Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Medycyna

Nowy sprzęt dla geriatrii!

2016-08-17 15:44:36

W ostatnich dniach do kilkudziesięciu ośrodków geriatrycznych i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych dotarło w sumie kilkaset urządzeń medycznych zakupionych przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po tegorocznej, styczniowej zbiórce 24. Finału.

Są to między innymi:

  • aparaty EKG (36 sztuk) od firmy Aspel
  • inhalatory (29 sztuk) od firmy Medbryt
  • przyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne (15 sztuk) od firmy Akson
  • lokalizatory naczyń krwionośnych (18 sztuk) od firmy INVEST MED
  • ssaki (107 sztuk) od firmy INVEST MED

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, którzy wsparli nas podczas 24. Finału WOŚP. Zakup tych urządzeń był możliwy właśnie dzięki Wam!

24. Finał WOŚP był już czwartym poświęconym geriatrii. Łącznie, w ciągu trzech lat realizowania hasła godnej opieki medycznej seniorów, Fundacja WOŚP zakupiła urządzenia za 46 mln PLN, wspierając tym samym 150 placówek zajmujących się leczeniem osób w podeszłym wieku. 

Więcej zdjęć przekazanego sprzętu można obejrzeć na stronie: www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/galeria_zdjec.


(amm)


Aparaty EKGSsakiPrzyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne

 

Lokalizatory naczyń krwionośnych

 
POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

Zobacz też