Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Fundacja

Finał akcji 'Historia misia' w Szczecinie

2016-06-07 12:07:30
Dostaliśmy wiadomość od szczecińskiego Zespołu Szkół nr 7 o przeprowadzonej przez nich akcji "Historia misia":

W piątek (29 kwietnia) w Zespole Szkół nr 7 w Szczecinie zakończyliśmy naszą szkolną akcję "Historia misia - Nie bij mnie, kochaj mnie", organizowaną pod patronatem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec najmłodszych. Świetnie wpasowaliśmy się z terminem zakończenia naszej akcji, gdyż corocznie 30 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci.

Uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej i I Gimnazjum, wraz ze swoimi wychowawczyniami, rozwieźli po Szczecinie pluszowe misie i uwiecznili to na zdjęciach. Pluszaki trafiły w różne miejsca naszego miasta, między innymi do: Przychodni w Podjuchach i Dąbiu, do Gimnazjum nr 34 i Szkoły Podstawowej nr 71, na Kąpielisko Miejskie w Dąbiu, Arkonkę, Jasne Błonia i do Kościoła NMP w Szczecinie Dąbiu.

Aby jeszcze lepiej rozpropagować naszą akcję, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zabrali ze sobą misie na I Forum Samorządów Szkół Gimnazjalnych. Na miejscu opowiedzieli wszystkim zebranym o "Historii misia" oraz wręczyli pluszaki przedstawicielom Kuratorium Oświaty w Szczecinie i wiceprezydentowi Szczecina - Krzysztofowi Sosce. Na Forum byli obecni przedstawiciele 18 szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami. 

Mamy nadzieję, że nasze misie zostaną zauważone i spełnią swoje zadanie, tak, aby żadne dziecko już nie trafiło do szpitala z powodu pobicia przez dorosłego.

(R. Michalska i A. Grzybek - ZS nr 7 w Szczecinie) 

 






POKAŻ PODOBNE
2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

Zobacz też