Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Festiwal

Parki Narodowe zielone na Woodstocku

2015-07-07 15:40:14
Codziennie od 29.07-01.08 w godz. 10:00-20:00 będą się odbywać niezwykłe warsztaty dla miłośników przyrody w namiocie Parków Narodowych!

Parkowy Twister
Popularna gra w wersji edukacyjnej. Gra składać się będzie z planszy z rozrysowanym konturem Polski, na którym będą zaznaczone kropkami parki narodowe (bez podania ich nazwy) oraz stelaża z logo i nazwami parków. Uczestnicy losują, na którym z parków mają postawić rękę lub nogę, jednocześnie muszą odszukać odpowiedni Park na mapie.

„Kupa Story”
Warsztaty rozpoznawania zasuszonych odchodów, wypluwek,  dopasowywanie do gatunku zwierzęcia, próba odpowiedzi na pytanie ,,co było na obiad?".

Puzzle 3 D
Drewniane puzzle zwierząt 3D, naturalnej wielkości – 3 sztuki (lis, cietrzew, zając). Każdy składa się z 10 elementów. 

„Piętra lasu – czyli kto gdzie mieszka”
Zabawa polega na dopasowywaniu gatunków zwierząt do poszczególnych pięter lasu. Składa się z rozłożonej na ziemi planszy i klocków z wizerunkami zwierząt.

Quiz „Odkryj Polskie Parki Narodowe”
Aktywność będzie realizowana z wykorzystaniem kart quizowych (na dwa sposoby). W pierwszej wersji animator będzie zadawał pytania uczestnikowi, który odpowie na pytania.
Rozpoznawanie tropów zwierząt.
Tropy będą umieszczone na pieczątkach i będą mogły być odciskane na papierze. Następnie uczestnik zostanie poproszony o rozpoznanie gatunku. Niektórzy uczestnicy będą także mogli założyć takie pieczątki na buty aby odbić tropy w skali 1:1 na rolce rozwiniętego papieru.

Skok w dal
Różne gatunki zwierząt skaczą na różne odległości. Na ziemi  zostanie umieszczony baner z rysunkami zwierząt. Uczestnicy będą mogli oddać skok żeby porównać go do odległości zwierząt (uzyskana długość odpowiada np. długości skoku sarny, jelenia, zająca, wilka, ry¬sia, kuny czy lisa).

Malowanie zwierząt na twarzach ludzi
Uczestnicy festiwalu malują na twarzach rodziny/przyjaciół/znajomych kontury zwierząt żyjących w Polsce wg dostarczonych szablonów.

Parkowe kalambury
Klasyczna aktywność polegająca na odgadywaniu haseł, Hasłami są nazwy Polskich Parków Narodowych. Osoba biorąca udział w zabawie losuje Nazwę Parku wraz z podpowiedziami (charakterystyczne zwierzęta, rośliny, obiekty przyrody nieożywionej)

„Rybie Domino”
Popularna gra w wersji edukacyjnej. Na poszczególnych klockach znajdują się wizerunki ryb. Zadaniem gracza jest dopasowanie ryb do ich opisu. Każdy klocek ma wymiary około 60 x 30 cm.

Skarby Przyrody
Aktywność polegająca na rozpoznawaniu za pomocą dotyku (z opaskami na oczach) przedmiotów (skarbów przyrody)  umieszczonych w worku. Aktywność wykonywana jest w parach. Druga osoba ma worek z takimi samymi „skarbami” i na podstawie opisu musi odszukać przedmiot wybrany przez pierwszą osobę.

Za udział w poszczególnych warsztatach będą rozdawane wydawnictwa oraz gadżety z poszczególnych Parków

Prezentacje filmów, diaporam czy prezentacji z poszczególnych Parków - w osobnym namiocie (w godz. 10:00-18:00).
Szczegółowy wykaz prezentacji i filmów będzie wywieszony wcześniej na namiocie. 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też