Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Medycyna

Fundacja WOŚP kupuje sprzęt z 23. Finału

2015-11-25 09:45:39
Dziś środa, 25 listopada. W Warszawie cały czas trwa 43. Konkurs Ofert Fundacji WOŚP na zakup sprzętu medycznego. Za środki pozyskane dzięki 23. Finałowi WOŚP Fundacja kupuje sprzęt medyczny dla pediatrycznych oddziałów pulmonologicznych, reumatologicznych i kardiochirurgicznych.

Wczorajszy dzień dla Fundacji WOŚP oraz powołanej do udziału w konkursie ofert komisji ekspertów skończył się w okolicach północy. Fundacja zrealizowała najtrudniejsze zadanie tych zakupów, jakim był zakup w sumie 30 ultrasonografów. Kupowano jednak urządzenia bardzo zróżnicowane, które pracować będą na wszystkich rodzajach wspieranych oddziałów. W zależności od tego, czy będzie to pulmonologia, reumatologia czy kardiochirurgia, urządzenia posiadają bardzo wyspecjalizowane opcje, moduły i wersje oprogramowania, a odpowiedni dobór konfiguracji urządzeń pod kątem konkretnych placówek, w których mają pracować, to żmudna praca. Koniec końców Fundacja zakupiła wczoraj dla pulmonologii - jeden aparat USG klasy premium z nawigacją (Philips), 2 aparaty USG klasy premium (Esaeco), oraz 10 aparatów USG klasy średniej (Toshiba). Dla reumatologii Fundacja zakupiła 12 aparatów USG klasy premium z czego dwa wyposażone w zaawansowane opcje diagnostyki kardiologicznej (Toshiba). Ponadto wszystkie te aparaty są rozbudowane o specjalny moduł poprawiający jakość obrazowania, co w sposób rewolucyjny wpływa na jakość badania. Na końcu, dla kardiochirurgii WOŚP kupiła 5 przewoźnych aparatów echokardiograficznych.

Dziś trzeci i ostatni dzień postępowań konkursowych. Fundacja rozpoczęła negocjacje od rozpatrywania ofert złożonych na zestawy spirometr i oscylator, które trafią na 13 dziecięcych oddziałów pulmonologicznych. Są to urządzenia służące do diagnostyki chorób układu oddechowego. Dziś to właśnie pulmonologia będzie tematem przewodnim prowadzonych negocjacji, bo to przede wszystkim dla tych wyspecjalizowanych oddziałów Fundacja kupować będzie zaawansowane urządzenia medyczne.

Relację ze szczegółów przebiegu 43. Konkursu Ofert prowadzimy na stronie Fundacji w serwisie Facebook. Zapraszamy!!!

(Milkee)

POKAŻ PODOBNE
2020-07-09 11:42:20

Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy

Czujemy się wyróżnieni, że po raz kolejny nazwa i wiążąca się z nią misja naszej organizacji stawała się częścią infrastruktury miejskiej i Waszego codziennego życia. Jak dotąd, w Polsce zostało odsłoniętych 25 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dlatego, z dumą wspominamy, że w ostatnim czasie odsłoniliśmy kolejne dwa ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej i Warszawie.

2020-07-23 10:55:00

Fundacja WOŚP wspiera skuteczną diagnostykę nowotworów u dzieci

Łączymy siły we wczesnej diagnostyce nowotworów u najmłodszych, bo nie ma większej wartości niż zdrowe dzieci.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

Zobacz też