Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Medycyna
Finały

Kolejne dary 24. Finału WOŚP dla polskich szpitali

2016-01-10 22:42:10

Celem orkiestrowego grania jest wsparcie dla tych szpitali i ośrodków, które nie mogą sobie pozwolić na zakup najnowocześniejszego specjalistycznego sprzętu potrzebnego do ratowania zdrowia i życia pacjentów. Nasze studio medyczne pełne jest dziś takich sprzętów.


Do grona firm, grających z Orkiestrą, dołączył PPH Real, przekazując wysokiej klasy materac przeciwodleżynowy do profilaktyki i leczenia odleżyn u pacjentów długotrwale unieruchomionych. Trafi on do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gostyniu.

Firma Philips Polska przekazała dwa asystory kaszlu, które trafią do Śląskiego Hospicjum dla Dzieci w Tychach oraz do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Są to urządzenia symulujące naturalny odruch kaszlowy. Zwiększają skuteczność odruchu kaszlowego, co zapewnia drożność dróg oddechowych i zmniejsza ryzyko rozwoju stanu zapalnego. Terapia z użyciem tego urządzenia udrażnia drogi oddechowe na dłuższy czas niż w przypadku odsysania wydzieliny z dróg oddechowych i powoduje mniej powikłań.

Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie otrzymał od Philips Polska kardiomonitor - najwyższej klasy uniwersalne urządzenie do monitorowania i rejestrowania parametrów fizjologicznych pacjenta oraz do generowania alarmów.


BTL POLSKA przekazała najnowocześniejszy system Holtera EKG, który umożliwia monitorowanie pracy serca zarówno dzieci poniżej 10 kg, jak i osób starszych oraz dorosłych nawet do 7 dni. Urządzenie to trafi do Kliniki Kardiologii w Warszawie.

Dwie wanny uchylne INVITA, służące do pielęgnacji i kąpieli osób mniej sprawnych ruchowo i niepełnosprawnych, to finałowy dar HOSPITEC Polska. Sterowanie wanną  z pozycji pionowej do poziomej stwarza możliwość dopasowania wanny do potrzeb użytkownika. Wanny trafią do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu oraz na Pododdział Geriatryczny Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie. 

Mobilny system pielęgnacji pacjenta to dar firmy KONKRET dla Zakładu Opieki Długoterminowej przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. System zawiera umywalkę, prysznic, bidet, suszarkę do włosów.

PRO Vita podarowała przenośny koncentrator tlenu. To niewielkie urządzenie zapewnia dostęp do tleny 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu w domu, pracy, w czasie wypoczynku oraz podczas podróży. Otrzyma je Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Firma STIEGELMEYER przekazała na rzecz Podkrapackiego Hospicjum dla Dzieci dwa łóżka noworodkowe oraz dwa łóżka geriatryczne dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gostyniu.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie obdarowany został przez ECOLAB Sp. z o.o. produktami i usługami, wspierającymi podnoszenie poziomu higieny rąk w szpitalu, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia, preparatami do dezynfekcji rąk i akcesoriami, umożliwiającymi użycie ich w miejscu opieki nad pacjentem. 

Dzięki Arjohuntleigh do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gostyniu trafią zaawansowane łóżko elektryczne dla pacjentów w opiece długoterminowej, a także  materac zmiennociśnieniowy, którego celem jest prewencja powstawania ran odleżynowych, zwiększający standard opieki nad pacjentem. (md)


 


fot. Damian Mękal
POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-09-15 09:40:00

29. Finał WOŚP – czas start!

Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi na całym świecie, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. 29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia, a już 5 października ruszy rejestracja sztabów.

Zobacz też