Do 29. Finału WOŚP pozostało
72 dni
Festiwal

Scena Viva Kultura 2016 - sobota

2016-06-07 16:55:14

Program sceny Viva Kultura
Przystanek Woodstock 2016 Sobota 16.07.2016
13:00 – 15:30 – PROGRAM ARTYSTYCZNY
16:00 – 16:40 - MAJA LUMASEPIO
17:00 – 17:40 – SACHIEL
18:00 – 19:00 – RADICAL SOUL AMMUNITION
19:20 – 20:20 – FIFIDROKI
20:40 – 21:40 – MAJESTIC
22:00 – 23:00 – NOCNY KOCHANEK
23:20 – 00:30 – PULL THE WIRE
MAJA LUMASEPIO
Zespół rockowy, założony w 2013 przez strzelczan, w którego skład wchodzą: Marek Popis (gitara prowadząca), Daniel Ludwiczak (gitara rytmiczna), Piotr Haraziński (perkusja), Radosław Mleczek (gitara basowa), Jan Popis (wokal) i Mateusz Popis (wokal). Zespół gra rocka z elementami heavy metalu. Pierwszy koncert dał w przeglądzie lubuskich kapel "Lubuskie Dobrze Rockuje" 2013 w Babimoście, który wygrał. Kolejne sukcesy to: I miejsce w festiwalu „Getting Out Festival” 2014 w Gorzowie Wielkopolskim oraz I miejsce na festiwalu „Wake Up and Live Festival” w Sulęcinie, co dało zespołowi możliwość zagrania na Przystanku Woodstock 2016 - Scena Viva Kultura (PWK). Głównym elementem twórczości zespołu jest tekst. Zespół śpiewa głównie po polsku aby być w pełni komunikatywny. Równie ważnym elementem jest mocno osadzony "riff" gitarowy, który jest podstawą twórczości.

Możecie być pewni, że energia płynąca ze sceny Was rozrusza!   
SACHIEL
Zespół Sachiel powstał w 15 maja 2013 r. z inicjatywy Piotra Bieryt (Ner). Zespół Sachiel od początku istnienia eksperymentował i mieszał style muzyczne m.in. Pop, Hip-Hop. Pierwsze sukcesy przyszły dość szybko, gdyż już w październiku 2013 r.  piosenka ,,Kiedy" zajmowała wysokie piąte miejsce w notowaniu ,Hit-Planety" na antenie muzycznego radia. Następnym osiągnięciem było wyróżnienie na ,,Festiwalu Form Muzycznych",  gdzie członkiem jury był min. Piotr Cugowski. W styczniu 2014 r. Grupa Sachiel stanęła na scenie programu ,,Must Be The Music" w efekcie końcowym wygrywając program. Tego samego roku zespół miał okazje stanąć na deskach ,,Opery Leśnej w Sopocie". W sierpniu 2014 r.  został wydany pierwszy singiel pt. Po Prostu Walcz. Następny singiel pt Nostalgia pojawił się w czerwcu w 2015 r.,  którego kompozytorem jest Marcin Kindla w Listopadzie 2015 r.  ukazał się trzeci singiel. 
 


   

RADICAL SOUL AMMUNITION
Radical Soul Ammunition to jaworska formacja roots-reggae-dub powołana przez lidera punkowego zespołu Ga-Ga-Zielone Żabki i soundsystemowego Radical News. Smalec, czy też Madhu, zafascynowany jest nie tylko punkowym graniem, ale również korzennymi dźwiękami i brzmieniowymi eksperymentami. Koncerty RSA to nie tylko pozytywna energia, ale także lekcja jak przetrwać w dzisiejszych czasach, to też medytacja, taniec i chwila refleksji. 

Podczas tegorocznych koncertów Radical Soul oprócz swoich nowych i już znanych kompozycji zagrają najlepsze utwory Radical News, które nawiązują do historii występów w Pokojowej Wiosce Kryszny w czasach gdy Przystanek Woodstock odbywał się w Żarach.   
 FIFIDROKI
To już ponad 7 lat, jak grają. Najpierw w podziemiach, parkach i w stawach rybnych. Z nogami w wodzie. Z czasem dorobili się porządnej salki, gdzie próbują znaleźć wspólny muzyczny sens. Skład się zmieniał, czasami. Teraz chcą już być ekipą nie do zdarcia. Fifidroki z szeroko pojętego Śląska. Z zasady bez granic. Bo tu tyle jest jeszcze do odkrycia. Muzyczne inspiracje czerpią z wszystkiego co energetycznie wciągające, ludowo dzikie, melodyjne i pokręcone. 

Folkowi - na pewno. Alternatywni - fajnie by było. Punkowi? Rockowi? Oceńcie sami. Pograli już trochę: Slot Art Festiwal, noce świętojańskie, festiwale, konkursy, knajpy w Katowicach, Chorzowie, Krakowie, Wrocławiu, Gliwicach… Na koncertach bombardują energią. I o to im właśnie chodzi.
 

   
MAJESTIC
Od prawie 10 lat robią coraz większe zamieszanie na scenie muzycznej nie tylko w Polsce (także Anglia,Niemcy, Litwa), a ich żywiołem są koncerty - do tej pory wystąpili ponad 450 razy. Zespół rodem z Gdańska prezentuje muzykę taneczno-energetyczną (mix ska, reggae, rock), a to w połączeniu z wybuchową sekcja dęta, specyficznym poczuciem humoru oraz z dobrym kontaktem z publiką szybko zamienia wszystkie ciała stałe pod sceną w skaczące, uśmiechnięte i chcące uwolnić swoją energię elektrony. Czasami ciężko je później okiełznać...
 
