Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Medycyna

Dziś drugi dzień zakupów WOŚP

2015-11-24 09:58:03
Przebieg Konkursu Ofert WOŚP podzielony jest na etapy. W pierwszej kolejności, w obecności Zarządu Fundacji, wszystkich ekspertów i wszystkich firm oferujących sprzęt medyczny złożone oferty są otwierane i publiczne odczytywane są podstawowe informacje o oferowanych urządzeniach. Następnie, już przy drzwiach zamkniętych, eksperci podzielni na zespoły dokonują drobiazgowej analizy każdej z ofert. To żmudna praca, ponieważ przeważnie oferta to kilkadziesiąt stron szczegółowych informacji o produkcie i o proponowanych warunkach zakupu. Eksperci zestawiają oferty ze specyfikacją urządzeń i dokonują pierwszego porównania ich zawartości.

To wszystko wydarzyło się wczoraj, eksperci zakończyli pracę w późnych godzinach popołudniowych.

Dziś od rana rozpoczyna się etap kolejny, tak naprawdę najważniejszy i najbardziej długotrwały, czyli negocjacje. W czasie ich trwania (przypadku tego konkursu ofert mamy zaplanowany na to czas dziś i jutro) każda z firm w kilku wejściach spotyka się z komisją ekspertów oraz Fundacją i najpierw prezentuje urządzenie i odpowiada na pytania do złożonej oferty, a potem negocjuje warunki zakupu. Po wszystkich wejściach i rozmowach proces wyboru oferty kończą dwa głosowania. Najpierw eksperci wskazują Zarządowi Fundacji swoją rekomendację, a na końcu Fundacja podejmuje decyzję o zakupie tego, lub innego urządzenia, lub o nie rozstrzygnięciu konkursu w danej kategorii. Wyniki głosowania są protokołowane (w tym roku także notarialnie) i staje się to następnie podstawą do zawarcia kontraktu z wybraną firmą.

Urządzenia są rozpatrywane w ustalonej przez ekspertów kolejności. Rozpoczynamy dzień od analizy propozycji na USG klasy premium z nawigacją. To urządzenie które będzie służyło do diagnostyki schorzeń pulmonologicznych.

Przez cały dzień przebieg negocjacji będziemy relacjonowali na naszej stronie w serwisie Facebook. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na sali negocjacyjnej. :-)

(Milkee)

POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

Zobacz też