Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Festiwal
Patrol

Jesteśmy dla Was

2013-08-02 22:03:04
Poruszając  się po polu na pewno widzieliście ludzie w charakterystycznych czerwonych lub żółtych koszulkach. To wolontariusze Pokojowego Patrolu, którzy pomagają przy organizacji Najpiękniejszego  Festiwalu Świata.

Pełnią różne funkcje – pracują w Centrum Dowodzenia(gdzie podejmowane są wszystkie decyzje), garderobach, budują scenę, pilnują baz, sprzedają festiwalowe gadżety, uczą pierwszej pomocy w namiocie RUR, redagują strony www, obsługują profile na portalach społecznościowych, dbają o Wasze bezpieczeństwo i odpowiadają na pytania. Osoby w żółtych koszulkach to liderzy grup, w których Patrol pracuje i pełni warty w określonym godzinowym systemie pracy.

Wszystkich ich łączy jedno – przeszli szkolenie w naszym Centrum Wolontariatu Szadowo-Młyn, gdzie zdali egzamin służb informacyjnych oraz szkolenie z pierwszej pomocy. Pomagają nam przy rożnych przedsięwzięciach, które podejmujemy w ciągu roku.
Wszyscy przyjechali tutaj kilka dni wcześniej oraz zostaną jeden dzień dłużej, aby 19. Przystanek Woodstock mógł grać.

Czasem zobaczycie również czerwone koszulki z napisem Medyczny Patrol. Takie osoby stoją w punktach medycznych, pracują w szpitalu polowym lub jeżdżą na quadach. To ratownicy, lekarze, pielęgniarki, którzy podejmują interwencje medyczne i udzielają Wam pierwszej pomocy.

Dzięki doskonałej współpracy wszystkich wykwalifikowanych służb z naszymi wolontariuszami, Przystanek Woodstock jest jedną z najbezpieczniejszych i najlepiej zabezpieczonych imprez masowych.
 
Gdyby nie Pokojowy Patrol nie udałoby się zorganizować tak wielkiej imprezy, jaką jest Przystanek Woodstock. To wolontariusze, a więc nie pobierają wynagrodzenia za swoją ciężką i nieocenioną pracę. Dlaczego więc to robią? Ponieważ tworzą jedną wielką grupę przyjaciół i wspólna praca i działania są najlepszą zapłatą.
Jeśli widzicie Patrol w pracy – nie utrudniajcie im jej. Pomóżcie, uśmiechnijcie się, pokażcie że doceniacie ich pracę, którą wykonują właśnie dla Was!

Gdybyś i Ty chciał/chciała w przyszłym roku pomóc przy organizacji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, dołącz do nas!
 
(Nika, fot. Łukasz Widziszowski, Piotr Barbachowski, )


POKAŻ PODOBNE
Zobacz też