Do 29. Finału WOŚP pozostało
72 dni
Festiwal

Laureaci Złotego Bączka 2015 zagrają na Wodostocku

2016-06-08 11:40:48

Na Dużej Scenie 22. Przystanku Woodstock wystąpią również laureaci Plebiscytu Złotego Bączka 2015, czyli: Finnegan's Hell ze Szwecji oraz dwa polskie zespoły: Decapitated i Grubson & Sanepid Band!


Finnegan's Hell


Wystąpią 15 lipca (piątek) o godz. 16:20 na Dużej Scenie 22. Przystanku Woodstock.

Finnegan’s Hell gra celtycki punk, który znokautuje Cię już na wstępie, by potem dodać Ci skrzydeł. Jeżeli lubisz szybkie piosenki, pod które dobrze jest uderzyć w kielona i lubisz ruszać w pogo, to ta muzyka przypadnie Ci do gustu.

Sześć lat temu to właśnie Finnegan’s Hell zapoczątkował zjawisko znane dziś jako „Nowa Fala Szwedzkiego Celtyckiego Punka”, które z czasem zawojowało kolejne kontynenty. Ich występ na Przystanku Woodstock w zeszłym roku był pierwszym koncertem, który dali na polskiej ziemi. Zespół dał świetny koncert, i to właśnie ich woodstokowa publiczność chce zobaczyć na scenie ponownie!

W 2014 roku Finnegan’s Hell wydał album „Drunk, Sick, And Blue”, który spotkał się aprobatą krytyków i publiczności. Kolejny krążek Finnegan’s Hell ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Jaka to będzie płyta? Przyjdźcie na ich koncert i przekonajcie się na własnej skórze!

 

Fot. Rui M. Leal


Decapitated

Wystąpią 15 lipca (piątek) o godz. 20:50 na Dużej Scenie 22. Przystanku Woodstock. 

Decapitated to mistrzowie polskiego technical death metalu. Powstała w 1996 roku grupa zdołała z biegiem lat zdobyć reputację jednego z międzynarodowych liderów muzycznych swojego gatunku. Podczas swojej ponaddwudziestoletniej kariery Decapitated wydali sześć albumów studyjnych które zalicza się do najbardziej wpływowych wydawnictw metalowych XXI wieku.

Nagrywanie ich najnowszego dzieła, albumu „Blood Mantra” okazało się dla muzyków Decapitated zadaniem niezwykle wymagającym, ponieważ nigdy wcześniej nie podjęli się stworzenia piosenek tak wymagających pod względem muzycznym. Na nowym albumie zespół kolejny raz podniósł muzyczną poprzeczkę, łącząc różne style i brzmienia. Flirt z różnymi tempami, miksowanie death metalu z grindcore’em, black-metalowa atmosfera z groove’owymi bitami i stoner-rockowymi wibracjami, modern-metalowe riffy – te wszystkie charakterystyczne elementy nowego wydawnictwa nawiązują do wydanego w 2006 roku Organic Hallucinosis.

Wacław „Vogg” Kiełtyka: „Jestem pewien, że ducha tego albumu obudzi sam fakt, że znów, po dziewięciu latach, jesteśmy w studio Herz. Wokal brzmi bardzo obiecująco. Rasta to wokalista znacznie bardziej doświadczony niż w czasach albumu ‘Carnival is Forever’. Jego głos brzmi potężniej i głębiej.”

Pomysłowość melodii i techniczna sprawność pomogły Decapitated zyskać szacunek kolegów po fachu oraz rzeszę oddanych fanów. Vogg, który jest muzycznym mózgiem grupy, tworzy kawałki charakteryzujące się gwałtownymi tempami, przytłaczającymi riffami i zapadających w pamięć gitarowymi solówkami – wszystko to macie szansę usłyszeć na Przystanku Woodstock!

 

Koncert zespołu Decapitated na 21. Przystanku Wodostock, fot. Robert GrablewskiGrubson & Sanepid Band

Wystąpią 15 lipca (piątek) o godz. 1:20 na Dużej Scenie 22. Przystanku Wodostock.

