Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Fundacja
Festiwal
Patrol

Jak wyglądają Szkolenia Pokojowego Patrolu

2016-03-15 11:21:29
Szkolenia odgrywają bardzo ważną rolę w działalności Fundacji. Z jednej strony koncentrujemy się na nauce pierwszej pomocy, z drugiej zaś szkolimy wolontariuszy chcących pomóc nam w organizacji niezliczonych wydarzeń, w których bierzemy udział.

Przez cały rok – wyłączając okresy, w których odbywa się Finał oraz Przystanek Woodstock – nasz Ośrodek w Szadowie – Młyn tętni życiem.

Odbywa się tam wiele szkoleń prowadzonych przez instruktorów Fundacji WOŚP i Pokojowego Patrolu. Cyklicznie co kilka tygodni robi się tam czerwono…

Dzieje się tak za sprawą szkoleń, w których biorą udział kandydaci na wolontariuszy PP. Skąd ta czerwień? Wyjaśniamy – chodzi o kolor koszulek, które otrzymują uczestnicy szkolenia po ukończeniu jego pierwszego etapu. Od tego momentu jest to ich strój obowiązkowy (w trakcie szkolenia), a dla nas wyraźny znak rozpoznawczy. Podobnie jest w trakcie wydarzeń, na których działamy – czerwone koszulki to wolontariusze gotowi nieść pomoc i służyć informacją każdemu, kto tego potrzebuje.
 

Szkolenia Pokojowego Patrolu odbywają się w systemie weekendowym. Z ich uczestnikami spotykamy się w godzinach porannych w piątek - w Malborku (położonym ok. 30 km od naszego Uniwersytetu WOŚP). Spotkanie rozpoczynamy od realizacji kilku zadań w terenie miejskim, a następnie przenosimy się nieco bliżej Szadowa-Młyn. Wówczas rozpoczyna się kolejny etap szkolenia zwany „trasą leśną”. Przy odrobinie szczęścia :) uczestnicy w ciągu kilku godzin rozwiązują zadania, które przybliżają ich do celu, którym jest nasz Ośrodek.

Piątkowe wieczory (po szybkim odpoczynku) to wykład Jurka Owsiaka oraz pierwsze zajęcia
z pierwszej pomocy. Zajęcia kończymy zazwyczaj około północy.


Sobota – od wczesnych godzin porannych upływa naszym kursantom na zajęciach teoretycznych związanych z bezpieczeństwem imprez masowych oraz na ćwiczeniach z RKO (resuscytacji krążeniowo – oddechowej). Druga połowa dnia to zajęcia praktyczne w terenie wokół naszego Ośrodka oraz dalsza nauka pierwszej pomocy, zdobywanie praktycznych informacji o pracy na Przystanku Woodstock.


 
Dzień kończymy tradycyjnym ogniskiem, ale zanim ogrzewamy się w jego cieple… uczestnicy zaliczają egzamin praktyczny sprawdzający zdobyte umiejętności i wiedzę – od działania w grupie, przez pierwszą pomoc, na bezpieczeństwie imprez kończąc.


 
Zobaczcie jak wyglądało pierwsze w tym roku szkolenie PP – zapraszamy do naszej GALERII oraz do KRĘCIOŁA.TV.

Jeżeli chcesz działać z nami – zapraszamy na nasze szkolenie. To oprócz solidnej dawki wiedzy, wspaniała przygoda i okazja do poznania fantastycznych ludzi. Nie zwlekaj – czekamy na Ciebie :) Wystarczy kliknąć w TEN LINK

[Strażacki]
POKAŻ PODOBNE
2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

Zobacz też