Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Festiwal

Konferencja przed rozpoczęciem festiwalu

2016-07-14 19:42:59
O godzinie 14 rozpoczęła się konferencja prasowa, wprowadzająca do tegorocznego 22. Przystanku Woodstock. Na konferencji obecny był Jurek Owsiak,Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego, Andrzej Kunt, Burmistrz Kostrzyna nad Odrą, Paweł Barski, przedstawiciel Ricoch Polska, Katarzyna Münnich, przedstawicielka banku Pekao SA oraz Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej  Konferencja w głównej mierze dotyczyła organizacji festiwalu, zarówno ze strony włodarzy miasta oraz województwa, jak też ze strony sponsorów.

 

Konferencję rozpoczął Jurek Owsiak, który na wstępie poinformował, że rozpoczęcie festiwalu jest przesunięte na godzinę 16 ze względu na złe warunki atmosferyczne. Ogłosił pełną gotowość do działania wszystkich służb, zarówno policji, straży pożarnej, służb mundurowych, jak również Pokojowego Patrolu i ochrony. Jurek dziękował wszystkim, dzięki którym ten festiwal mógł się odbyć: Burmistrzowi Kostrzyna, Marszałkowi Województwa Lubuskiego, a przede wszystkim sponsorom, którzy nie zawiedli pomimo zwiększonych kosztów imprezy. Dzięki nim do dyspozycji są 3 sceny oraz ASP, gdzie w ciągu festiwalu odbędzie się 777 spotkań, wydarzeń i warsztatów.

 

Pani Marszałek wyraziła ogromne zadowolenie, że festiwal odbywa się w województwie lubuskim. Zachęcała do zwiedzania województwa, jak również do odwiedzenia strefy wypoczynku zlokalizowanej na Woodstocku, gdzie można skorzystać z internetu i posłuchać szumu drzew.

 

Po raz trzynasty Woodstock został powitany w Kostrzynie przez burmistrza miasta Andrzeja Kunta. Pan Burmistrz zapowiedział, że festiwal będzie gościł w jego mieście tak długo, jak pozwolą warunki i będzie można sprostać rosnącym wymogom organizacyjnym.

 

Zarówno Ricoh, jak i Bank Pekao SA wyrazili wielkie zadowolenie z możliwości sponsorowania tak wspaniałego wydarzenia. Ricoh wspiera Przystanek Wooddstock już od 3 lat. Pan Tomasz zachęcał do odwiedzenia namiotu który przygotowali dla uczestników festiwalu, gdzie każdy może zrobić sobie zdjęcie i wydrukować. Pani Katarzyna natomiast zachęcała do wizyty w namiocie Pekao, gdzie zdobyć można unikatową kartę płatniczą oraz odebrać nagrody za transakcje bezgotówkowe. Bank jest głównym sponsorem ASP.  Jurek wspomniał również o Coca-Coli która na Woodstock wydała limitowaną edycje swojej puszki. Decyzja o wprowadzeniu unikalnego wzoru została zatwierdzona w Atlancie.

 

Na sam koniec konferencji wypowiedziała się Janina Ochojska, która chwilę wcześniej była gościem ASP. Dziękowała za zaproszenie na festiwal oraz wyraziła podziw dla wszystkich młodych ludzi, którzy przyjeżdżają i dodają jej energii do dalszego działania. Nie sądziła, że na festiwalu jest tak fantastycznie.

 

Na zakończenie Jurek wyraził swoją dezaprobatę w związku z hejtem w sieci, nawiązując do spotkania odbywającego się na ASP z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem oraz Michałem Wawrzyniakiem. Nadmienił, że festiwal jest zabezpieczany przez 400 policjantów z Polski i Niemiec, straż pożarną, szpital polowy wyposażony w USG, a na festiwalowym polu obecny jest również Sanepid.

 

- Festiwal jest tworzony w dialogu z uczestnikami i w porozumieniu z artystami. Prowadzone są eliminacje, dzięki którym wyłania się młode talenty, dając im szansę na występ na festiwalowych scenach, a uczestnicy Przystanku mogą spotkać się z gośćmi i gwiazdami - podsumował Jurek Owsiak.

 

(Katasha, fot. Damian Mekal)

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

Zobacz też