Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Festiwal

Konferencja przed rozpoczęciem festiwalu

2016-07-14 19:42:59
O godzinie 14 rozpoczęła się konferencja prasowa, wprowadzająca do tegorocznego 22. Przystanku Woodstock. Na konferencji obecny był Jurek Owsiak,Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego, Andrzej Kunt, Burmistrz Kostrzyna nad Odrą, Paweł Barski, przedstawiciel Ricoch Polska, Katarzyna Münnich, przedstawicielka banku Pekao SA oraz Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej  Konferencja w głównej mierze dotyczyła organizacji festiwalu, zarówno ze strony włodarzy miasta oraz województwa, jak też ze strony sponsorów.

 

Konferencję rozpoczął Jurek Owsiak, który na wstępie poinformował, że rozpoczęcie festiwalu jest przesunięte na godzinę 16 ze względu na złe warunki atmosferyczne. Ogłosił pełną gotowość do działania wszystkich służb, zarówno policji, straży pożarnej, służb mundurowych, jak również Pokojowego Patrolu i ochrony. Jurek dziękował wszystkim, dzięki którym ten festiwal mógł się odbyć: Burmistrzowi Kostrzyna, Marszałkowi Województwa Lubuskiego, a przede wszystkim sponsorom, którzy nie zawiedli pomimo zwiększonych kosztów imprezy. Dzięki nim do dyspozycji są 3 sceny oraz ASP, gdzie w ciągu festiwalu odbędzie się 777 spotkań, wydarzeń i warsztatów.

 

Pani Marszałek wyraziła ogromne zadowolenie, że festiwal odbywa się w województwie lubuskim. Zachęcała do zwiedzania województwa, jak również do odwiedzenia strefy wypoczynku zlokalizowanej na Woodstocku, gdzie można skorzystać z internetu i posłuchać szumu drzew.

 

Po raz trzynasty Woodstock został powitany w Kostrzynie przez burmistrza miasta Andrzeja Kunta. Pan Burmistrz zapowiedział, że festiwal będzie gościł w jego mieście tak długo, jak pozwolą warunki i będzie można sprostać rosnącym wymogom organizacyjnym.

 

Zarówno Ricoh, jak i Bank Pekao SA wyrazili wielkie zadowolenie z możliwości sponsorowania tak wspaniałego wydarzenia. Ricoh wspiera Przystanek Wooddstock już od 3 lat. Pan Tomasz zachęcał do odwiedzenia namiotu który przygotowali dla uczestników festiwalu, gdzie każdy może zrobić sobie zdjęcie i wydrukować. Pani Katarzyna natomiast zachęcała do wizyty w namiocie Pekao, gdzie zdobyć można unikatową kartę płatniczą oraz odebrać nagrody za transakcje bezgotówkowe. Bank jest głównym sponsorem ASP.  Jurek wspomniał również o Coca-Coli która na Woodstock wydała limitowaną edycje swojej puszki. Decyzja o wprowadzeniu unikalnego wzoru została zatwierdzona w Atlancie.

 

Na sam koniec konferencji wypowiedziała się Janina Ochojska, która chwilę wcześniej była gościem ASP. Dziękowała za zaproszenie na festiwal oraz wyraziła podziw dla wszystkich młodych ludzi, którzy przyjeżdżają i dodają jej energii do dalszego działania. Nie sądziła, że na festiwalu jest tak fantastycznie.

 

Na zakończenie Jurek wyraził swoją dezaprobatę w związku z hejtem w sieci, nawiązując do spotkania odbywającego się na ASP z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem oraz Michałem Wawrzyniakiem. Nadmienił, że festiwal jest zabezpieczany przez 400 policjantów z Polski i Niemiec, straż pożarną, szpital polowy wyposażony w USG, a na festiwalowym polu obecny jest również Sanepid.

 

- Festiwal jest tworzony w dialogu z uczestnikami i w porozumieniu z artystami. Prowadzone są eliminacje, dzięki którym wyłania się młode talenty, dając im szansę na występ na festiwalowych scenach, a uczestnicy Przystanku mogą spotkać się z gośćmi i gwiazdami - podsumował Jurek Owsiak.

 

(Katasha, fot. Damian Mekal)

 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-09-04 12:00:00

Weź udział w biciu rekordu w pierwszej pomocy!

Już po raz siódmy będziemy próbowali pobić Rekord w Pierwszej Pomocy. Dołącz do akcji!

2019-07-29 14:31:44

Gra Pierwsza Pomoc otrzymała kolejną wspaniałą nagrodę!

Nasza gra Pierwsza Pomoc otrzymała kolejną wspaniałą nagrodę. Tym razem została wybrana „Perełką 2019” w konkursie stworzonym przez magazyn Świat Zabawek Książek i Gier.

2019-07-26 23:30:00

Co się mówi o prawach człowieka na Pol'and'Rock Festival?

Przeczytaj, czego o prawach człowieka można dowiedzieć się w miejscu, gdzie niezależnie od różnic bawimy się wszyscy razem we wspaniałej atmosferze.

2019-08-02 09:00:00

Pol'and'Rock Festival dla wszystkich!

W tym roku tak jak i w latach ubiegłych postaraliśmy się o jak najwięcej udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami! Sprawdź, jak mogą się bawić na Festiwalu!

Zobacz też