GrubSon czyli Tomasz Iwanca – sam zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 w grupach Po 3-na różnica i Wolność słowa. W latach 2003-2004 wydał pierwszy solowy nielegal "N.O.C." (Nowiny Osiedle Chrabowa). Płyta prezentuje eklektyczne oblicze GrubSona – można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall – produkcją muzyki także zajął się on sam. Dzięki płycie muzyk zaczął coraz więcej koncertować. Wkrótce poznaje ekipę Bezkres – której staje się członkiem – tworząc Wspólny Mianownik Soundsystem z którym to coraz bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall. W 2005 roku poznaje Metrowego – który także staje się członkiem WMS – i zaczyna pracę nad kolejnym solowym krążkiem, a oprócz tego zajmuje się produkcją bitów dla coraz większej liczby osób. W rok później nawiązuje krótką współpracę z Łódzkim Dread Squad'em wraz z którym miał wypuścić swoją legalną płytę – niestety projekt nie ujrzał światła dziennego. Niedługo później poznaje DJ Feel-x'a i zaczyna tworzyć w jego wytwórni Siła-Z-Pokoju.

W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi, GrubSon nagrywa kawałek na III część producenckiej płyty Magiery i L.A – "Kodex". Utwór z "Siła z pokoju", który nagrał z Juniorem Stressem – wraz z kawałkiem Fokusa i Gurala – stał się singlem promującym wyżej wspomnianą produkcję. Płyta ta jeszcze bardziej otworzyła mu drogę na polskie parkiety – a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce. W 2008 roku wytwórnia Feel-x'a wydaje mixtape – "Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1" – oczywiście z udziałem GrubSona. W rok później artysta zmienia "stajnię" tym razem na MaxFloRec, z którą podpisuje kontrakt na swą debiutancką legalną płytę. We wrześniu 2009 światło dzienne ujrzał debiutancki album "O.R.S.". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka". Wydawnictwo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrywa platyną.

Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy ze swoim DJ-em - BRK, który równie dobrze czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012 roku album "Gruby Brzuch". Niedługo po wydaniu albumu skład koncertowy tworzony przez: GrubSona, DJa BRK oraz Jotoskleję uzupełnia Jarecki. W maju 2013 wykonawca zaczyna koncertować z zespołem na żywo. Nowa formuła koncertowa przyjęła się świetnie. Na ten moment kolektyw koncertowy tworzą: GrubSon, DJ BRK (wokal, gramofony), Jarecki (wokal) oraz zespół SANEPID: Robert Cichy (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe), Michał Maliński (perkusja). Rok 2014 dla zespołu był mocny jeśli chodzi o nowe wydawnictwa. GrubSon pojawia się gościnnie w jednym utworze z zespołem Pokahontaz na „Kodex V”. 16 czerwca ukazał się również drugi album duetu Jarecki/BRK. Na płycie pt. „Punkt Widzenia” nie zabrakło GrubSona – Tomasz dograł swoje wersy aż do 4 utworów. 4 marca 2015r to dzień premiery kolejnego solowego albumu GrubSona, który nosi tytuł „Holizm".

 

Koncert Grubsona & Sanepid Band na 21. Przystanku Woodstock, fot. Michał Kwaśniewski

(amm)
 
POKAŻ PODOBNE
2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

2020-10-13 11:21:07

Wszystkiego najlepszego Patrolowcy

Razem z naszymi wolontariuszami – jak co roku – 13 października, świętujemy dziś Dzień Pokojowego Patrolowca.

2020-09-21 12:42:08

Rondo im. WOŚP w Gorzowie Wielkopolskim oficjalnie otwarte

W piątek 18 września otwarto oficjalne rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie Wielkopolskim. Stało się tak dzięki inicjatywie części radnych, którzy w kwietniu tego roku przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

2020-10-07 09:00:00

Sprzęt od WOŚP za 16 mln PLN dla CZD

Kilkanaście godzin trwał 54. Konkurs Ofert, w ramach którego Fundacja WOŚP dokonała zakupu aparatu do badań PET-CT, pozwalającego na precyzyjne lokalizowanie ognisk chorób nowotworowych u dzieci. Sprzęt o wartości blisko 16 mln PLN działać będzie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Zobacz też