Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN
Finały

Spotkamy się już za 7 tygodni!

2023-12-10 09:32:00

 

Zostało mniej niż 50 dni! Za 7 tygodni o tej porze wielka finałowa machina będzie już bardzo mocno rozpędzona! Wspólnie odliczając, przypomnijmy sobie 5 najważniejszych faktów na temat 32. Finału WOŚP.  

 

To najlepszy czas, żeby zostać wolontariuszem!

Sztaby zaangażowane w 32. Finał działają w najlepsze, a to oznacza, że wszyscy ci, którym marzy się być wolontariuszem w ramach najbliższej zbiórki, nie powinni zwlekać. Sprawdźcie, jak się zapisać i jak najszybciej odezwijcie do jednego z 1685 zatwierdzonych Sztabów. W akcję włącza się o 32 więcej Sztabów niż przed rokiem, a 100 Sztabów zlokalizowanych jest poza granicami Polski. 

 

Zbiórka podczas 31. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

Do Finału 49 dni, ale wspierać już można!

Z początkiem grudnia wystartowały pierwsze formy wsparcia celu Finału, czyli zakupu sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych, m.in. wsparcie przez SMS i wpłaty na stronie internetowej, czy aukcje Allegro dla WOŚP, na których już teraz do zdobycia jest ponad 12 tysięcy wyjątkowych pozycji. Upolować można m.in. gitarę od While She Sleeps, obraz Krystyny Kofty czy festiwalową gitarę od Szymona Chwalisza! Kolejne tygodnie przyniosą kolejne możliwe formy wsparcia, jak np. podczas wizyty w piekarni, a to za sprawą kolejnej edycji "Finałówki"

 

Kolorowe puszki poszły w świat!

Tydzień temu zrealizowaliśmy wielką wysyłkę puszek do Sztabów. Skarbonki dla Orkiestry po raz kolejny wydrukowała firma Stora Enso, po raz drugi poza ogólnym wzorem puszki, z którego korzystać będą Sztaby, powstały też dedykowane puszki dla sieci Biedronka i Lidl, gdzie cel zbiórki wspierać będzie można podczas codziennych zakupów. 

 

Wysyłka puszek, fot. Łukasz Widziszowski 

Nowe miejsce, niezmienny klimat!

W październiku przedstawiliśmy nową lokalizację Finału na terenie Warszawy - błonia PGE Narodowego. To tutaj stanie studio główne, z którego Fundacja WOŚP nadawać będzie transmisję telewizyjną i internetową, oraz scena koncertowa, na której wystąpi kilkunastu wykonawców. Kto zagra 28 stycznia? Wśród ogłoszonych dotąd artystów są Enej, Proletaryat, Poparzeni Kawą Trzy, Pull The Wire, Wojtek Szumański i LemON. Kolejne ogłoszenia w poniedziałek w audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia! 

 

32. Finał WOŚP i...18. Bieg "Policz się z cukrzycą"

Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny towarzyszyć będzie Bieg "Policz się z cukrzycą", w ramach którego zbieramy środki na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Zapisy do udziału w tym sportowym happeningu trwają w najlepsze! Do wyboru są 3 formy: bieg ulicami Warszawy (w niedzielę 28 stycznia), bieg wirtualny (w dowolnym miejscu, w terminie 22-28 stycznia) oraz wydarzenia sportowe organizowane przez Sztaby. Jeśli chcecie połączyć pomaganie ze sportem - polecamy! 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-12-05 16:30:00

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W uznaniu pracy wolontariuszy na całym świecie, za poświęcany czas, trud i wkład bezinteresownej pracy, w 1985 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

2023-12-04 14:30:16

Start finałowych aukcji Allegro!

To już 24. rok naszego wspólnego grania z Allegro! Dzisiaj ruszyła możliwość licytowania i wystawiania najróżniejszych przedmiotów, a kwota z ich sprzedaży wesprze cel 32. Finału WOŚP!

2023-11-27 14:26:16

Kto zagra na koncercie 32. Finału WOŚP?

Jurek Owsiak w swojej autorskiej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” w Antyradio ogłosił pierwszych artystów, którzy zagrają na finałowym koncercie, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku na błoniach PGE Narodowego!

2023-12-07 15:09:17

Wieści ze Sztabów 32. Finału WOŚP

W sercu zimy, 28 stycznia 2024 roku, Polska i świat znów zagrają w harmonii w trakcie 32. Finału WOŚP. Przedstawiamy informacje o tym, jakie niezapomniane wydarzenia przygotowały Sztaby WOŚP w Waszych okolicach.