W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja
Festiwal
Patrol

Jak wyglądają Szkolenia Pokojowego Patrolu

2016-03-15 11:21:29
Szkolenia odgrywają bardzo ważną rolę w działalności Fundacji. Z jednej strony koncentrujemy się na nauce pierwszej pomocy, z drugiej zaś szkolimy wolontariuszy chcących pomóc nam w organizacji niezliczonych wydarzeń, w których bierzemy udział.

Przez cały rok – wyłączając okresy, w których odbywa się Finał oraz Przystanek Woodstock – nasz Ośrodek w Szadowie – Młyn tętni życiem.

Odbywa się tam wiele szkoleń prowadzonych przez instruktorów Fundacji WOŚP i Pokojowego Patrolu. Cyklicznie co kilka tygodni robi się tam czerwono…

Dzieje się tak za sprawą szkoleń, w których biorą udział kandydaci na wolontariuszy PP. Skąd ta czerwień? Wyjaśniamy – chodzi o kolor koszulek, które otrzymują uczestnicy szkolenia po ukończeniu jego pierwszego etapu. Od tego momentu jest to ich strój obowiązkowy (w trakcie szkolenia), a dla nas wyraźny znak rozpoznawczy. Podobnie jest w trakcie wydarzeń, na których działamy – czerwone koszulki to wolontariusze gotowi nieść pomoc i służyć informacją każdemu, kto tego potrzebuje.
 

Szkolenia Pokojowego Patrolu odbywają się w systemie weekendowym. Z ich uczestnikami spotykamy się w godzinach porannych w piątek - w Malborku (położonym ok. 30 km od naszego Uniwersytetu WOŚP). Spotkanie rozpoczynamy od realizacji kilku zadań w terenie miejskim, a następnie przenosimy się nieco bliżej Szadowa-Młyn. Wówczas rozpoczyna się kolejny etap szkolenia zwany „trasą leśną”. Przy odrobinie szczęścia :) uczestnicy w ciągu kilku godzin rozwiązują zadania, które przybliżają ich do celu, którym jest nasz Ośrodek.

Piątkowe wieczory (po szybkim odpoczynku) to wykład Jurka Owsiaka oraz pierwsze zajęcia
z pierwszej pomocy. Zajęcia kończymy zazwyczaj około północy.


Sobota – od wczesnych godzin porannych upływa naszym kursantom na zajęciach teoretycznych związanych z bezpieczeństwem imprez masowych oraz na ćwiczeniach z RKO (resuscytacji krążeniowo – oddechowej). Druga połowa dnia to zajęcia praktyczne w terenie wokół naszego Ośrodka oraz dalsza nauka pierwszej pomocy, zdobywanie praktycznych informacji o pracy na Przystanku Woodstock.


 
Dzień kończymy tradycyjnym ogniskiem, ale zanim ogrzewamy się w jego cieple… uczestnicy zaliczają egzamin praktyczny sprawdzający zdobyte umiejętności i wiedzę – od działania w grupie, przez pierwszą pomoc, na bezpieczeństwie imprez kończąc.


 
Zobaczcie jak wyglądało pierwsze w tym roku szkolenie PP – zapraszamy do naszej GALERII oraz do KRĘCIOŁA.TV.

Jeżeli chcesz działać z nami – zapraszamy na nasze szkolenie. To oprócz solidnej dawki wiedzy, wspaniała przygoda i okazja do poznania fantastycznych ludzi. Nie zwlekaj – czekamy na Ciebie :) Wystarczy kliknąć w TEN LINK

[Strażacki]
POKAŻ PODOBNE
2020-07-01 16:00:00

Tomograf i rentgen od WOŚP za 6 mln PLN

1 lipca nastąpiło symboliczne przekazanie łódzkiemu szpitalowi tomografu i aparatu RTG, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła dzięki środkom zebranym podczas 27. Finału WOŚP w styczniu ubiegłego roku. To urządzenia o wartości blisko 6 milionów PLN.

2020-05-29 09:41:50

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

2020-05-20 16:27:50

Trzeci transport WOŚP wylądował w Warszawie

Przed kilkoma godzinami na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował trzeci już samolot z wyposażeniem medycznym zamówionym przez Fundację WOŚP z myślą o szpitalach walczących z koronawirusem. Na pokładzie znalazło się 40 tys. kombinezonów, które już wkrótce wyruszą w drogę do medyków z całej Polski.

2020-06-25 13:00:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zobacz też