Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Festiwal

Ostatnia szansa na dojazd

2016-07-14 13:18:00
Dzień dobry w czwartkowy poranek! Od rana przywitała nas deszczowa aura, jednak wiemy, że nie jest to powód do powrotu do domu, ani osłabienia entuzjazmu w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami rozpoczęciem 22. Przystanku Woodstock. Wiemy, że Wy, tak jak i my, nie możecie się już doczekać i jesteście gotowi na odgwizdanie przez Romana Polańskiego odjazdu tegorocznej edycji Festiwalu.

Choć woodstockowe pole od rana znika za ścianą deszczu, Wy od wczesnych godzin wędrujecie po festiwalu, a o 10:00 tłumnie przybyliście do namiotu ASP, gdzie gości legenda polskiego kina i teatru - Jerzy Stuhr. Zaraz po tym spotkaniu będziecie mogli porozmawiać z Janiną Ochojską, a na koniec z dr Adamem Bodnarem i Michałem Wawrzyniakiem.

Już o 15:00 na Dużej Scenie odbędzie się oficjalne otwarcie tegorocznej edycji Festiwalu, a potem już nikt i nic nie powstrzyma pędzącej machiny. Zaraz po odgwizdaniu otwarcia Woodstocku na Dużej Scenie zabrzmi znana i kochana Luxtorpeda. Ustąpią oni miejsca Omni Modo, Marcelinie, Inner Circle, Vintage Trouble, Hey, The Hives, a dzień zakończy Molotov. Mała Scena nie ułatwia zadania i wyboru, przy której scenie spędzić dzisiejszy dzień. Czwartkowe popołudnie rozkręcać będzie Sexbomba, Ceti, Daybreak Embrance, Materia, Łyz, Romantycy Lekkich Obyczajów, a do snu zagra Wam Rocky Dawuni.

Natomiast na scenie Viva Kultura o 13:30 rozpocznie się dziś drugi dzień koncertów. Przy ich dźwiękach możecie spróbować specjałów serwowanych tylko w granicach Pokojowej Wioski oraz skorzystać z innych przygotowanych umilaczy czasu wolnego.

Namiot ASP również nocą otwiera dla Was swoje podwoje i zaprasza na koncerty: o 23:00 wysąpi Tie Break, a tuż po 02:30 do snu ukołysze nas magiczny Skubas. Pamiętajcie o tym, że wzgóze ASP to moc warsztatów, które trwają od wczoraj przez cały dzień. W każdym namiocie rozstawionym na wzgórzu znajdziecie mnóstwo atrakcji, warsztatów, prelekcji i aktywności przygotowanych specjalnie dla Was. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

O 14:00 w namiocie Centrum Prasowego odbędzie się pierwsza oficjalna konferencja z udziałem Jurka Owsiaka,Krzysztofa Dobiesa- rzecznika prasowego Fundacji oraz zaproszonych gości.

Jeśli jeszcze nie ma Was w Kostrzynie nad Odrą, a rozważaliście przyjazd - nie wahajcie się ani chwili dłużej. To będzie Najpiękniejszy Festiwal Świata i wiemy, że pogoda ani inne przeciwności nie wpłyną na jego przebieg i atmosferę, którą tworzycie Wy, czyli jego jedyni i niepowtarzali uczestnicy.

Przypominamy Wam również o tym, że transmijsę online z festiwalowych wydarzeń możecie obejrzeć na youtubowym kanale Kręcioła TV.

Dbajcie o siebie nawzajem i spędźcie ten dzień (i wszystkie następne) wyjątkowo!


(Nika, fot. Katarzyna Zygnerska)


POKAŻ PODOBNE
2020-09-15 09:40:00

29. Finał WOŚP – czas start!

Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi na całym świecie, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. 29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia, a już 5 października ruszy rejestracja sztabów.

2020-09-29 12:57:13

Debata Senatu RP i WOŚP już 21 października

21 października br. o godz. 11.00 w Senacie RP odbędzie się debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”, organizowana pod auspicjami Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

Zobacz też