Podczas 28. Finału zebraliśmy:
186 133 610 PLN
Fundacja
Festiwal
Patrol

Jak wyglądają Szkolenia Pokojowego Patrolu

2016-03-15 11:21:29
Szkolenia odgrywają bardzo ważną rolę w działalności Fundacji. Z jednej strony koncentrujemy się na nauce pierwszej pomocy, z drugiej zaś szkolimy wolontariuszy chcących pomóc nam w organizacji niezliczonych wydarzeń, w których bierzemy udział.

Przez cały rok – wyłączając okresy, w których odbywa się Finał oraz Przystanek Woodstock – nasz Ośrodek w Szadowie – Młyn tętni życiem.

Odbywa się tam wiele szkoleń prowadzonych przez instruktorów Fundacji WOŚP i Pokojowego Patrolu. Cyklicznie co kilka tygodni robi się tam czerwono…

Dzieje się tak za sprawą szkoleń, w których biorą udział kandydaci na wolontariuszy PP. Skąd ta czerwień? Wyjaśniamy – chodzi o kolor koszulek, które otrzymują uczestnicy szkolenia po ukończeniu jego pierwszego etapu. Od tego momentu jest to ich strój obowiązkowy (w trakcie szkolenia), a dla nas wyraźny znak rozpoznawczy. Podobnie jest w trakcie wydarzeń, na których działamy – czerwone koszulki to wolontariusze gotowi nieść pomoc i służyć informacją każdemu, kto tego potrzebuje.
 

Szkolenia Pokojowego Patrolu odbywają się w systemie weekendowym. Z ich uczestnikami spotykamy się w godzinach porannych w piątek - w Malborku (położonym ok. 30 km od naszego Uniwersytetu WOŚP). Spotkanie rozpoczynamy od realizacji kilku zadań w terenie miejskim, a następnie przenosimy się nieco bliżej Szadowa-Młyn. Wówczas rozpoczyna się kolejny etap szkolenia zwany „trasą leśną”. Przy odrobinie szczęścia :) uczestnicy w ciągu kilku godzin rozwiązują zadania, które przybliżają ich do celu, którym jest nasz Ośrodek.

Piątkowe wieczory (po szybkim odpoczynku) to wykład Jurka Owsiaka oraz pierwsze zajęcia
z pierwszej pomocy. Zajęcia kończymy zazwyczaj około północy.


Sobota – od wczesnych godzin porannych upływa naszym kursantom na zajęciach teoretycznych związanych z bezpieczeństwem imprez masowych oraz na ćwiczeniach z RKO (resuscytacji krążeniowo – oddechowej). Druga połowa dnia to zajęcia praktyczne w terenie wokół naszego Ośrodka oraz dalsza nauka pierwszej pomocy, zdobywanie praktycznych informacji o pracy na Przystanku Woodstock.


 
Dzień kończymy tradycyjnym ogniskiem, ale zanim ogrzewamy się w jego cieple… uczestnicy zaliczają egzamin praktyczny sprawdzający zdobyte umiejętności i wiedzę – od działania w grupie, przez pierwszą pomoc, na bezpieczeństwie imprez kończąc.


 
Zobaczcie jak wyglądało pierwsze w tym roku szkolenie PP – zapraszamy do naszej GALERII oraz do KRĘCIOŁA.TV.

Jeżeli chcesz działać z nami – zapraszamy na nasze szkolenie. To oprócz solidnej dawki wiedzy, wspaniała przygoda i okazja do poznania fantastycznych ludzi. Nie zwlekaj – czekamy na Ciebie :) Wystarczy kliknąć w TEN LINK

[Strażacki]
POKAŻ PODOBNE
2020-01-07 10:00:00

Wielka Ściskawa podczas 28. Finału WOŚP

Akcja Wielka Ściskawa to specjalny konkurs dla Sztabów organizujących 28. Finał WOŚP. Odbędzie się on w dniu Finału, 12 stycznia, a zwycięzcy otrzymają od Fundacji WOŚP profesjonalny sprzęt medyczny.

2020-01-11 14:55:00

Na co zbieramy podczas 28. Finału WOŚP?

Już jutro 28. raz z rzędu odbędzie się Wielki Finał WOŚP. Gramy pod hasłem “Wiatr w żagle”. Na co zbieramy w tej edycji?

2020-01-08 17:42:04

WOŚP rozlicza poprzednie Finały

Zgodnie z tradycją, każdy Finał WOŚP jest okazją do rozliczenia poprzednich zbiórek, czyli podsumowania zakupów i wydatków sfinansowanych dzięki zaangażowaniu w Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

2020-01-06 18:55:00

Wasze pytania o WOŚP 2020 z wyszukiwarek

Na bieżąco sprawdzamy, co Was najbardziej interesuje na temat #wosp2020. Oto odpowiedzi na pytania oraz frazy, które najczęściej wpisujecie do wyszukiwarek.

Zobacz też