Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Fundacja
Festiwal
Patrol

Jak wyglądają Szkolenia Pokojowego Patrolu

2016-03-15 11:21:29
Szkolenia odgrywają bardzo ważną rolę w działalności Fundacji. Z jednej strony koncentrujemy się na nauce pierwszej pomocy, z drugiej zaś szkolimy wolontariuszy chcących pomóc nam w organizacji niezliczonych wydarzeń, w których bierzemy udział.

Przez cały rok – wyłączając okresy, w których odbywa się Finał oraz Przystanek Woodstock – nasz Ośrodek w Szadowie – Młyn tętni życiem.

Odbywa się tam wiele szkoleń prowadzonych przez instruktorów Fundacji WOŚP i Pokojowego Patrolu. Cyklicznie co kilka tygodni robi się tam czerwono…

Dzieje się tak za sprawą szkoleń, w których biorą udział kandydaci na wolontariuszy PP. Skąd ta czerwień? Wyjaśniamy – chodzi o kolor koszulek, które otrzymują uczestnicy szkolenia po ukończeniu jego pierwszego etapu. Od tego momentu jest to ich strój obowiązkowy (w trakcie szkolenia), a dla nas wyraźny znak rozpoznawczy. Podobnie jest w trakcie wydarzeń, na których działamy – czerwone koszulki to wolontariusze gotowi nieść pomoc i służyć informacją każdemu, kto tego potrzebuje.
 

Szkolenia Pokojowego Patrolu odbywają się w systemie weekendowym. Z ich uczestnikami spotykamy się w godzinach porannych w piątek - w Malborku (położonym ok. 30 km od naszego Uniwersytetu WOŚP). Spotkanie rozpoczynamy od realizacji kilku zadań w terenie miejskim, a następnie przenosimy się nieco bliżej Szadowa-Młyn. Wówczas rozpoczyna się kolejny etap szkolenia zwany „trasą leśną”. Przy odrobinie szczęścia :) uczestnicy w ciągu kilku godzin rozwiązują zadania, które przybliżają ich do celu, którym jest nasz Ośrodek.

Piątkowe wieczory (po szybkim odpoczynku) to wykład Jurka Owsiaka oraz pierwsze zajęcia
z pierwszej pomocy. Zajęcia kończymy zazwyczaj około północy.


Sobota – od wczesnych godzin porannych upływa naszym kursantom na zajęciach teoretycznych związanych z bezpieczeństwem imprez masowych oraz na ćwiczeniach z RKO (resuscytacji krążeniowo – oddechowej). Druga połowa dnia to zajęcia praktyczne w terenie wokół naszego Ośrodka oraz dalsza nauka pierwszej pomocy, zdobywanie praktycznych informacji o pracy na Przystanku Woodstock.


 
Dzień kończymy tradycyjnym ogniskiem, ale zanim ogrzewamy się w jego cieple… uczestnicy zaliczają egzamin praktyczny sprawdzający zdobyte umiejętności i wiedzę – od działania w grupie, przez pierwszą pomoc, na bezpieczeństwie imprez kończąc.


 
Zobaczcie jak wyglądało pierwsze w tym roku szkolenie PP – zapraszamy do naszej GALERII oraz do KRĘCIOŁA.TV.

Jeżeli chcesz działać z nami – zapraszamy na nasze szkolenie. To oprócz solidnej dawki wiedzy, wspaniała przygoda i okazja do poznania fantastycznych ludzi. Nie zwlekaj – czekamy na Ciebie :) Wystarczy kliknąć w TEN LINK

[Strażacki]
POKAŻ PODOBNE
2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

2020-09-15 09:40:00

29. Finał WOŚP – czas start!

Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi na całym świecie, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. 29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia, a już 5 października ruszy rejestracja sztabów.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

Zobacz też