Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Fundacja

Historia misia w świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 82

2015-12-10 12:11:18
Celebrowanie Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie nie skończyło się tylko na konkursowych popisach plastycznych podopiecznych świetlicy. Dzieci z sali 128 dołączyły do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na przemoc wobec dzieci.

Podopieczni przygotowali, oprócz gazetki ściennej, także charakterystyczne dla „Historii Misia” maskotki opatrzone bandażami i plastrami z tabliczkami „Nie bij mnie - kochaj mnie”. Dzieci entuzjastycznie wzięły udział w akcji wykazując się empatią dla ofiar przemocy oraz niezwykłą jak na ich wiek dojrzałością dla problemu przemocy. Podopieczni świetlicy w tym tygodniu przysporzyli nam, nauczycielom świetlicy szczególnie dużo powodów do dumy.


(M. Szczepanek - nauczyciel świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Warszawie)

 


POKAŻ PODOBNE
2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

2020-07-09 11:42:20

Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy

Czujemy się wyróżnieni, że po raz kolejny nazwa i wiążąca się z nią misja naszej organizacji stawała się częścią infrastruktury miejskiej i Waszego codziennego życia. Jak dotąd, w Polsce zostało odsłoniętych 25 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dlatego, z dumą wspominamy, że w ostatnim czasie odsłoniliśmy kolejne dwa ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej i Warszawie.

Zobacz też