Do 29. Finału WOŚP pozostało
72 dni
Festiwal

Mike Love zagra na Małej Scenie

2016-05-25 13:31:04

Trudno dziś napotkać muzykę prawdziwie rewolucyjną. Era artystów pokroju Boba Marleya, The Clash, Stevie’ego Wondera czy Patti Smith dawno minęła – ich muzyki próżno szukać w stacjach radiowych, a przesłanie ich twórczości nie trafia już do mas. A mimo to rewolucja nie umarła – ona wciąż fermentuje w serach i umysłach ludzi na całym świecie.

 

MIKE LOVE - zobacz koncert z Małej ScenyPoznacie Mike’a Love – jedną ze wschodzących gwiazd muzyki reggae. Urodzony w Oahu na Hawajach w rodzinie, która muzyką żyła od pokoleń, Mike Love tworzy melodie będące mieszanką mnóstwa różnych tradycji z jednym wspólnym mianownikiem: ideą zmieniania świata na lepsze. Płyty Mike’a Love wydawane są pod marką jego własnej, niezależnej wytwórni „Love Not War Records”. To właśnie to obok intensywnego koncertowania pomogło artyście zdobyć solidną i wciąż pączkującą grupę fanów jego jedynej w swoim rodzaju inspirującej muzyki.

Mike Love ma na swoim koncie trasy koncertowej z wieloma muzykami z kręgów świadomej muzyki roots, w tym między innymi z Xavierem Ruddem czy Nahkiem. Ostatnie kilka lat było świadkiem wielu entuzjastycznie przyjętych występów festiwalowych Mike’a, wśród których należy wspomnieć o California Roots Festival, Wakarusa, Wanderlust czy Montreal Jazz Fest. Nie mniejszy jest sukces Mike’a w sieci: ostatnio jeden z jego filmików na YouTube zaliczył ponad 5 milionów wyświetleń!

A jednak tym, co najbardziej trafia do fanów Mike’a, jest jego przesłanie, pasja i mądrość tekstów. Zawsze chodziło o głębszy sens - wyjaśnia Mike. Nigdy nie lubiłem muzyki płytkiej. Wciąż uczę się, dokąd zmierzam i gdzie chcę być. Cała muzyka jest dla mnie też narzędziem poznania. Otwieram się na nią i odbieram przesłania. To mnie rozwija i koi tak jak każdego innego człowieka.

Utwory Mike’a Love zabierają nas w podróż, która leczy i inspiruje. To podróż ścieżką wiedzy, mądrości i zrozumienia. „Permanent Holita” to liryczne poszukiwanie wolności – wolności autora i słuchacza. Obok biadania nad złem tego świata słyszymy propozycje rozwiązań jego problemów i idee zmiany. „Earthlings” to opowieść o weganizmie, okrucieństwie wobec zwierząt i odpowiedzialności za własne czyny. To utwory, które mają prowadzić do zmiany, stworzone w czasach, gdy zmiana jest tak rozpaczliwie potrzebna.

Rok 2016, rozpoczęty koncertami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Środkowej i Australii, zapowiada się jako ważny czas, w którym Mike Love i jego muzyczna rodzina rozkwitną i rozwiną się jak nigdy dotąd.

Muzyka rewolucji, muzyka świadoma.

(amm)

 


         

 
POKAŻ PODOBNE
2020-10-13 11:21:07

Wszystkiego najlepszego Patrolowcy

Razem z naszymi wolontariuszami – jak co roku – 13 października, świętujemy dziś Dzień Pokojowego Patrolowca.

2020-10-13 13:57:13

Uczestnicy Pol'and'Rock Festival i Finałów WOŚP ratują życie!

67 przyjaciół Orkiestry uratowało innym życie, zostając dawcą szpiku! 13 października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku, czyli dzień poświęcony osobom, które zdecydowały się przekazać swoje komórki macierzyste.

2020-09-29 12:57:13

Debata Senatu RP i WOŚP już 21 października

21 października br. o godz. 11.00 w Senacie RP odbędzie się debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”, organizowana pod auspicjami Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

2020-10-08 12:22:04

Apel Jurka Owsiaka do Ministra Zdrowia

6 października Fundacja kupiła urządzenie do najnowocześniejszej diagnostyki dzieci, które będzie pierwszym takim urządzaniem dla dzieci w Polsce i jednym z pierwszych w Europie. PET-CT, pracujący w Centrum Zdrowia Dziecka, będzie diagnozować dzieci przywożone z całej Polski.

Zobacz też