Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Spotkamy się już za 7 tygodni!

2023-12-10 09:32:00

 

Zostało mniej niż 50 dni! Za 7 tygodni o tej porze wielka finałowa machina będzie już bardzo mocno rozpędzona! Wspólnie odliczając, przypomnijmy sobie 5 najważniejszych faktów na temat 32. Finału WOŚP.  

 

To najlepszy czas, żeby zostać wolontariuszem!

Sztaby zaangażowane w 32. Finał działają w najlepsze, a to oznacza, że wszyscy ci, którym marzy się być wolontariuszem w ramach najbliższej zbiórki, nie powinni zwlekać. Sprawdźcie, jak się zapisać i jak najszybciej odezwijcie do jednego z 1685 zatwierdzonych Sztabów. W akcję włącza się o 32 więcej Sztabów niż przed rokiem, a 100 Sztabów zlokalizowanych jest poza granicami Polski. 

 

Zbiórka podczas 31. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

Do Finału 49 dni, ale wspierać już można!

Z początkiem grudnia wystartowały pierwsze formy wsparcia celu Finału, czyli zakupu sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych, m.in. wsparcie przez SMS i wpłaty na stronie internetowej, czy aukcje Allegro dla WOŚP, na których już teraz do zdobycia jest ponad 12 tysięcy wyjątkowych pozycji. Upolować można m.in. gitarę od While She Sleeps, obraz Krystyny Kofty czy festiwalową gitarę od Szymona Chwalisza! Kolejne tygodnie przyniosą kolejne możliwe formy wsparcia, jak np. podczas wizyty w piekarni, a to za sprawą kolejnej edycji "Finałówki"

 

Kolorowe puszki poszły w świat!

Tydzień temu zrealizowaliśmy wielką wysyłkę puszek do Sztabów. Skarbonki dla Orkiestry po raz kolejny wydrukowała firma Stora Enso, po raz drugi poza ogólnym wzorem puszki, z którego korzystać będą Sztaby, powstały też dedykowane puszki dla sieci Biedronka i Lidl, gdzie cel zbiórki wspierać będzie można podczas codziennych zakupów. 

 

Wysyłka puszek, fot. Łukasz Widziszowski 

Nowe miejsce, niezmienny klimat!

W październiku przedstawiliśmy nową lokalizację Finału na terenie Warszawy - błonia PGE Narodowego. To tutaj stanie studio główne, z którego Fundacja WOŚP nadawać będzie transmisję telewizyjną i internetową, oraz scena koncertowa, na której wystąpi kilkunastu wykonawców. Kto zagra 28 stycznia? Wśród ogłoszonych dotąd artystów są Enej, Proletaryat, Poparzeni Kawą Trzy, Pull The Wire, Wojtek Szumański i LemON. Kolejne ogłoszenia w poniedziałek w audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia! 

 

32. Finał WOŚP i...18. Bieg "Policz się z cukrzycą"

Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny towarzyszyć będzie Bieg "Policz się z cukrzycą", w ramach którego zbieramy środki na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Zapisy do udziału w tym sportowym happeningu trwają w najlepsze! Do wyboru są 3 formy: bieg ulicami Warszawy (w niedzielę 28 stycznia), bieg wirtualny (w dowolnym miejscu, w terminie 22-28 stycznia) oraz wydarzenia sportowe organizowane przez Sztaby. Jeśli chcecie połączyć pomaganie ze sportem - polecamy! 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-29 12:48:58

Otworzyliśmy plac im. WOŚP w Szczecinie!

Słoneczny Szczecin stał się dziś kolejnym miejscem, w którym otworzyliśmy miejsce noszące imię naszej Fundacji! Plac na cyplu szczecińskiej Łasztowni jest 83. miejscem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce i Europie!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-05-16 16:45:00

Prezenty na Dzień Matki w SiemaShop!

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a w SiemaShopie znajdziesz idealne prezenty dla swojej Mamy!

2024-05-08 15:41:06

Szkolenia RUR w woj. śląskim!

W dniach 7 i 8 maja przeprowadziliśmy kolejne szkolenia RUR, tym razem dla nauczycieli w województwie śląskim. W zajęciach w Bielsku-Białej oraz Częstochowie uczestniczyło łącznie 76 nauczycieli z 40 szkół podstawowych!