Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Festiwal

Bądź eko na Przystanku Woodstock

2015-07-29 18:40:28

 

Bycie eko to nie tylko głupi wymysł lub szczytna idea. W zasadzie sympatia do planety powinna nam towarzyszyć od najmłodszych lat. Ziemię dzielimy przecież także z przyszłymi pokoleniami. Idea eko z Najpiękniejszym Festiwalem Świata związana jest już od dawna. Wy także możecie zadbać o to poprzez utrzymanie porządku na terenie festiwalu oraz zwracanie uwagi osobom, które tego nie robią.
 

W działaniach eko wspierać was będą różne inicjatywy i organizacje. Oto niektóre z nich.

 

Allegro Gra Eko

Puste plastikowe butelki to zdecydowanie niepożądany element woodstockowego krajobrazu. Dlatego Allegro przygotowało dla posiadaczy dziesięciu takich opakowań jedną pełną orzeźwiającej i przepysznej wody. Połączcie przyjemne z pożytecznym, wymieniając śmieci na życiodajny napój.

W pomarańczowej strefie znajdziecie także ekoławki z małymi elektrowniami wiatrowymi, dzięki którym doładujecie swój telefon oraz laptop. W strefie działa także Wi-Fi, więc w atmosferze błogiego relaksu będziecie mogli zakomunikować całemu światu, jak doskonale bawicie się z nami.

 

EkoWioska Greenpeace

Plac zabaw, bo w zdrowym ciele zdrowy duch i mądra głowa. Czas więc wprawić wszystkie kończyny w ruch, rozegrać mecz siatkówki, przechytrzyć grawitację na slacku lub rozegrać pojedynek w ping ponga. Atrakcje jak najbardziej dla dorosłych.

EkoŚwietlica przeznaczona dla dzieci w wieku 5-15 lat. Coś interesującego zarówno dla maluchów, jak i dla młodzieży.

Strefa Chilloutu z hamakami i leżakami oraz Słoneczna Ładowarnia, gdzie naładujecie telefon energią promieni słonecznych. Miejsce przeznaczone zarówno dla posiadaczy najnowszych smartfonów, jak i nieco starszych modeli.

 

Strefa Dobrej Energii RWE

Tutaj również macie możliwość skorzystania z bezpłatnego ładowania telefonu komórkowego. Jednak to nie wszystko. RWE Polska przygotowało RWE Power Info Tower, które informować was będzie na bieżąco o atrakcjach na Przystanku Woodstock. Oczywiście wieża zasilana będzie ekologiczną energią z instalacji fotowoltaicznej.

 

Międzygalaktyczne Miasteczko Superbohaterów, czyli ogromna przestrzeń warsztatowa, gdzie poznacie sztukę dawania drugiego życia wykorzystanym już przedmiotom (upcycling). Zmieńcie makulaturę w modną biżuterię, a starą reklamówkę w wielobarwny latawiec.

 

Pamiętajcie, że atmosferę na Przystanku Woodstock tworzycie w dużej mierze Wy sami. Bawcie się bez sterty śmieci i pozostawcie pole po festiwal w najmniej zmienionym stanie. Bądźcie eko zarówno w Kostrzynie, jak i na co dzień. 


(efka, fot. Szymon Aksienionek)

 

POKAŻ PODOBNE
Zobacz też