Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

2024-01-21 15:14:00

 

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce. Oto najważniejsze informacje dotyczące 32. Finału WOŚP. Tu wszystko gra OK!

 

 

Cel 32. Finału, czyli na co zbiera WOŚP?

Cel zbliżającej się zbiórki, ogłoszony pod koniec października, to "Płuca po pandemii". Zadbamy o zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce istnieje 64 takich jednostek. Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

 

Sztaby WOŚP w Polsce i za granicą - gdzie zagra Orkiestra?

Rejestracja Sztabów 32. Finału zakończyła się pod koniec listopada. Ponownie będą one działać nie tylko w Polsce, ale także poza naszym krajem. Każdego roku Finał WOŚP odbywa się dzięki zaangażowaniu Sztabów - miejscowych centrów, które gromadzą aktywistów zainteresowanych udziałem w orkiestrowym graniu. To właśnie Sztaby przyjmują zgłoszenia wolontariuszy i organizują zbiórkę wśród społeczności lokalnej. Te, które mają zamiar działać na szerszą skalę, również organizują dodatkowe wydarzenia i akcje.

 

Wolontariuszki 25. Finału WOŚP, fot. Dominik Malik

 

W 32. Finał WOŚP włączy się w sumie 1685 Sztabów (o 32 więcej niż przed rokiem), z czego 100 zlokalizowanych jest poza granicami Polski. Finał organizowany będzie w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Francji, Japonii, Hiszpanii, Chorwacji, Australii, Tajlandii, Luksemburgu, Kanadzie, Czechach, Singapurze, Egipcie i na Cyprze. 

Radosne dźwięki naszej Orkiestry docierają także na krańce świata! Swoją działalność rozpoczął Sztab „Arctowski" na oddalonej o ponad 14 tys. km Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego, zarządzanej przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN. Na biegunie północnym zaś gra z nami Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego. zarządzana przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

 

Aukcje Allegro dla WOŚP! Co można zdobyć na finałowych aukcjach?

Po raz kolejny możesz wspierać cel Finału WOŚP przy pomocy serwisu Allegro! Dzięki finałowym aukcjom każdy może dołożyć się do realizacji celu 32. Finału, licytując niezwykłe przeżycia i ciekawe przedmioty. Do tej pory wystartowało 127 945 aukcji, a suma zadeklarowana przez licytujących wynosi już 11 861 850 złotych!

 

Wystaw przedmiot na aukcje Allegro! Oto sposoby, jak to zrobić!

  1. Wystaw przedmiot samodzielnie - korzystając z tego rozwiązania, można samodzielnie decydować o wyglądzie i momencie wystawienia swojej aukcji. Wystarczy posiadać zarejestrowane konto w serwisie Allegro i przejść do zakładki Wyjątkowe Chwilę.
  2. Zgłoś się do Sztabu WOŚP - zgłaszając się do Sztabu, można uzyskać pomoc osób doświadczonych w prowadzeniu aukcji oraz wsparcie w dodatkowej promocji wystawianego przedmiotu.  


Wśród "perełek", które do tej pory trafiły na aukcje znajdują się m.in. samochód po przejściach, tydzień metamorfozy z Ewą Chodakowską, suknia od Igi Świątek i Magdy Butrym, mistrzowski motocykl Bartosza Zmarzlika czy... kremówka i spacer po Wadowicach z Michałem Sikorskim, odtwórcą roli Ojca Jabuka w serialu "1670".

 

Finałowy koncert w Warszawie - kto zagra?

Finałowy koncert w Warszawie po raz pierwszy w historii odbędzie się na błoniach PGE Narodowego. Występy artystów będzie można podziwiać zarówno na scenie, jak i w studiu telewizyjnym 32. Finału!

 

Koncert zespołu Pull The Wire podczas 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Dominik Malik

 

Przed nami w sumie 16 koncertów, zagrają m.in. Krzysztof Zalewski, BOKKA, Kwiat Jabłoni, Poparzeni Kawą Trzy, LemON, Enej i Pull The Wire. Sprawdź, kto zagra na finałowym koncercie

 

18. Bieg „Policz się z Cukrzycą", czyli jak połączyć pomaganie z aktywnością sportową?

Bieg „Policz się z cukrzycą" już po raz 18. towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie - zarówno na jego stacjonarną formę, czyli bieg ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu i czasie  - tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.

Bieg realizowany jest w trzech formach:

  • bieg ulicami Warszawy, który odbywa się 28 stycznia
  • bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 22 a 28 stycznia) pokonania 5-kilometrowego dystansu\
  • bieg organizowany przez Sztab (wydarzenia sztabowe odbywają się od 15 grudnia do 28 stycznia)

 

Uczestnicy 17. Biegu "Policz się z cukrzycą", fot. Basia Krasuska

 

Jak wspierać Finał WOŚP już dziś?  

 
Tradycyjna kwesta na ulicach to oczywiście finałowa niedziela, ale cel zbiórki już teraz wspierać można na rozmaite sposoby, również te, które nie wymagają wyjścia z domu! Poza aukcjami to między innymi wpłaty do eSkarbonek, wysłanie SMSa, czy udział w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której nagrodami są Złote Karty i Złote Serduszka.
 
 
Sprawdź, jak wspierać cel 32. Finału
 
 
Wspieranie Finału ma towarzyszyć codziennym sprawunkom? Tutaj też mamy podpowiedzi! Puszki znaleźć można m.in. w sklepach, punktach usługowych i instytucjach - w tysiącach miejsc na terenie całego kraju! Dla fanów edycji limitowanych - wyjątkowe produkty finałowe naszych partnerów.
 
 
 
Gotowi na 32. Finał? Zaczynamy ostateczne odliczanie! 
 
 

POKAŻ PODOBNE
2024-06-03 12:55:00

Orkiestra gra cały rok!

Letnia Zadyma w Środku Zimy już za nami, a Najpiękniejszy Festiwal Świata wkrótce. Czym, oprócz tych wydarzeń, Fundacja WOŚP zajmuje się przez cały rok? Oto nasze działania!

2024-05-16 16:45:00

Prezenty na Dzień Matki w SiemaShop!

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a w SiemaShopie znajdziesz idealne prezenty dla swojej Mamy!

2024-05-01 11:35:00

Wolontariat Pol’and’Rock - dołączysz?

Z każdym dniem coraz mocniej zbliżamy się do jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jest to czas bardzo intensywnych przygotowań i planowania wszystkiego, co będzie się działo w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno.

2024-05-29 12:48:58

Otworzyliśmy plac im. WOŚP w Szczecinie!

Słoneczny Szczecin stał się dziś kolejnym miejscem, w którym otworzyliśmy miejsce noszące imię naszej Fundacji! Plac na cyplu szczecińskiej Łasztowni jest 83. miejscem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce i Europie!