W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Festiwal

Naturę mamy we krwi

2015-08-02 03:30:00

Niewątpliwie spora część społeczeństwa woodstockowego to w dalszym ciągu “dzieci kwiaty” żyjące z w zgodzie z ideałami ruchu hipisowskiego. Oczywiście z biegiem lat, nurt ulega zmianom, jednak idea życia w zgodzie z naturą jest ta sama. Gdy obserwujemy, zainteresowanie tematami związanymi z ochroną środowiska czy ochroną zwierząt podczas warsztatów oraz wszelakich spotkań, tylko umacniamy się w tym przekonaniu. Dlatego z otwartymi rękami witamy organizacje skoncentrowane na tej kwestii.

W tym roku byli z nami:

Parki Narodowe. W ich festiwalowym harmonogramie mogliście znaleźć:
 
  • Parkowy Twister - popularną grę w wersji edukacyjnej. Uczestnicy losują, na którym z parków mają postawić rękę lub nogę, jednocześnie muszą odszukać odpowiedni Park na mapie.
  • „Kupa Story”- warsztaty rozpoznawania zasuszonych odchodów, wypluwek, dopasowywanie do gatunku zwierzęcia, próba odpowiedzi na pytanie ,,co było na obiad?".   
  • Puzzle 3D - drewniane puzzle zwierząt 3D, naturalnej wielkości – 3 sztuki (lis, cietrzew, zając)  
  • „Piętra lasu – czyli kto gdzie mieszka”- Zabawa polega na dopasowywaniu gatunków zwierząt do poszczególnych pięter lasu.   
  • Quiz „Odkryj Polskie Parki Narodowe”   
  • Rozpoznawanie tropów zwierząt 
  • Skok w dal- Różne gatunki zwierząt skaczą na różne odległości. 
  • Malowanie zwierząt na twarzach ludzi   
  • Parkowe kalambury   
  • „Rybie Domino”- popularna gra w wersji edukacyjnej. Na poszczególnych klockach znajdują się wizerunki ryb. Zadaniem gracza było dopasowanie ryb do ich opisu. 


Ptaki Polskie - Jestem na pTAK!

Ptaki Polskie to organizacja pożytku publicznego, stawiającą sobie za cel ochronę przyrody - w szczególności ochronę ptaków i ich siedlisk. Ich misja zawiera się w trzech słowach: poznaj, pokochaj, pomóż. W ich strefie na Woodstocku, festiwalowicze mogli zrelaksować się w Strefie Ptasiego Chilloutu, zapuszczając żurawie, uwijając gniazda i przede wszystkim woodstockując na pTAK! Dla dobra ptaków, ludzi i całej przyrody!


Otwarte Klatki

Otwarte Klatki na festiwalu Woodstock już po raz kolejny ujawniali przed nami prawdę o hodowli przemysłowej zwierząt w Polsce. W tym roku tematem przewodnim była dyskusja na temat tego, co możemy zrobić by zbudować lepszy świat dla zwierząt. “Otwierając klatkę” woodstockowicze mogli poszerzyć wiedzę o zwierzętach i nie tylko: także o roślinnych kulinariach czy działaniu ruchów społecznych czy poznać interesujących ludzi, zdobyć nagrody i wesprzeć projekty swoją twarzą, działaniem i podpisem.


Greenpeace

Greenpeace to niezależna międzynarodowa organizacja pozarządowa działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, zarówno globalnych jak i lokalnych, zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska.

Organizacja przygotowała w tym roku niesamowitą EKOwioskę, która łączyła w sobie elmenty relaksu, chłodzenia, zabawy dla dużych i małych, a nawet speed dating. Ekipę Greenpeacu mogliśmy w tym roku spotkać również Strefie NGO.

Medytacja, wege gotowanie czy warsztaty śpiewu i szycia, wszystko to było na wyciągnięcie ręki dla Woodstockowiczów. Ba! Jeśli komuś spodobało się - mógł nawet zamieszkać w EkoWiosce. 


Fundacja “Stawiamy na Łapy”

E-wolontariat prozwierzęcy. Pomóż zwierzakom nie wychodząc z domu.

Wolontariat zwierzęcy nie oznacza tylko opróżniania kuwet i sprzątania klatek w schronisku. Duża część pracy wolontariuszy organizacji prozwierzęcych opiera się na zasadzie e-wolontariatu. Praca e-wolontariuszy jest niezbędna dla każdej organizacji ponieważ pozwala organizować i zwiększać efektywność pracy ludzi 'na pierwszej linii frontu'. Podczas warsztatów uczestnicy, dowiedzieli się jak można pomagać zwierzakom nie wychodząc z domu, pracując przed ekranem komputera.

Jak tworzyć społeczności wokół kwestii zwierzęcych, jak organizować pomoc przez internet, otrzymali cenne porady z zakresu edukacji w zakresie pomocy zwierzętom oraz gromadzenia środków (finansowych i jedzeniowych)

Zajęcia poprowadzili:

Kasia Myśliwiec - socjolożka związana z AGH. Od kilku lat pomaga zwierzętom jako wolontariuszka Krakowskiej Fundacji Pomocy Zwierzętom 'Stawiamy na Łapy', gdzie po nocy łapie koty wymagające leczenia, organizuje zbiórki i kwestuje. Pasjonatka życia pozytywnie zakręcona na punkcie puchatych łapek swoich kotów.

Maciek Myśliwiec – socjolog związany z AGH. Prowadzi zajęcia m.in. z reklamy internetowej i mediów społecznościowych. Prowadzi szkolenia dla firm oraz organizacji pozarządowych z zakresu tworzenia strategii komunikacyjnych i budowania społeczności. Współzałożyciel Fundacji „Stawiamy na Łapy” oraz członek zarządu Stowarzyszenia WZMACNIACZ.org. 


Z takimi ludźmi i organizacjami możemy tworzyć to miejsce do końca świata i jeden dzień dłużej! 


(Olimpia, fot. Mariusz Czapiewski )
 

 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też