Do 29. Finału WOŚP pozostało
103 dni
Festiwal

Ostatnia konferencja prasowa 21. Przystanku Woodstock

2015-08-01 15:15:00


O 14:00 w Centrum Namiotu Prasowego odbyła się ostatnia konferencja 21. Przystanku Woodstock. 
Obecny na niej był Jurek Owsiak, Krzysztof Dobies - rzecznik prasowy Fundacji WOŚP, przedstawicielka Banku Pekao S.A., Allegro, dzisiejszy gość  ASP - Aleksander Doba, prowadzący tegoroczne spotkania - Irek Bieleninik, Rafał Sonik oraz jeden z naszych wspaniałych wolontariuszy - Łukasz Berezak ze Szczecina. 

Na początek Jurek podsumował kwestie bezpieczeństwa - 1992 przypadki medyczne, z których 1000 osób potrzebowało pomocy z szpitalu polowy, 992 to jedynie drobna pomoc w terenowych punktach medycznych. Nasze quady z zespołami ratownictwa medycznego wyjeżdżał 185 razy (od środy rano). 

Jurek Owsiak ponowił również gorącą prośbę do woodstockowiczów o pomoc w sprzątaniu pola - wyjeżdżając zbierzcie śmieci wokół miejsca, w którym mieszkaliście. Najlepiej zanieście je do wielkich kontenerów, które wystawione są na terenie festiwalu. Jednak już zebranie ich w jedno miejsce już bardzo ułatwi nam sprzątanie pola. 

Głos zabrał poranny szalony gość ASP, Aleksander Doba - powiedział, że jest pod pozytywnym wrażeniem, zwłaszcza porannej fali, która wypłynęła z namiotu na początku spotkania. 
Irek Bieleninik, tegoroczny gospodarz ASP i Małej Sceny stwierdził, że wczoraj przed spektakle Teatru 6. piętro widział najszybciej zapełniającą się sale teatralną w swoim życiu,  a trochę już widział - jak sam zapewnia.

Allegro, nasz partner i sponsor poinformował, że aż 10 000 osób przejechało 17 000 km na rowerach stacjonarnych. Ponieważ nie spodziewali się aż takiego zainteresowania, dostawiać musieli kolejne rowery, aby rozładować kolejki. Również z powodu ogromnego zainteresowania Wielkim Kołem przedłużone zostały godziny jego otwarcia - po raz pierwszy koło otwarte będzie również po zmroku.

Bank Pekako S.A. przypomniał o niesamowitych unikalnych kartach, które przygotował dla uczestników Festiwalu. Piękne, ozdobione kolorową grafiką ułatwiły życie woodstockowiczą, jak tylko Bank może je ułatwić. Pekao S.A. jest jest Mecenasem ASP, więc ogromnie cieszy ich goście oraz tłumy uczestników warsztatów i spotkań.

Przypomniane zostało, iż wczoraj w Wiosce Playa pobity został zeszłoroczny Rekord Guinnessa
w liczbie pomalowanych ludzkich ciał. W Wiosce Lecha aż 3000 osób zrobiło sobie zielonego irokeza - może to dobry pomysł na rekord w przyszłym roku? 

Rafał Sonik przekazał naszemu wyjątkowemu wolontariuszowi - Łukaszowi prezenty: piasek z Rajdu Dakar, kurtkę softshell POLAND NATIONAL TEAM oraz czapkę, która została podpisana przez wszystkich gości i w styczniu trafi na orkiestrowe aukcje finałowe.  Łukasz nie pozostał dłużny i podarował Sonikowi obrazek z panoramą Szczecina, a Jurkowi kubek. Dodatkową atrakcją przygotowana dla Łukasza jest wizyta na Dużej Scenie. 

Tym czasem na Dużej i Małej Scenie trwają już koncerty, a o 17:00 Przystanek Woodstock zamilknie, aby uczcić Godzinę W. - 71. rocznicę Powstania Warszawskiego. 


(Nika, fot.Paweł Owczarczyk)
  
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też