W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Finały

8. Bieg Policz się z cukrzycą

2013-11-19 09:11:48
Zapisy do udziału w 8. Biegu „Policz się z cukrzycą” zostały uruchomione 18 listopada 2013 roku. Po raz kolejny kilka tysięcy osób będzie miało okazję wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Tradycyjnie bieg odbędzie się w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia 2014 roku. Zarejestrować można się wyłącznie poprzez formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie biegu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.


Po raz pierwszy w czasie 8. edycji biegu „Policz się z cukrzycą” wprowadzona zostanie opłata startowa. Będą one miały formę „cegiełek”, dzięki którym Fundacja planuje zakupić osobiste pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Całość środków uzyskanych dzięki organizacji biegu zostanie przekazanych na zakup pomp insulinowych, a te następnie oddane zostaną do dyspozycji ośrodków uczestniczących w Programie. To właśnie w nich kobiety ciężarne lub będące w okresie przygotowań do ciąży mogą nieodpłatnie wypożyczyć pompę.

Cegiełka, która jest tym samym opłatą za pakiet startowy na bieg, będzie zawierała: 

* okolicznościową koszulkę 8. Biegu „Policz się z cukrzycą”

* pamiątkowy medal wręczony na mecie biegu

* numer startowy

Wysokość cegiełki wynosić będzie minimum 20 zł, każdy, kto w większym stopniu chciałby wesprzeć cel 8. Biegu „Policz się z cukrzycą” może wpłacić wyższą kwotę. Całość przeznaczona będzie na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych i przygotowujących się do ciąży.

Do udziału w biegu zapraszamy wszystkich chętnych. Do udziału w nim nie potrzeba pakietu startowego! 

Więcej informacji o programie znajdziecie na stronie: 
http://www.wosp.org.pl/medycyna/nasze_programy/pompy_insulinowe_kobiety_ciezarne


Do zobaczenia na starcie!
POKAŻ PODOBNE
2020-05-22 13:05:18

Warszawa, Łódź i Poznań z analizatorami od WOŚP

Sprzęt dla laboratoriów diagnozujących osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem o wartości blisko 10,5 miliona złotych jest jednym z największych zakupów jakich dokonaliśmy w ramach walki z COVID-19. Do Warszawy, Łodzi i Poznania trafiły właśnie specjalistyczne analizatory, pozwalające na znaczne przyspieszenie diagnostyki i przeprocesowanie nawet 2304 próbek w ciągu doby.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-05-19 16:20:00

Ultrasonografy dla szpitali zakaźnych

19 maja w siedzibie Fundacji WOŚP nastąpiło symboliczne przekazanie Orkiestrze 25 zestawów ultrasonograficznych, stanowiących darowiznę od firmy Philips Polska. Sprzęt ten trafi do placówek zlokalizowanych w całej Polsce, przede wszystkim do szpitali przekształconych w zakaźne. Wartość darowizny to około 1,2 miliona złotych.

2020-07-23 10:55:00

Fundacja WOŚP wspiera skuteczną diagnostykę nowotworów u dzieci

Łączymy siły we wczesnej diagnostyce nowotworów u najmłodszych, bo nie ma większej wartości niż zdrowe dzieci.

Zobacz też