Fundacja
Festiwal

Nasze marki wyróżnione

2014-10-03 13:20:51
W czwartek 02.10.2014 odbyła się gala miesięcznika Brief „25 na 25 lat. Marki dla Polski". Jerzy Owsiak Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odebrał 3 wyróżnienia.

Brief - Pierwszy Magazyn Marketingu i Sprzedaży to jedno z największych wydawnictw tego typu w Polsce. Co miesiąc jego czytelnicy otrzymują rzetelną porcję informacji na temat świata marketingu, handlu i public relations. Gazeta od samego początku stawia na promocję rodzimych działań w kontekście nie tylko biznesu, ale i również spraw społecznych, tworząc i publikując rankingi obrazujące rozwój i siłę polskiej gospodarki. Tym razem twórcy miesięcznika postanowili podsumować 25 lat wolnej Polski w kontekście najlepszych marek, które w tym okresie najbardziej przyczyniły się do budowania reputacji naszego kraju na świecie.

Łącznie w trzech kategoriach wyróżniono 75 firm komercyjnych, nazwisk, oraz miejsc i wydarzeń, które tworzą wizerunek nowoczesnej i rozwijającej się Polski. Wśród wielkich nazwisk, tworzących najlepsze polskie osobowe marki, takich jak Stanisław Lem, Jan Paweł II, czy Krzysztof Penderecki twórcy rankingu wyróżnili markę Jerzy Owsiak. W kategorii „Miejsce i wydarzenia", wśród 25 najlepszych polskich marek znalazły się Przystanek Woodstock oraz Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

„Dziś wielu kontrahentów chce produkować w Polsce, bo dobre znaczy polskie. Potrafię docenić co to jest dobra marka, to nie jest coś co przetrwa tylko jeden sezon, ale coś co będzie trwałe na wiele lat. Cieszę się bardzo, że w ciągu 23 lat grania Orkiestry udało nam się stworzyć te 3 marki, które już po raz kolejny są doceniane. Marka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to rzetelność, rozliczenie się ze wszystkich powierzonych Fundacji pieniędzy, najlepszy sprzęt w polskich szpitalach. Chcieliśmy podziękować wolontariuszom za Finał i stworzyliśmy Przystanek Woodstock, jego jakość pozwoliła nam zapracować na miano „marki". No i wreszcie Jerzy Owsiak – trudno mi się wypowiadać co do tej marki, ale dziękuję za jej wyróżnienie" - mówi Prezes Zarządu Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

Brief w tej kategorii zauważył również markę Mazury, festiwal Audioriver czy Trójmiasto. Wyróżnienia przyznawano także w kategorii „Marki komercyjne" m. in. takim markom jak PESA, której pociągi jeżdżą nie tylko w Polsce, ale i Europie czy bankowi PKO BP mającego swoje oddziały poza granicami naszego kraju.

Zdaniem wydawców wszyscy wyróżnieni dzięki swoim działaniom pracują na budowanie na arenie międzynarodowej jednej wspólnej marki - „Polska".

(Adi, ajo) 

 


POKAŻ PODOBNE
2018-10-09 19:50:08

WOŚP laureatem Nagrody Parlamentu Europejskiego

Przedstawiciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Pani Alicja Szatkowska odebrali dziś w Brukseli Europejską Nagrodę Obywatelską Parlamentu Europejskiego.

2018-10-30 13:58:12

WOŚP nagrodzone złotem Effie Awards

29 października podczas Gali Effie Awards w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie Fundacja została wyróżniona przez eksperckie jury, które doceniło współpracę WOŚP z partnerami oraz 26. Finał WOŚP, który przyniósł rekordowy wynik finansowy zbiórki – ponad 126 milionów złotych.

2018-10-01 15:36:17

Jurek z Nagrodą Księżnej Jadwigi Śląskiej

Prezes Zarządu i współtwórca Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak został uhonorowany Nagrodą Księżnej Jadwigi Śląskiej „za znaczący wkład w pojednanie i pogłębianie współpracy polsko-niemieckiej lub wybitną działalność charytatywną”.

2018-11-09 11:09:54

WOŚP marką absolutnie topową! Kolejna prestiżowa nagroda dla Fundacji!

Fundacja WOŚP została uhonorowana statuetką „TOP MARKA 2018” za najsilniejszą markę w mediach wśród projektów charytatywnych!

Zobacz też