Wystąpili w programie Must Be The Music, gdzie dotarli aż do półfinału (2 edycja, Polsat 2011) oraz u Kuby Wojewódzkiego jako gość muzyczny. Wielokrotnie nagradzani na przeglądach i konkursach w całym kraju (między innymi: Ostróda Reggae Festiwal, KortoFest). W styczniu 2013 ukazała się ich druga płyta "Przyzwoita", a w wielu rozgłośniach radiowych można usłyszeć singlowe utwory - tytułową  "Przyzwoitą" oraz Jedziemy. 
 
We wrześniu 2014 roku premierę miał klip "Mi-ło-ś-ć" - drugi singiel z płyty "Przyzwoita". Najnowszym dziełem grupy jest singiel oraz teledysk "Tatko", który miał premierę na początku lutego 2015 w programie "Świat się kręci" na antenie TVP1. 
 


   
NOCNY KOCHANEK
Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu. Na debiutanckiej płycie „HEWI METAL” pojawiają się znakomici goście jak Joanna Kołaczkowska (kabaret Hrabi) czy Zenon Kupatasa - wokalista Kabanosa. Okładkę płyty zaprojektował znany rysownik komiksów Robert Adler – twórca m.in. serii kultowych „48 stron”. Natomiast w utworze „Karate”, promującym wydawnictwo, udział wziął Bartosz Walaszek (Bracia Figo Fagot), twórca Kapitana Bomby.

Muzycy zespołu Nocny Kochanek w tym samym składzie występują również pod szyldem Night Mistress już od 12 lat . Przez ten czas zespół zdobywał swe muzyczne i koncertowe szlify nie tylko na polskich ale i europejskich scenach. Panowie mieli przyjemność występować m.in. z URIAH HEEP, BLAZE BAYLEY (ex IRON MAIDEN), TIM RIPPER OWENS (ex JUDAS PRIEST), KAT, TURBO, TSA, a 3/5 zespołu wspierało na scenie PAULA Di ANNO (ex IRON MAIDEN) podczas jego polskiej trasy koncertowej wiosną 2015 roku. Grupa doskonale czuje się na scenie i znakomicie sprawdza na koncertach.

W roku 2014 zespół wystąpił podczas XX Przystanku Woodstock w Pokojowej Wiosce Kryszny. Night Mistress ma w swoim dorobku dwie płyty długogrające „The Back of Beyond” oraz „Into the Madness” – obie wydane nakładem wytwórni zagranicznych. W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka w następujący sposób: „Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu, na potrzeby produkcji „Zemsty Faraona”. Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagraliśmy jeszcze jako Night Mistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt, będący alter ego naszego matczynego zespołu. . Na koncertach można będzie usłyszeć kawałki z nowego krążka jak i utwory z naszej poważnej twórczości.”

Trzeba tu zaznaczyć, że Nocny Kochanek i ich debiutancki album „HEWI METAL” został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez fanów. Może o tym świadczyć fakt, że zaraz po premierze album trafił na pierwsze miejsce sprzedaży w sieci EMPIK w kategorii „Ciężkie Brzmienia”.
 
      PULL THE WIRE
Zespół Pull The Wire to grupa kumpli z Żyrardowa dzielących ze sobą wspólną pasję, jaką jest muzyka. Nasze granie daje wysokoenergetyczną, niestabilną mieszankę punk rocka i pokrewnych gatunków muzycznych, połączonych z nieokrzesanym ogniem na scenie. W zetknięciu z widownią zwykle dochodzi do eksplozji. Zespół był już laureatem kilku konkursów i festiwali, z czego największym osiągnięciem była wygrana w eliminacjach i występ na Dużej Scenie Przystanku Woodstock 2015. Obecnie gniemy blachy, zrywamy struny gitarowe i głosowe aby dać Wam tyle, ile jesteśmy w stanie z siebie wycisnąć.
 

   
 
POKAŻ PODOBNE
2020-10-10 10:00:00

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Wsparcie Fundacji WOŚP dla polskiej psychiatrii dziecięcej nie ustaje. Nie tylko kupujemy sprzęt, ale także chcemy uczestniczyć w rozmowach i działaniach, które pomagają zmienić sytuację tej dziedziny medycyny w Polsce. Zobacz co WOŚP do tej pory zrobiła dla psychiatrii dziecięcej.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-10-01 12:05:00

Domowa Orkiestra (znów) gra!

Drugi sezon specjalnego programu Jurka Owsiaka – Domowa Orkiestra live wystartował. Codziennie o 11:00, m.in. na kanałach społecznościowych Fundacji WOŚP i KręciołaTV, śledzić można kolejne wydania z materiałami na temat działań Fundacji, a przede wszystkim bieżące informacje dotyczące przygotowań do styczniowego Finału.

2020-10-02 16:00:00

Dziękujemy za Wasze wsparcie 1% dla WOŚP

17 234 732,28 PLN to kwota, jaką Polacy przekazali Fundacji WOŚP w ramach 1%. Środki przekazane Orkiestrze zasilą działania statutowe Fundacji, które mają na celu podwyższenie jakości leczenia i opieki nad pacjentami oddziałów dziecięcych polskich szpitali.

Zobacz też