Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Patrol
Finały

Bez nich nie damy rady!

2015-01-11 15:11:12

Siłą każdej organizacji pozarządowej są wolontariusze. To właśnie dzięki tym społecznie zaangażowanym osobom, które poświęcają swój czas i energię NGO mogą realizować tyle przedsięwzięć.

W naszym przypadku jest dokładnie tak samo, a przy każdym wydarzeniu pękamy z dumy patrząc na naszą grupę wsparcia. Osoby, o których mowa możecie kojarzyć z charakterystycznych czerwonych i żółtych koszulek z napisem POKOJOWY PATROL.

To grupa ludzi, którzy ukończyli nasze weekendowe szkolenie w Centrum Wolontariatu Szadowo-Młyn. Przez trzy dni spędzone  w lesie nauczyli się elementów team-buildingu, surviwalu, ukończyli kurs służb informacyjnych na imprezach masowych i kurs pierwszej pomocy. Po otrzymaniu czerwonej koszulki i certyfikatu stają się częścią ekipy, która potem pracuje z nami przez cały rok przy wszystkich podejmowanych przez nas działaniach, ale przede wszystkim w czasie Przystanku Woodstock i Finału.

To bardzo charakterystyczne zjawisko - obcy ludzie spotykają się w środku lasu bądź na polu w Kostrzynie nad Odrą i po kilku dniach ciężkiej pracy stają się... rodziną. Bo to chyba dobre określenie na charakteryzację relacji jaka buduje się pomiędzy naszymi wolontariuszami.

Osoby bardziej zaangażowane w nasze działania i chcące uczestniczyć w kolejnych szkoleniach mają szansę zostać Liderami i w czasie Przystanku Woodstock poprowadzić własną grupę lub instruktorami pierwszej pomocy.

W czasie Finału dbają o gorącą atmosferę w studiu i Wasze bezpieczeństwo w czasie koncertów pod PKiN. Natomiast w czasie Przystanku Woodstock pomagają nam ogarnąć wszystko, co związane jest z organizacją największego festiwalu muzycznego w Europie. Osoby z wykształceniem medyczynym mogą dołączyć do Medycznego Patrolu i tworzyć specjalistyczne zabezpieczenie.

Wszystko to jest możliwe dzięki wsparciu BMW Group, która przekazała nam specjalistyczny samochód, który służy nam w czasie szkoleń, pokazów i zabezpieczeń.

Chcecie dołączyć do ekipy czerwonych koszulek? A może chcielibyście poprowadzić własną grupę na Woodstocku lub szkolić w naszym Centrum szkoleniowym? Zapisz się na szkolenie i bądź z nami w czasie najbliższych wydarzeń!


(Nika, fot. Robert Grablewski, Łukasz Widziszowski) 

 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też