta nie może się odbyć - najważnejsze jest jednak Wasze bezpieczeństwo, więc zwracamy uwagę jak grać w czasie Finału, by było bezpiecznie. Pamiętaj też, że rejestrując Sztab możesz wspierać cel 29. Finału na wiele sposobów. Otrzymujemy od Was mnóstwo pomysłów, jak Wy planujecie kwestować w trakcie 29. Finału, poniżej wrzucamy kilka z nich:

 • Można tydzień, dzień czy w samym dniu Finału jeździć autem (lub chodzić pieszo) z megafonem zapowiadając, gdzie znajdą wolontariusza z puchą.

 • Światełko do nieba, w ty roku również można przeprowadzić inaczej, by zaangażować całą społeczność, można zachęcić do zapalenia lampek/świeczek w oknach o godz. 20:00.

 • Światełko do nieba to może być także przejazd motocyklistów i aut z zapalonymi lampkami.

 • Można także zachęcić lokalnych artystów i znane osoby do nagrania krótkich filmików, w których namawiałby mieszkańców do wzięcia udziału w zbiórce WOŚP. Filmiki te można emitować już od grudnia.

 • Współpracuj z lokalnymi przedsiębiorcami - pamiętaj, że Sztabową Puszkę Stacjonarną możesz także postawić w łatwo dostępnych dla mieszkańców miejscach, np. w lokalnym sklepie. 

 • Poza kwestą tradycyjną z tekturową puchą, pamiętaj, że zarówno Sztab, jak i każdy z wolontariuszy, może założyć swoją eSkarbonę (zbiórkę online), więc także możecie kwestować w Internecie - udostepniając eSkarbonkę w swoich social mediach lub na stronie sztabowych stronach nadal będziesz kwestować z rodziną, przyjaciółmi, czy mieszkańcami. 

 

 

II. Którą formę Sztabu wybrać?

W zależności o tego, w jaki sposób chcesz wspierać cel 29. Finału, masz możliwość rejestracji aż 4 form Sztabu. Nim rozpoczniesz rejestrację swojej zbiórki, sprawdź, którą formę rejestracji sztabu powinieneś wybrać. Pamiętaj, aby przed rejestracją zapoznać się z odpowiednim regulaminem zbiórki. 

 

Sprawdź, którą formę Sztabu wybrać

 

 

III. Jak zarejestrować Sztab krok po kroku?

To nie takie trudne jak Ci się wydaje:

 

 1. Wejdź na stronę sztaby.wosp.org.pl i wybierz "Zarejestruj się" 

 2. Podaj dane Szefa Sztabu
  Na samym początku uzupełnij dane w celu założenia konta w bazie (e-mail, imię, nazwisko, pesel, hasło).

 3. Potwierdź rejestrację - kliknij w link aktywacyjny
  Pierwszy etap za Tobą! Żeby utworzyć konto w bazie, musisz jeszcze tylko kliknąć w link aktywacyjny, przesłany na adres e-mail, który podałeś w formularzu rejestracyjnym. Po kliknięciu przeniesiesz się ponownie na stronę sztaby.wosp.org.pl. Na górze zobaczysz zielony pasek, który poinformuje Cię o poprawnej aktywacji. Zaloguj się i idzialamy dalej!

 4. Zaloguj się, kliknij "Utwórz Sztab" i wypełnij formularz

  Wniosek o utworzenie Sztabu wypełnisz w 8 krokach: 
 • Szef Sztabu
 • Kontakt (do Szefa Sztabu i do Sztabu)
 • Adresy (siedziby Sztabu oraz adres korespondencyjny)
 • Typ Sztabu (tu wybieramy formę zbiórki - patrz pkt.II powyżej)
 • Szczegóły
 • Współorganizatorzy (opcjonalnie)
 • RODO (odpowiedz na 6 pytań)
 • Zakończenie

Po wypełnieniu każdego z kroków system przeniesie Cię do kolejnego. W kroku 8 - Zakończenie - to już prawie wszystko. Pamiętaj, że Twój wniosek na tym etapie został zgłoszony w Bazie, ale do pełnego ukończenia procesu rejestracji, dokument w oryginale musi trafić jeszcze dziś do Fundacji. Na tym etapie wydrukuj wniosek, podpisz i wyślij skanem na adres [email protected] lub wyślij go pocztą tradycyjną na adres siedziby Fundacji (koniecznie z dzisiejszą datą stempla pocztowego):

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19c,
02-738 Warszawa.

 

 

 

IV. Chcesz zarejestrować sztab za granicą?

Procedura rejestracji sztabów zarówno dla sztabów w Polsce, jak i za granicą jest ta sama. Wybierz formę rejestracji, dopasowaną do planowanych działań Twojego sztabu. Zapoznaj się z odpowiednim regulaminem i zarejestruj się. Jeśli zrobisz to jeszcze dziś, to zdążysz. Pamiętaj, że o decyzji dotyczącej rejestracji Sztabu decyduje dzisiejsza data.

 

Więcej informacji dla organizatorów

 

Do Wielkiego Finału zostało już tylko 55 dni. Temat 29. Finału WOŚP, czyli cel zbiórki, ogłoszony zostanie w ciągu kilku najbliższych dni. Śledźcie nasze aktualności i sprawdźcie, co już wiemy o 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-10-01 12:05:00

Domowa Orkiestra (znów) gra!

Drugi sezon specjalnego programu Jurka Owsiaka – Domowa Orkiestra live wystartował. Codziennie o 11:00, m.in. na kanałach społecznościowych Fundacji WOŚP i KręciołaTV, śledzić można kolejne wydania z materiałami na temat działań Fundacji, a przede wszystkim bieżące informacje dotyczące przygotowań do styczniowego Finału.

2020-09-29 12:57:13

Debata Senatu RP i WOŚP już 21 października

21 października br. o godz. 11.00 w Senacie RP odbędzie się debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”, organizowana pod auspicjami Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

Zobacz też